12 powodów, dla których warto ćwiczyć

12 powodów, dla których warto ćwiczyć

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

ćwiczeniaprzyczynypowodywarto ćwiczyć

przyczyna nr. 1) korzystniejsze samopoczucie
Podczas aktywności fizycznej wytwarzamy endorfiny, które sprawiają że odczuwasz się bardziej szczęśliwy i pozytywnie nastawiony do życia i siebie. Prosty podsumowanie: regularne ćwiczenia sprawiają że czujemy się dobrze.

przyczyna nr. 2) Mniejszy stres
Ćwiczenia natury cielesnej rozładowują napięcia codziennego życia co przekłada się na zmniejszenie stresu. Wiadomo również że osoby regularnie uprawiający jakiś sport okazują się osobami znacznie mniej zestresowanymi niż osoby nie mający takiego nawyku. (więcej sposobów na stres znajdziesz w tym artykule)

przyczyna nr.3) większa gwarancję siebie
Poprzez regularny Trening i przeświadczenie że robimy coś po to aby być - lepszą wersją siebie, wzrasta nasze poczucie  składników oraz stuprocentową gwarancję siebie.


przyczyna nr. 4) większa Tolerancja na Ból

capsules Dr Farin Man
Poprzez regularne uprawianie jakiegoś sportu (wymagającego aktywności fizycznej) wzrasta w nas tolerancja na ból. Czyli w innym przypadku mówiąc próg wytrzymałości na ból.


przyczyna nr. 5) Zwiększona wydajność mózgu
Regularny Trening powoduje że organizm tworzy nowe komórki i połączenia mózgowe, to oznacza że ​​mózg staje się bardziej wydajny i dobrze pracuje. polepsza się zdolność uczenia.


przyczyna nr. 6) Kształtowanie cech charakteru
Regularne uprawianie jakiegoś sportu jak wiadomo buduje pozytywnie charakter i buduje w nas takie cechy jak dyscyplina, poświęcenie, determinacja.


przyczyna nr. 7) Poprawa samodyscypliny
Uprawianie sportu w sposób regularny wiąże  się z przestrzeganiem pewnej dyscypliny więc z upływem czasu siłą rzeczy, z upływem czasu uczymy się być bardziej wytrwali i polepsza się nasza samodyscyplina.

przyczyna nr. 8) Skuteczniejsza walka z uzależnieniami i nałogami
Regularne treningi poprawiają samodyscyplinę a to z kolei przekłada się na poprawę swojej skuteczność. Mając większą samodyscyplinę oraz stuprocentową gwarancję siebie rzucenie jakiegoś nałogu może okazać się znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze niż w przypadku osoby nie zdyscyplinowanej.

przyczyna nr. 9) Zapobieganie stanom depresyjnym
Ćwiczenia natury cielesnej rozładowują napięcia i stres dodatkowo przyczyniają się do wytwarzania w naszych mózgach różnych „korzystnych” związków w tym Endorfin – to wszystko pozwala zapobiegać lub obkurczać depresje lub stany depresyjne. To powinien być mocny argument Za – aby zacząć regularnie trenować. Ciekawostka – ok. 10% populacji za granicą, cierpi na depresje lub jakąś jej kondycję.

przyczyna nr. 10) pozwala uciec od zwyczajnych zmartwień i kłopotów
Regularne uprawianie jakiegoś sportu pozwala w zapomnieniu o różnych zwyczajnych zmartwieniach czy problemach. Podczas uprawiania sporu po prostu zapominasz o wszystkim innym i w tym sytuacji nic innego się nie liczy (nie myślisz co jutro będziesz robił, jaki posiadasz problem z XYZ, czy co jutro zjesz na śniadanie) po prostu robisz coś co uwielbiasz i nic innego w tym sytuacji nie posiadasz w myślach oprócz luzowania się w  „aktywny sposób” i ładowania „swojej baterii”.

przyczyna nr. 11) Lepszy sen
Jeśli regularnie uprawiasz jakiś sport zapewne zaważyłeś że posiadasz lepszy sen i w końcu wysypiasz się. dzieje się tak ze względu na to że po wysiłku fizycznym twój sen staje się bardziej głęboki i regeneracyjny. Lepszy sen = Lepsza regeneracja mięśni = szybsze konstruowanie masy mięśniowej :)


przyczyna nr. 12) stajesz się zdrowszy
Najważniejszym przyczyną dla którego opłaca się uprawiać regularnie sport okazuje się to że podczas uprawiania sport u jesteśmy po prostu zdrowsi, mniej podatni na schorzenia, nasza odporność wzrasta, przemiana materii przyspiesza a ciało oczyszcza się - poprzez wypacanie.

 

 

Zobacz też

Gry Escape Online


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness