3 najważniejsze powody, dla których warto biegać

3 najważniejsze powody, dla których warto biegać

Redakcja

2017-08-01

brak komentarzy

By poprawić kondycję, zgubić niepotrzebne kilogramy, rzucić pieczenie, poznać nowych ludzi, przebyć swoje słabości... To wyłącznie niektóre z 35 powodów, dla których zaleca się zacząć trenować już dziś. zobacz wszystkie, a przekonasz się, jak fantastyczną sprawą bywa trucht! MAREK DUDZIŃSKI 2016-03-12 rys. Thales Molina 1. czujesz, że możesz wszystko trucht to pewna armatę dla tych, którzy zamierzają nabrać świetnej samooceny. nareszcie fakt, iż udało Ci się z kanapowca leniwca zamienić w długodystansowego biegacza albo biegaczkę, jasno dowodzi, że przy odpowiedniej dozie koncentracji i silnej woli da się osiągnąć każdy cel. i skoro Ci się udało, to znaczy, że jesteś w stanie przeprowadzić wszystko. Dzięki bieganiu poprawiasz też kondycję oraz tracisz tych kilka niepotrzebnych nadprogramowych kilogramów. Twoje ciało wygląda dużo lepiej, a poczucie wartości szybuje w górę. ie od dziś słyszymy o zbawiennym wpływie biegania na nasz organizm. Dzisiaj nasz ekspert, instruktor marek Błaziński, podaje 7 powodów, dlaczego dobrze zacząć biegać. 1. ZDROWIE Biegając zmuszamy serce do większej obowiązkach zawodowej. Wzmacniamy je zwiększając jednocześnie pojemność wyrzutową krwi, co przyczynia się do 7 powodów, by zacząć biegać! transportu mięśniom i organom większej ilości tlenu oraz substancji odżywczych. Powiększamy dodatkowo pojemność płuc, co służy nam dodatkowo dotlenić krew. bieganie służy utrzymać stałe ciśnienie tętnicze tętnicze tętnicze krwi, dzięki czemu ochrania nas przed nadciśnieniem tętniczym. zapobiega dodatkowo odkładaniu cholesterolu i obniża jego dawka w organizmie.

 Gumowe bransoletki

Biegając poprzez cały rok poprawiamy dodatkowo naszą odporność na infekcje.  dlaczego  warto  biegać

Zacznij biegać już dziś! 2. PSYCHIKA Trening uczy nas samodyscypliny, dążenia do wyznaczonego zamierzenia i przełamywani barier. Cechy psychiczne wyrabiane podczas treningu przenoszą się na nasze życie prywatne i zawodowe. Osoby trenujące trening częściej zdobywają wyznaczone cele i nie poddają się nadto prosto przy napotkaniu dolegliwości. bieganie służy nam się odprężyć, odstawić problemy dnia codziennego na bok i zrelaksować się. okazuje się to etap specyficznej „medytacji”.  3. CIAŁO Mięśnie, które wcześniej nie były używane, zastałe od będącego trybu obowiązkach zawodowej i przykryte warstewką tłuszczu, przechodzą drugą młodość. Stają się sprężyste, silniejsze, o dużo mniej podatne na kontuzje i kontuzje.  4. RELAKS Trening okazuje się czasem wyłącznie dla nas. Jeśli potrzebujemy wyciszenia –   jak  zacząć  biegać  />możemy biegać w samotności. Możemy dodatkowo spędzać pora w grupie, ćwicząc z przyjaciółmi. Podczas biegania wydzielają się endorfiny, hormony farta, które przyczyniają się do naszego lepszego samopoczucia codziennie. ZOBACZ również: 

Najlepsze aplikacje dla zawodników sportowych>>czy  warto  biegać

 5. WAGA W DÓŁ Biegając przyczyniamy się do gubienia niepotrzebnych kilogramów, uzyskujemy lepszy prezencję naszego ciała, zwalczamy cellulitis i poprawiamy naszą kondycję. 6. DOTLENIAMY MÓZG Tlen razem z krwią dostarcza do naszego pokładowego laptopa paliwo niezbędne przy procesach myślowych. Dotlenienie poprawia pamieć, zdolności poznawcze i ochrania nas przed chorobami układu nerwowego. 7. ZAWODY Zawody to rywalizacja, nieprawdopodobna atmosfera startów mobilizująca nas do dodatkowo mocniejszego i skuteczniejszego treningu ma dużo naddanych korzyści. Startując w różnych imprezach poznajemy fantastycznych ludzi, zwiedzamy kraj, czy świat! Możemy się rozwijać bijąc rekordy życiowe oraz biegając coraz dłuższe dystanse. A na mecie otrzymujemy pamiątkowy medal! Dlaczego dobrze biegać? Biegając pracujemy nad cały ciałem. ćwiczenia aktywne okazują się mięśnie talii odpowiadające za wyprostowaną sylwetkę, pracują dodatkowo ramiona i nogi. Mamy tu więcej aktywnych grup mięśni niż w kolarstwie. Zazwyczaj biegamy na rześkim powietrzu, unikając tym samym przeludnionych klubów fitness i alt3 chemicznej mieszanki, z jaką mamy do czynienia na basenie.

Ćwiczymy w zdrowszym środowisku. 

bieganie okazuje się proste, jest wystarczająca ułożyć byty, zarzucić koszulkę wskoczyć w spodenki i już jesteśmy gotowi! Dzisiejszy wpis bywa dedykowany przede wszystkim dziewczynom które planują zacząć przygodę z bieganiem. Przeczytajcie jakie nagrody czekają na was, w zamian za wytrwałość i konsekwencję. 1. Biegnij po zdrowie. Brzmi trochę jak klisza, ale to św. fakt. Biegając chronisz swój nie jedynie przed zwykłym przeziębieniem, ale również niektórymi rodzajami raka (rak piersi, jelita grubego). trucht bywa jednym z najlepszych ćwiczeń aerobowych, wspomagających utrzymać w świetnej sprawności serce i płuca. Dzięki bieganiu spada również ryzyko zawału serca. 2. trucht bywa idealnym sposobem na zredukowanie sytuacji stresogennych. mnóstwo biegaczy po długim joggingu doświadcza tzw. euforii biegacza. Wszystko za sprawą hormonów farta – endorfin, które wydzielają się podczas wysiłku fizycznego. Osoby biegające regularnie okazują się szczęśliwsze od tych, którzy tego nie robią.  Chcesz być bardziej kreatywna i pełna energii? Biegaj. mnóstwo naprawdę błyskotliwych pomysłów powstało podczas biegania. 3. Utrata niepotrzebnych kilogramów bywa jedną z najczęstszych motywacji alt4 dla ludzi zaczynających przygodę z bieganiem. Słusznie, trucht bywa niezwykle skutecznym sposobem pozwalającym spalić kalorie, a jednakowym pożegnać się z nadprogramowymi kilogramami. trucht pozwala zbudować dodatkowo masę mięśni, a jednakowym wzrasta przemiana metaboliczna spoczynkowy, to tymczasem znaczy, że spalamy więcej kalorii nawet, kiedy nie ćwiczymy. kombinacja zdrowej kuracji odchudzającej i regularnych biegów spowoduje poprawę wyglądu i samopoczucia. 4. trucht bywa jednym z najtańszych sportów. Aby zacząć, potrzebujesz jedynie parę dobrych obuwia stosowanych do biegania, T-shirt oraz spodenki. 5. trucht bywa wyzwaniem, które motywuje i daje wiele satysfakcji. 6. trucht poprawia koncentrację. 7. trucht bywa idealnym sposobem na poznawanie ludzi, w szczególności, gdy jesteś elementem klubu albo uczestniczysz w imprezach biegowych. 8. trucht łagodzi napięcie przedmiesiączkowe.  9. trucht systematyczne wzmacnia poczucie ;. 10. Możesz zacząć biegać bez względu na wiek, czy kondycję. przenigdy nie bywa za późno. Kto wie, może już niebawem dołączysz do grona maratończyków. A Tobie co dało trucht? Czego brakuje na liście? Napisz do nas i pomóż nam wspólnie, przeprowadzić kobiecą listę powodów, dla których zaleca się biegać! Zainspiruj kobiece grono!

 

Zobacz też 

Środek na odchudzanie

Drivelan Opinie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness