3 sposoby na nadmiar wody - czyli jak pozbyć się jej nadmiaru w organizmie

3 sposoby na nadmiar wody - czyli jak pozbyć się jej nadmiaru w organizmie

Redakcja

2017-06-19

brak komentarzy

Problem, z którym nadciąga mierzyć się chyba dowolnej kobiecie. Też tak macie, że jednego pięknego poranka wstajecie i okazuje się, że nagle w magiczny sposób przez jedną noc przybył wam ekstra kilogram wagę? Spuchnięte powieki, obrzmiały brzuch, palce jak serdelki… każda z nas mierzy się z tym problemem przynajmniej raz w 30 dni. Dla mnóstwo z was bywa to problem znacznie szerszy niż comiesięczne przedmenstruacyjne szaleństwa zaburzenia gospodarki hormonalnej. zazwyczaj problem zatrzymania h2o w organizmie bywa powiązany z dolegliwościami, zażywanymi lekami, jednak najczęściej bywa to tylko nasza wina wynikająca ze złych decyzji żywieniowych. da się temu zaradzić? da się, tylko trzeba chcieć. oto moje metody na walkę z nadmiarem h2o w naszym ciele.

Metoda nr 1 Nawadnianie

masz problem Poznaj 3 sposoby na usunięcie nadmiaru wody z organizmu! z nadmiarem h2o to pij dodatkowo więcej h2o. Słowo woda ma tu kluczowe wartość. Woda w rozumieniu woda. Nie pij przypadkiem jakiś napojów nawadniających dla zawodników. Przebiegłaś właśnie maraton? Nie? To pij czystą wodę. Nie lubisz? Dorzuć do dzbanka z wodą odrobinę liści mięty, kilka kawałków cytryny, albo dwie truskawki.

Picie większej ilości h2o w zamiarze pozbycia się jej nadmiaru z ludzkiego ustroju może lekko brzmieć jak absurd, ale z pewnością nim nie bywa. Niedostateczna ilość h2o w organizmie ma negatywny wpływ na pracę nerek, wątroby, procesów cyrkulacji i wypłukiwania toksyn z naszego ciała, więc na prawidłowe spalanie tłuszczu. To wszystko w konsekwencji objawia się wzdętym, obrzmiałym porannym brzuchem. 1 Co więcej pijąc więcej h2o jak zredukować nadmiar wody czystej h2o „wtłaczamy” ją do naszych komórek, a w konsekwencji nasz organizm może uwolnić się od jej nadmiaru wydalając ją wraz z oddechem, potem, moczem i kałem.

Ale to nie koniec profitów z picia dużej ilości czystej h2o. Picie zimnej h2o z lodem może w pewnym nasileniu poprawić naszą przemianę materii i wspomóc nas w utracie niepotrzebnych kilogramów. Picie zimnej h2o wyłącznie pobudza przemiana materii, ale również zmusza nasz organizm do podjęcia pewnego wysiłku powiązanego z koniecznością jej ogrzania, co w konsekwencji bywa związane ze spalaniem kalorii. 2 Oczywiście ponownie odwołuję się do waszego zdrowego rozsądku. Pijcie ją z umiarem i w odpowiednim „otoczeniu” i temperaturze, gdyż w trakcie upałów (mam nadzieję, że w to jak pozbyć się nadmiaru wody lato dodatkowo ich doświadczymy) prosto nabawić się niepotrzebnej zakażenia. i pamiętajcie popijając kebaba z frytkami hektolitrami lodowatej h2o możecie nie zrzucić wagę!

i dodatkowo jedna ważna informacja dotycząca sensu picia dużej ilości h2o. Dostarczanie odpowiedniej ilości czystej h2o może przyczynić się również do eliminacji uciążliwych zaparć, których jedną z czynniki przyczyniające się do bywa właśnie niedostateczne nawodnienie ludzkiego ustroju. To dodatkowo pozwoli pozbyć się nadętego bolesnego brzucha.

Metoda nr 2 Pij wodę przez cały dzień

Zabawa w picie h2o nie polega na tym, że szybko wypijamy na raz 2 lity h2o i odkreślamy zadanie jako wykonane, ponieważ wykonane nie bywa. Ażeby zapewnić prawidłowe nawodnienie naszego ciała musimy mu dostarczać równomierne ilości h2o przez cały dzień. Jeżeli będziemy pić za bardzo jak zmniejszyć ilość wody w organizmie obfite ilości h2o „na raz” zostanie ona zwyczajnie przekazana do naszego pęcherza, a tylko jej nieznaczna część zostanie prawidłowo wchłonięta. Więc róbcie to z umiarem i przez cały dzień dostarczajcie swojemu ciału niewielkie ilości h2o. 3

Metoda nr 3 odstaw sól

Może mało odkrywcze stwierdzenie, ale bardzo prawdziwe. osobiście już bardzo dawno temu zrezygnowałam z soli w kuchni i w sumie nikt nie narzeka, a są tacy co kompletnie nie widzą różnicy. Więc po co solić? Okazuje się, że większość potraw można tak doprawić, że sól bywa absolutnie zbędna. Oczywiście chipsy bez soli są wstrętne i nic tego nie zmieni, więc proponuję zwyczajnie zrezygnować z frytek. To będzie najzdrowsze metody tego problemu.

 

Zobacz też 

EcoSlim opinie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness