5 najlepszych porad, jak ograniczyć alkohol

5 najlepszych porad, jak ograniczyć alkohol

Redakcja

2017-06-19

brak komentarzy

Granica między towarzyskim piciem wysokoprocentowych napojów, a wpadnięciem w nałóg bywa często bardzo niegruba. Niekontrolowane spożywanie napojów wyskokowych może przerodzić się nieświadomie w poważne uzależnienie oraz chorobę alkoholową. kuracja alkoholizmu bywa niezwykle niełatwe, potrzebuje terapii farmakologicznej i psychologicznej. Co więcej, leki nie okazują się pozbawione wyczerpujących działań ubocznych.

Jakie okazują się losy wysokoprocentowych napojów w organizmie?

Etanol, zwany powszechnie alkoholem, szybko wchłania się z przewodu pokarmowego do krwi oraz łatwo rozprowadza po całym organizmie. Trafiając do mózgu przyczynia się do zwiększania produkowania dopaminy oraz serotoniny, tak zwanych neuroprzekaźników odpowiedzialnych za dobre samopoczucie, euforię, pobudzenie.
 

Trafiając do wątroby ulega Wiesz ile kcal ma alkohol? Oto 5 porad, jak je ograniczyć! przemianom pod wpływem enzymu o nazwie dehydrogenaza aldehydowa. artykuł tych przemian - aldehyd octowy to substancja toksyczna, odpowiedzialna za niemiłe rezultaty picia napojów alkoholowych. Aldehyd modyfikuje się później w kwas octowy.
 

Alkohol oraz jego metabolity wywołują rozszerzenie ;, co skutkuje spadkiem ciśnienia krwi, zaburzeniami rytmu serca oraz zaczerwienieniem skóry. produkują powstawanie szkodliwych wolnych rodników tlenowych, które zaburzają odporność organizmu oraz uszkadzają komórki. Podstępnie doprowadzają do rozwoju schorzeń krążenia, przewodu pokarmowego, zaburzeń psychicznych, a także przedwczesnej śmierci.

Jak naturalnie ograniczyć ochotę picia wysokoprocentowych napojów?

Nadmierną ochotę picia wysokoprocentowych napojów zaleca się zwalczać zanim rozwinie się w przykry nałóg.

pomagające zioła

W porady dzięki którym ograniczysz alkohol kuracji alkoholizmu wykorzystuje się leki hamujące metabolizm wysokoprocentowych napojów. wywołują one, że przy każdej próbie picia w organizmie magazynuje się trujący aldehyd octowy, który powoduje poważne wymioty, bóle.

Joga Warszawa

osiągalny bez recepty korzeń kudzu również hamuje przemiany wysokoprocentowych napojów w wątrobie, ale jego działanie pozbawione bywa przykrych działań ubocznych. Pueraira lobata zwana również kudzu była docenianym ziołem już w starożytnych Chinach. Korzeń kudzu zawiera substancje przynależące do zespoły izoflawonów, które redukują konieczność sięgania po alkohol. przywołane związki, daidzeina i pueraryna redukują aktywność enzymu dehydrogenazy aldehydowej, odpowiedzialnej za rozkład wysokoprocentowych napojów. W taki sposób ogranicza się dawka wypijanego wysokoprocentowych napojów, ze jak nie pić dużo alkoholu względu na to że etanol dłużej utrzymuje się w organizmie. Daidzeina hamuje dodatkowo rozkład neuroprzekaźników mózgowych serotoniny oraz dopaminy, które poprawiają samopoczucie oraz podnoszą stan psychiczny. Dzięki temu kudzu osłabia psychiczną konieczność picia. Preparaty z kudzu (np. Kudzu Root, Kudzu) okazują się pomagające w bitwie z uzależnieniem, ale również łagodzą nieprzyjemne rezultaty picia - ból głowy, skoki ciśnienia.
 

Zniechęcenie do wysokoprocentowych napojów powoduje kopytnik, stosowany tradycyjnie jako środek ułatwiający odkrztuszanie. Większe dawki surowca (1-2 g sproszkowanego surowca) wywołują wymioty. Przy stosowaniu kopytnika sam zapach wysokoprocentowych napojów powoduje mdłości. Ziele oraz kłącze kopytnika funkcjonuje oczyszczająco na jak ograniczyć spożywanie alkoholu organizm, przyspiesza usuwanie toksyn, ze względu na to że wzmaga wydalanie moczu, produkcję potu i powoduje biegunki. Ziele kopytnika dostępne bywa w postaci proszku. Ze względu na substancję zawartą w olejku eterycznym o nazwie azaron o potencjalnym działaniu rakotwórczym, ziele bywa niewskazane dla niewiast w ciąży oraz pociechy.

Niezbędne białka

Uzależnienie oraz nieposkromiony apetyt alkoholowy związany bywa z zaburzoną aktywnością składników "sterujących" w mózgu, tak zwanych neuroprzekaźników: GABA, glutaminy, serotoniny oraz dopaminy. U ludzi nadużywających alkohol spada aktywność receptorów GABA, które na swój sposób uspokajają organizm. Gdy receptory okazują się mniej aktywne występuje niepokój, nadmierne pobudzenie, drgawki, a także agresja.

 

Zobacz też 

Dr Farin Prix


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness