5 porcji warzyw i owoców dziennie - ile to jest?

5 porcji warzyw i owoców dziennie - ile to jest?

Redakcja

2017-08-08

brak komentarzy

zamierzeniem czynności realizowanych w ramach kampanii porcja  warzyw

„5 porcji warzyw, owoców albo soku” okazuje się edukowanie społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania i prawidłowo zbilansowanej zabiegu odchudzającej, której podstawą są jarzyny i owoce. Program jest oparta na zaleceniach globalnej Organizacji kondycji fizycznej (WHO) i okazuje się zgodny z zaleceniami Rady ds. kuracji odchudzającej, Aktywności Fizycznej i kondycji fizycznej przy Ministrze kondycji fizycznej. W VI edycji kampanii hasło „5 porcji organizmu.” było wzbogacone o subclaim „Owoc, warzywo albo sok.”, aby zwrócić uwagę odbiorców na fakt, że koniecznym elementem dbałości o zdrowie okazuje się spożywanie owoców i warzyw, a szklanka soku może być 1 z 5 proponowanych codziennie owocowo-warzywnych porcji. Podkreślona pozostanie więc rola opakowań soków – ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i kwestie związane z ekologią. W ramach kampanii realizowane będą szeroko zakrojone oddziaływania komunikacyjne w prasie, Internecie i radiu i oddziaływania edukacyjne z udziałem ekspertów z zakresu organizmu i prawidłowego odżywiania. Po raz kolejny w działania wezmą udział coraz chętniej angażujący się w nią blogerzy. „Polacy, podobnie jak pozostali Europejczycy, w dużej grupie nie spożywają owoców i warzyw w wystarczających ilościach. Konsumpcja okazuje się niższa niż rekomendowane zero 400 g dziennie na osobę – w 2016 roku wyniosła wyłącznie ok. 280 g. Ponadto najnowsze wytyczne dietetyków podkreślają już nie na wyłącznie na minimalną, rekomendowaną ilość 5 porcji warzyw i owoców, ponieważ rekomendowanych okazuje się już 7 porcji warzyw i owoców każdego dnia.. Dlatego chcemy edukować i inspirować społeczeństwo i podpowiadać sprytne sposoby na włączenie warzyw i owoców 5 porcji warzyw, owoców lub soku w codziennej diecie do codziennego jadłospisu, np. w postaci kubka soku. jest zależne nam, żeby z wyjątkiem budowania świadomości, wśród konsumentów pojawiły się także prawdziwe nawyki sięgania po jarzyny, owoce albo sok każdego dnia” – mówi Sekretarz Generalny KUPS, katarzyna Groele. W opublikowanej w 2016 roku poprzez Instytut Żywności i Żywienia uaktualnionej piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, jarzyny i owoce znalazły się u podstaw zabiegu odchudzającej, a jedną z ich porcji może stanowić szklanka soku. Kampania „5 porcji warzyw, owoców albo soku” finansowana okazuje się ze środków Funduszu obniżek Owoców i Warzyw i Sponsorów – członków KUPS.

Za realizację czynności komunikacyjnych okazuje się

odpowiedzialna agencja Michael Bridge Communication, za kampanię mediową – Rebel Media.      5 porcji warzyw, owoców albo soku codziennie – ale czym właściwie okazuje się porcja? Jak odpowiednio zbilansować swoją menu, aby dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią dawka witamin i minerałów? Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „5 porcji warzyw, owoców albo soku” podpowiedzą, jak urozmaicić menu naturalnymi wyrobami! Kampania „5 porcji warzyw, owoców albo soku” to projekt informacyjno-promocyjny o charakterze prospołecznym. Głównym jej głównym zamierzeniem okazuje się propagowanie właściwego stylu życia, na który składa się przede wszystkim odpowiednia, zbilansowana menu, obfita w odpowiednie porcje owoców, warzyw albo soku. istotnym elementem kampanii okazuje się zwiększenie świadomości wśród najmłodszych i dorosłych na temat wymogi spożywania warzyw, owoców i soków oraz edukacja w zakresie głównych jej idei. pierwsza edycja kampanii „5 porcji warzyw, owoców albo soku” realizowana była w latach 2008-2010 na terenie Polski. Druga edycja kampanii rozpoczęła się w 2011 roku alt2 i pozostać okazuje się do 2014 roku. Równolegle z edycją polską, w 2011 roku ruszyła oraz edycja programu realizowana na rynku rumuńskim. Inicjatorem kampanii okazuje się instytucja „Krajowa Unia Producentów Soków” (KUPS). Projekt finansowany okazuje się ze specyfików Unii Europejskiej i Rzeczpospolitej Polskiej oraz z Funduszu obniżek Owoców i Warzyw, administrowanego poprzez Agencję Rynku Rolnego. Organizatorzy kampanii „5 porcji warzyw, owoców i soku” rekomendują: Szklanka soku (200 ml) może stanowić jedną porcję warzyw albo owoców dziennie. Pamiętaj o sezonowości warzyw i owoców – każda pora roku okazuje się obfita w inne jarzyny czy owoce. Korzystaj z bogactwa kuchni śródziemnomorskiej – menu z południa Europy okazuje się obfita w jarzyny i owoce. Dziennie musisz spożywać co najmniej 400 g warzyw i owoców. Jedna porcja warzyw i owoców to od 80 g do 100 g. Soki z owoców i warzywne zachowują większość substancje będących w świeżych owocach i jarzynach. Prosta zasada 5 porcji warzyw, owoców albo soku codziennie, uprości Tobie i całej Twojej rodzinie regularne wzbogacanie zabiegu odchudzającej o zdrowe substancje. Jedna porcja (200 ml) soku z owoców cytrusowych pokrywa całkowite każdego dnia zapotrzebowanie na witaminę C.  próbuj urozmaicać swoją menu warzywami i owocami z różnych grup kolorystycznych – żółto-pomarańczowe (cytrusy, pomarańcze); zielone (sałata, ogórki, cukinie), czerwone (pomidory); białe (cebula, czosnek); niebiesko-czarne (bakłażan, jagody). Nie traktuj warzyw jedynie jako dodatkowo do głównych dań – niech jarzyny będą dla  porcja  owoców  dziennie

Ciebie często osobnym spożywaniem. troszcz się o menu swoich pociech owoców program " src="a" />

– definitywnie jesteś dla nich wzorem! Zachęcaj dziecko do spożywania warzyw i owoców poprzez zabawę, pokazuj mu nowe smaki i dania. Zachęcaj swoje dziecko do picia soków owocowych i warzywnych – to doskonała i prosta metoda na wprowadzenie naturalnych substancji do codziennej zabiegu odchudzającej najmłodszych. Pamiętaj, aby 5 porcji warzyw, owoców albo soku towarzyszyły Tobie nawet w trakcie w szczególności zabieganego i stresującego dnia. Owoc, warzywo albo sok stanowią doskonałą przekąskę w trakcie obowiązkach czy edukacji.   Program pod roboczym tytułem „5 porcji warzyw, owoców albo soku III" ma charakter prospołeczny i edukacyjny, nie promujący żadnych konkretnych marek handlowych. Realizacja projektu odbywa się w okresie od 1 lipca 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku, w ramach czynności promocyjnych akcja występować jest pod tytułem „5 porcji organizmu”. Organizatorem przedsięwzięcia bywa stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Projekt finansowany bywa ze środków Funduszu promocji Owoców i Warzyw i sponsorów firmy członkowskie KUPS (Tymbark, Tetra Pak, SIG Combibloc). Kampania 5 porcji organizmu okazuje się oparta na dwóch zintegrowanych filarach – lokowaniu kwestii kuracji odchudzającej i promocji w telewizji śniadaniowej i reklamie w środkach komunikacji miejskiej i dzienniku Metro.

Działaniem wspierającym bywa aktywny udział ekspertów w konferencjach

dotyczących tematyki żywieniowej. Wszelkie oddziaływania promocyjno-informacyjne mają zamierzenia dalsze kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych zgodnie z zalecaniami globalnej Organizacji kondycji fizycznej (WHO), która rekomenduje konsumowanie min. 400 g warzyw i owoców dziennie podzielonych na 5 porcji. Jedną z porcji może być szklanka soku (200 ml). stowarzyszenie KUPS podążając za modą w mediach, alt4 lokuje jarzyny, owoce i soki w audycji Dzień korzystny TVN, w tym samym czasie gwarantując merytoryczne wsparcie ekspertów żywieniowych, natomiast wizerunkowe dwójki Ambasadorów kampanii – aktorki Joanny Koroniewskiej i znanego Kucharza Andrzeja Polana. Ambasadorzy kampanii przy każdej swojej wizycie w studiu TVN opowiadać będą jak zatroszczyć się o odpowiednią jadłospis właściwą dla każdego, ich aktywność wzbogacona jest propozycjami potraw przygotowywanych w studiu, wywiadami, ciekawostkami i reportażami. równocześnie w studiu znajdzie się więcej owoców, warzyw i soków. Takie wykorzystanie najpopularniejszej telewizji śniadaniowej gwarantuje dotarcie do najistotniejszej dla kampanii zespoły, czyli pań zajmujących się domem, podejmujących decyzje zakupowe i dbających o odżywianie domowników. Organizatorzy oddziaływania zaplanowali w sumie obecność w 10 programach śniadaniowych do zakończenia czerwca 2014 roku. W dniu 27 września 2013 roku po raz pierwszy w telewizji śniadaniowej Dzień korzystny TVN poruszono temat 5 porcji organizmu zachęcając do wykonania zdrowego pierwszego i drugiego śniadania z owocami i warzywami wzbogaconego szklanką soku. W kolejnych comiesięcznych audycjach będą poruszane różne aspekty zdrowej zabiegu odchudzającej opartej na 5 porcjach warzyw, owoców albo soku.  Kampanię w telewizji wspierane będą poprzez produkcję reklam w środkach komunikacji miejskiej w 9 największych aglomeracjach w kraju i reklamy umiejscawiane w dzienniku Metro. Organizatorzy oddziaływania 5 porcji organizmu wychodzą poza dom, aby ludzie poruszający się po mieście, pamiętali że świetnie znaleźć pora na jedną z 5 porcji, czy zatroszczyć się o nie w czasie zakupów. Wspólna linia kreatywna umożliwi doskonałe skojarzenie zarówno czynności w Dzień korzystny TVN i reklamy w komunikacji miejskiej.

 

Zobacz też 

Opaski tyvek

FormExplode Opinie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness