Ćwiczenia, które spalą najwięcje kalorii. Wypróbuj je, jeżeli chcesz schudnąć do lata!

Ćwiczenia, które spalą najwięcje kalorii. Wypróbuj je, jeżeli chcesz schudnąć do lata!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Zawsze uważałem, że najlepsze dla naszego organizmu jest umiejętne łączenie ćwiczeń siłowych z aerobowymi, czyli powszechnymi aerobami. szczególnie korzysta na tym nasze zdrowie, samopoczucie ale nie ma się co oszukiwać, również prezencję. Ćwiczenia siłowe świetnie modelują sylwetkę oraz ujędrniają ciało. sporo ludzi mimo wszystko stawiało tylko na aeroby, uważając, że spalają one dużo więcej kalorii. Wszystkie statystyki tak mówiły, aż do 5 pomysłów jak ćwiczyć, by spalić zimą jak najwięcej kalorii dziś.

 

Na Uniwersytecie Arizona State przeprowadzono nowe analiz liczące ile kalorii spalamy podczas ćwiczeń siłowych. jednak analiz różniły się mocno od tych przeprowadzanych do takiej pory. Wszystkie analiz liczące redukowanie kalorii były wykonywane, w założeniu, że są to ćwiczenia aerobowe. Natomiast podczas ćwiczeń siłowych zachodzę anaerobowe procesy, które pochłaniają ogromne ilości energii. Nie było to wcześniej brane pod uwagę. Pierwsi, którzy podjęli ćwiczenia spalające kalorie się tematu zbadania tego procesu, byli właśnie badacze z Arizony.

 

i tak wzięto grupę ludzi do badań oraz kazano im robić serię ćwiczeń. było to między innymi pompki, wypady, brzuszki oraz podciąganie. Badacze odkryli, że zakładając, iż są to ćwiczenia anaerobowe, została spalona dwukrotnie wyższa dawka kalorii niż wcześniej zakładano. dwa razy tyle! Średnio na takich ćwiczeniach ćwiczący spalali 8 – 9 trening na spalanie kcal na minutę, wobec wcześniej zakładanych 4 – 4,5 kcal.

Brakuje mi tylko dodatkowo jednego analiz. Chciałbym się dowiedzieć, ile kcal badani spalili podczas 60 minut ćwiczeń? Jak spalane są kcal podczas przerw między ćwiczeniami? Jak ćwiczenia anaerobowe wpływają na redukowanie kcal po ćwiczeniach? Wydaje mi się, że rozpocznie zwiększają zapotrzebowanie organizmy na energię, ale to tylko moje przypuszczenia. Takie analiz w jak spalić mnóstwo kalorii pełni pokazałyby, jak dość przydatne w spalaniu tłuszczu mogę być ćwiczenia siłowe.

 

Tak więc dla tych, dla których jogging nie jest całym życiem, polecam gorąco ćwiczenia siłowe. Świetnie wpływają na organizm, świetnie po nich wyglądamy oraz dodatkowo spalają 2 razy więcej kcal niż nam się do takiej pory wydawało. No oraz zakupy później łatwiej nosić domu, ręce mniej pięką :)


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness