Anemia: jak poprawić wyniki morfologii?

Anemia: jak poprawić wyniki morfologii?

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Anemia, obniżona wartość erytrocytów. niedobory żelaza – to problemy, z którymi zazwyczaj borykają się osoby aktywne oraz kobiety w ciąży. oraz niby dbamy o naszą jadłospis, ale wysiłek czy np. zmiany hormonalne skutkują tym, że wyniki naszej morfologii zaczynają odbiegać od normy. Co z tym fantem zrobić?

powodów anemii czy niedoborów żelaza może być mnóstwo: niewłaściwa dieta, różnego rodzaju nietolerancje, które uniemożliwiają wchłanianie składniku odżywczych z 6 przepisów na koktajle, które poprawią wyniki morfologii posiłków, schorzenia jelita cienkiego. Co robić? Wiadomo, zawsze da się sięgnąć po metody farmakologiczne, ale da się też zdziałać cuda przy pomocy właściwej kuracji odchudzającej.

W ciąży niestety osobiście uparcie walczę o to, by uzupełnić niedobory żelaza oraz wyniki non stop okazują się szczególnie różne. Wiem, że nie jedynie ja mam ten problem, dlatego postanowiłam porozmawiać ze specjalistką – Jagodą Podkowską z High Level Diet anemia: przyczyny oraz podzielić się z wami zdobytą wiedzą. Jeśli macie swoje sprawdzone patenty, piszcie proszę w komentarzach. osobiście chętnie spróbuję!

Kobiety częściej borykają się z niższą wartością erytrocytów.niż mężczyźni. W ciąży to już wcale zaczynają się schody. Może zacznijmy od faktów: jak to wygląda jeśli chodzi o normy? Odbieramy wyniki oraz jakie dane powinny nas niepokoić? (codziennie oraz w ciąży)?

Wynikiem niepokojącym okazuje się spadek liczby krwinek czerwonych wyniki morfologii: jak je czytać poniżej 4,2 x 10^12/l u niewiast oraz 4,7 x 10^12/l u mężczyzn. Dodatkowo nazbyt niska wartość hemoglobiny, średniej objętości krwinki (MCV) albo zmiany w budowie erytrocytów (współczynnik RBC) powinny zwrócić naszą uwagę. Takie wyniki mogą nie jedynie sugerować anemię, ale również niedobór witaminy B12 albo żelaza. Niedobory tych substancji odżywczych mogą się przyczynić do rozwoju anemii.

Z jakimi zagrożeniami wiąże się nazbyt mała dawkę erytrocytów.w przypadku wyniki morfologii a anemia ludzi aktywnych oraz w przypadku niewiast w ciąży?

Niedobór żelaza w czasie ciąży jest związane niską masą urodzeniową potomka, zwiększa niebezpieczeństwo porodu przedwczesnego, sprzyja komplikacjom poporodowym. Utrata krwi w trakcie porodu, przy braku rezerw żelaza na odtworzenie strat krwi, prowadzi do niedokrwistości, która zazwyczaj wymaga przetoczenia krwi.

U zawodników skutkuje to natomiast znacznym spadkiem efektywności podczas wysiłku, osłabieniem, ; zakłóceniem pracy zawodowej serca.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness