Bieganie przy nadwadze? Lepiej uważaj!

Bieganie przy nadwadze? Lepiej uważaj!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Oktawia Ciesielska: Czy bieg z nadwagą jest bezpieczne?

paweł Tota *: Nie. Osoby z nadwagą nie powinny biegać. Oczywiście nie mówię o tych, którzy mają jeden albo 2 kilogramy za dużo. najbardziej ryzykują Ci z kilkunasto, a także kilkudziesięcio kilogramową nadwagą. Trzeba jasno powiedzieć, że nie jest to dla nich bezpieczne oraz może skończyć się kontuzją.

POLECAMY: Przepis na bezpieczne bieg z nadwagą

Jakie Czy można biegać mając sporą nadwagę? ryzyko jest związane z bieganiem z poważną nadwagą?

Niestety, takich zagrożeń jest dużo. Może dojść do przeciążenia narządu aktywności. Musimy wiedzieć, że nawet u ludzi z prawidłową masą ciała dochodzi do przeciążeniowych zapaleń mięśni czy ścięgien. Typowym oraz najczęstszym urazem jest przeciążenie kolan. często pojawiają się też problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Zaniedbane problemy, nieprawidłowo leczone mogą prowadzić do groźnych kontuzji a także operacji. Tłumaczenia rodzaju czy można biegać mając nadwagę „mój kolega waży niewiele, a naderwał Achillesa, więc to nie jest kwestia nadprogramowych kilogramów” nie powinny być żadnym argumentem. To prawda, że do takich kontuzji może dojść praktycznie przy każdej wadze, ale gdy nadprogramowych kilogramów jest nazbyt dużo ryzyko drastycznie wzrasta.

POLECAMY: Jak uniknąć kontuzji? wysłuchuj własnego ciała

POLECAMY: trening a zrzucanie nadwagi. Jak włączyć bieg do odchudzania

otyłość zagraża tylko naszym stawom?

Zazwyczaj to nie jest jak biegać przy nadwadze jedyny problem. W przypadku nadwagi zazwyczaj towarzyszą jej inne choroby, jak np. miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy różnego rodzaju choroby serca. To, że czujemy się świetnie nie zawsze znaczy, że w środku też tak jest. nazbyt duża ilość tłuszczu może być zagrożeniem wyłącznie dla organizmu, ale nawet dla życia.

Czy to znaczy, że osoby mające nadprogramowe muszą porzucić swoje marzenia jeszcze przed rozpoczęciem biegowej perypetie?

Nie jest czy bieganie przy nadwadze jest bezpieczne tak źle. Zawsze znajdzie się jakieś wyjście. Te marzenia trzeba po prostu odłożyć w czasie, świetnie się do nich przygotować, a będą prawdziwe. Trzeba mimo wszystko powiedzieć, że zajmie to więcej czasu oraz powinno wymagało większego zaangażowania niż u ludzi, które nadwagi nie mają. Nie ma tu miejsca na bezmyślność oraz porwanie się emocjom. Biegowy raj musi trochę poczekać. Do wszystkiego trzeba dochodzić małymi krokami.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness