Bielizna termoaktywna - z nami wybierzesz tą najlepszą!

Bielizna termoaktywna - z nami wybierzesz tą najlepszą!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

 

Jaka bielizna termoaktywna?

To pytanie zadaje sobie każdy, przeglądając oferty mnóstwo sklepach. Wybór bielizny termoaktywnej może przyprawić o zawrót głowy. Na co zatem należy zwrócić uwagę i jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

Tenis Warszawa

Sportowa bielizna termoaktywna może:

  • odprowadzać nadmiar wilgoci (potu) ze skóry
  • stanowić izolację termiczną (o ile ta bywa wymagana)

Odprowadzanie wilgoci. Warunek ten pełni zdecydowana większość wyrobów renomowanych firm. Producenci materiałów prześcigają się w wynajdywaniu coraz to nowszych i lepszych dzianin, zaś firmy produkujące bieliznę termoaktywną chętnie z nich korzystają. szczegółowe opisy poszczególnych materiałów znajdziesz w dziale title="materiały i technologie">materiały.
generalnie można powiedzieć, że im materiał lepiej odprowadza pot i bywa milszy w dotyku tym... więcej kosztuje.

Właściwy krój i rozmiar. Krój zależy od preferencji człowieka. Należy mimo wszystko pamietać, że termoaktywna bielizna sportowa może być dopasowana (a nawet obcisła), aby spełniała swoje zadanie. Kupowanie luźnej koszulki aktywnej mija się z zamierzeniem. Jeżeli bielizna nie opina ciała, wilgoć nie bywa szybko transportowana na zewnątrz i pot pozostaje na skórze.

Izolacja cieplna. Pod tym względem bieliznę termoaktywną można podzielić z grubsza na trzy grupy:

      bieliznę ciepłą, średnią (całoroczną), lekką jak wybrać bieliznę termoaktywną (przewiewną) oraz bieliznę odporną na przewianie.Poniższa ogólna tabela ilustruje dobór bielizny termoaktywnej ze względu na temperaturę i ilość aktywności ruchowej.
 

Bielizna ciepła

 

bywa wykonana z dosyć grubych materiałów, posiadających za zadanie utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała w niskich i bardzo niskich temperaturach. Bielizna ta także "oddycha" i odprowadza wilgoć, mimo wszystko może być nazbyt ciepła jeżeli będziemy się dużo ruszać w przeciętnych, zimowych temperaturach.

ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy "zawsze marzną" lub ich aktywność ruchowa bywa niewielka, i na ekstremalne wyprawy zimowe.

color: #b51a00; font-weight: bold;">zobacz ciepłą bieliznę ►

 

Bielizna średnia

 

najlepiej się sprawdza w niskich i średnich temperaturach, kiedy więcej się ruszamy. Doskonale odprowadza wilgoć, a jednocześnie stanowi warstwę izolacyjną.

ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy więcej się ruszają w niskich i średnich temperaturach.

zobacz średnią (całoroczną) bieliznę ►

 

Bielizna lekka

 

sprawdza się w wyższych temperaturach (np. latem lub wewnątrz), kiedy nie chcemy mieć uczucia "przepocenia" w trakcie wysiłku fizycznego. Niektóre modele w tej grupie są wykonane z mikrosiatki ("mesh"), która wybór bielizny termoaktywnej jeszcze bardziej odciąga wilgoć.

ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy bardzo dużo się ruszają w wyższych lub średnich temperaturach. Świetna na siłownię, do fitness, gier halowych lub na przykład do biegania latem.

zobacz lekką bieliznę ►

 

Bielizna wiatroszczelna

 

zaprojektowana bywa aby jak najlepiej zabezpieczać przed przewianiem. Z przodu posiada zwykle wiatroszczelną membranę, która ochrania przed podmuchami wiatru, pozwalając jednocześnie na odparowanie wilgoci z powierzchni ciała.

ZASTOSOWANIE: sprawdzy się wszędzie tam gdzie jesteśmy narażenie na przewianie np. na nartach, podczas jazdy motocyklem, itp.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness