Borykasz się z nadwagą? Te pojęcia musisz znać!

Borykasz się z nadwagą? Te pojęcia musisz znać!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

odchudzanienadwagapojęciabilans energetyczny

Żeby pozbyć się nadwagi, konieczne bywa spalenie nadmiaru tłuszczu. Organizm musi zacząć zużywać zapasy energii z tłuszczowej. okazuje się to możliwe, gdy twój bilans energetyczny jest ujemny, czyli podczas odchudzania ograniczysz jedzenie. Ale ujemny bilans energetyczny możesz także osiągnąć, zwiększając aktywność fizyczną.

Jeśli chcesz chudnąć, organizm musi zacząć zużywać zapasy energii z tłuszczowej. Stanie się to tylko wtedy, gdy twój bilans energetyczny jest ujemny. Krótko Chcesz schudnąć? Oto 5 pojęć, które musisz znać! mówiąc, to co zjemy, nie dostarczy organizmowi wystarczającej porcji kalorii. Dlatego zwykle ograniczamy jedzenie. Ale bywa skuteczniejszy sposób odchudzania.

Aktywność fizyczna konieczna, by odchudzanie było efektywne

Jeśli ujemny bilans energetyczny zaczniesz uzyskiwać przez wzrost aktywności fizycznej, unikniesz efektu jo-jo. jest tak, ze względu na to że regularny ruch nie tylko zwiększa dzienny wydatek energetyczny, ale też powoduje wzrost podstawowej przemiany metabolicznej (PPM). To dawkę energii, alt2 jaką organizm potrzebuje każdego dnia, aby utrzymać podstawowe funkcje życiowe, takie jak: oddychanie, praca serca czy utrzymanie stałej temperatury ciała. Im wyższa PPM, tym więcej organizm spala w ciągu dnia. gwałtowne ograniczenia wprowadzane do menu obniżają PPM, natomiast regularny ruch pomaga w jej zwiększeniu. A to gwarancja nie tylko redukcji masy ciała, ale także utrzymania uzyskanych efektów. Nie wolno przy tym alt3 zapominać o zasadach zdrowego odżywiania.

Ruch plus zdrowa kuracja dietetyczna zapewniają sukces w odchudzaniu

Aktywność fizyczna nie trzeba od razu być oznaką codziennych treningów na siłowni czy siłowni. Zacznij małymi krokami. Zaparkuj dalej samochód, aby przespacerować się kawałek, zamiast wjeżdżać windą, wejdź po schodach. Czekając na spotkanie albo autobus staraj się pochodzić, a nie siedzieć. Jeśli pogoda sprzyja, a masz do załatwienia sprawę alt4 w pobliżu czterech ścianach czy do zrobienia małe zakupy, wybierz się na piechotę. Te niewielkie wydatki energetyczne zsumują się i pomogą zrównoważyć bilans energetyczny. A jeśli stopniowo włączysz do tego regularne spacery, jogging czy jazdę na rowerze, to przy pełnym zdrowia stylu odżywiania, bez wprowadzania szczególnych ograniczeń, możesz osiągnąć ujemny bilans energetyczny i pozbyć się na stałe zbędnych kilogramów.

 

 

Zobacz też

Taniec Towarzyski Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness