Cała prawda o cellulicie!

Cała prawda o cellulicie!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

cellulitpomarańczowa skórkaodchudzanieskóra

Aż 80% pań na świecie przyznaje, że ma problem z pomarańczową skórką. Stres, niedociągnięcie aktywności oraz niewłaściwe nawyki żywieniowe to tylko niektóre czynniki sprzyjające jego powstawaniu. Czym właściwie okazuje się skórka pomarańczowa oraz jak z nią walczyć?

Bez względu na to, czy posiadasz nadwagę, czy jesteś szczupła oraz nie posiadasz podatność do tycia – z defektem cellulitu może borykać się każda z nas. Charakterystyczne wgłębienia oraz grudki na udach, pośladkach albo brzuchu mogą szpecić nawet w szczególności zgrabne nogi. za pojawianie się pomarańczowej skórki odpowiadają między innymi geny oraz hormony, dlatego występuje ona w szczególności w czasie dojrzewania, ciąży oraz menopauzy. jednak w znacznej mierze, to od nas samych jest zależna czy będziemy cieszyły się gładką oraz jędrną tkanką skórną.

Cellulit nie jedno ma imię

Podskórne pofałdowania nie powstają z dnia na dzień. ten dość długi przebieg podzielony okazuje się na kilka etapów:

  1. Pierwszy, to tak zwane pobruzdowanie, widoczne po ściśnięciu fałdy skóry.
  2. Zagłębienia to faza druga – podczas stania oraz leżenia da się zauważyć modyfikacje przypominające pomarańczową skórkę, czemu towarzyszy często opuchlizna.
  3. Faza trzecia charakteryzuje się zagłębieniami na powierzchni, widocznymi szczególnie przy napinaniu mięśni.
  4. Etap czwarty objawia się licznymi, wyraźnymi guzkami oraz bruzdami, natomiast faza piata to widoczny Poznaj prawdę o cellulicie! Oto 7 liczb, które mówią o nim DOSŁOWNIE wszystko oraz nasilony cellulit, który powoduje ból w miejscach objętych zmianami.

Wyróżnić możemy trzy rodzaje cellulitu: twardy, wiotki oraz obrzękowy. Z twardym mają problem przede wszystkim młode kobiety. Widoczny okazuje się wyłącznie podczas ściskania skóry, mimo wszystko jeśli nie zahamuje się jego rozwoju, może przekształcić się w cięższą postać. Oznakami cellulitu wiotkiego są między innymi opuchnięte oraz obolałe nogi. Trzeci typ, obrzękowy, łączy w sobie cechy dwóch pozostałych.

zobacz swojego wroga

Cellulit to, najprościej rzecz ujmując, nieprawidłowe rozmieszczenie warstwy tłuszczu, połączone z obecnością obrzękowo-włóknistych zmian tkanki podskórnej – mówi dr n. med. Małgorzata Setkowicz z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego. Lipodystrofia, bo ta okazuje się polska nazwa cellulitu, spowodowana okazuje się zaburzonym przepływem limfy, odpowiadającej za skuteczne usuwanie z organizmu ubocznych czynników metabolizmu. Stan taki objawia się defektami skórnymi powstającymi w wyniku nieregularnego rozłożenia przerośniętych komórek tłuszczowych, czynników przemiany materii oraz płynu – dorzuca ekspert. O podatność do skórki pomarańczowej decydują między innymi geny. Rodzimy się z określoną ilością komórek tłuszczowych, czyli adipocytów. Uwarunkowania genetyczne wpływają na to, ile tłuszczu nasz organizm zgromadzi w adipocytach. Problem taki okazuje się więc niestety dziedziczny oraz ; przechodzi z matki na córkę

za pojawianie się cellulitu jest odpowiedzialny w również gospodarka hormonalna, a alt2 przede wszystkim kobiecy hormon o nazwie estrogen. Negatywny wpływ na ; mają również niedociągnięcie aktywności oraz złe nawyki żywieniowe. Co ciekawe, panowie mają inną gospodarkę hormonalną oraz odmiennie zbudowaną tkankę łączną, dlatego ich taki problem nie dotyczy. U pań składa się ona z rozciągliwych oraz luźno utkanych włókien, w których komórki tłuszczowe pęcznieją. To właśnie powoduje powstanie cellulitu.

Przykazania gładkiej skóry

Walkę z pomarańczową skórką powinnyśmy prowadzić każdego dnia. Nasze nawyki żywieniowe, podatność do używek, niedociągnięcie aktywności oraz odpowiedniej pielęgnacji - wszystko to może być odpowiadające za powstawanie pomarańczowej skórki. Wystrzegajmy się przede wszystkim palenia papierosów, więc sytuacji stresogennych. Kortyzol, czyli hormon sytuacji stresogennych, powoduje zwężanie żył i tętnic, a to tymczasem sprawia, że tłuszcz w większych dawkach odkłada się w naszym ciele oraz skóra staje się mniej elastyczna. z wyjątkiem tego unikajmy składników obfitujących w znaczne ilości węglowodanów, tłuszczy oraz soli, które powodują zachowanie substancji w tkankach. Unikajmy także długich, gorących kąpieli, nadmiernego opalania się oraz noszenia nadto obcisłych ubrań.

Na powstawanie cellulitu bardzo spory wpływ mają nasze zwyczaje żywieniowe. najlepiej przyjmować dietę wysokobiałkową oraz ograniczyć tłuszcze zwierzęce oraz węglowodany. doskonałym źródłem białka są rośliny strączkowe, jaja, chudy biały ser. alt3 zaleca się jeść również dużo owoców oraz warzyw. Sprzymierzeńcem w bitwie z pomarańczową skórką okazuje się witamina C, gdyż bierze ona udział w odbudowie kolagenu. Dlatego do kubka płynu mineralnej, którą powinnyśmy pić w sporych dawkach, świetnie okazuje się dołożyć plasterek cytryny. Jeżeli będziemy mieć na uwadze o tych wskazówkach, a przede wszystkim zmienimy nasz tryb życia na więcej aktywny, możemy być określone, że nasza skóra powinno gładka oraz jędrna.

Gotowa do zmagania się

Cellulitowi sprzyja niedociągnięcie aktywności oraz siedzący tryb życia. Aby zahamować rozwijanie się pomarańczowej skórki należy zatem wprowadzić do swojego życia więcej aktywności. Dzięki temu pobudzimy funkcjonowanie układu limfatycznego oraz przyspieszymy usuwanie toksyn z organizmu. Zalecałabym w tym zamiarze szybki spacer, bieganie czy jazdę na rowerze. ważne mimo wszystko, by typu aktywność była dłuższa niż 30 minut oraz wykonywana regularnie. Niezwykle skuteczne są sporty wodne, na przykład aquaareobik. Poza aktywnością fizyczną opłaca się wspomóc walkę z pomarańczową skórką profesjonalnymi zabiegami w gabinetach kosmetycznych.

Jednym z więcej efektywnych zabiegów estetycznych okazuje się wymasowanie pod ciśnieniem za pomocą dwóch elektronicznie sterowanych rolek - mówi Małgorzata Setkowicz. Podczas sesji zakłada się specjalnie zaprojektowany kostium. Taki zabieg usuwa cellulit, ujędrnia skórę, alt4 modeluje sylwetkę, więc uaktywnia produkcję kolagenu. Bardzo dobre rezultaty daje kombinacja endermologii z mezoterapią igłową, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę niewielkich dawek składniku leczniczej. Substancje te działają miejscowo, powoli rozchodząc się po powierzchni oraz poprawiając jej kondycję. dodatkowa opcja dla terapii igłowej może być mezoterapia bezigłowa. Pamiętajmy mimo wszystko, że aby zauważyć widoczne efekty, konieczne okazuje się wykonanie serii takich zabiegów. Dodatkowo, dla podtrzymania rezultatów albo ze względów profilaktycznych, opłaca się przyjmować kremy ujędrniające oraz balsamy do ciała zasobne w produkty aktywne. Szczególnie cenne są: guarana, kofeina, borowina, L-karnityna, tarnina czy mangan – dorzuca ekspert.

Korzystnie na ; wpływa także regularny wymasowanie antycellulitowy. Dzięki niemu przyspieszamy obieg krwi oraz limfy, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, napięta oraz wygładzona. wymasowanie da się wykonywać pod prysznicem, przy użyciu specjalnej rękawicy albo drewnianej szczotki z plastikowymi kolcami. Efektywniejsze są mimo wszystko masaże oferowane przez gabinety kosmetyczne. Szczególnie opłaca się skorzystać z masażu Sothys. Stosowana podczas zabiegu karmelowa maska stymuluje pocenie się, usuwa nadmiar płynu oraz aktywuje przebieg spalania tłuszczu w komórkach. Na zakończenie masażu na ciało nakłada się redukujące tkankę tłuszczową serum, które zawiera skuteczne produkty przeciwrozstępowe.

 

Zobacz też

Gry Typu Escape Room


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness