Cellulit - jak walczyć i wygrać z nim walkę

Cellulit - jak walczyć i wygrać z nim walkę

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

cellulitwalkawygranazabiegi

Cellulit okazuje się kłopotem jedynie kosmetycznym, ale w zaawansowanym stadium - zdrowotnym. Żeby przywrócić skórze gładkość, działaj w pełni.

Gdy na gładkiej dotychczas skórze ud, bioder, pośladków czy brzucha pojawiają się nierówności i grudki, to sygnał, że i ciebie nie ominął cellulit. Boryka się z nim większość dorosłych kobiet (niektórzy specjaliści szacują, że nawet 90 procentach), ale dotyka też młode kobiety (ok. 12 procentach). Główną winę za to ponoszą estrogeny, dlatego cellulit pojawia się podczas zawirowań hormonalnych – w okresie dojrzewania, podczas ciąży, także aplikowania tabletki antykoncepcyjnej czy hormonalnej terapii zastępczej. Estrogeny bowiem zwiększają przepuszczalność naczyń i limfatycznych w tkance podskórnej, tworzą się wtedy miejscowe obrzęki, które uciskają otaczające komórki, szczególnie tłuszczowe. są one słabiej dotlenione i gorzej oczyszczane z produktów przemiany metabolicznej, dlatego gromadzą się w nich substancje tłuszczowe i komórki mogą nawet 10 razy powiększyć swoje rozmiary.

Cellulit, czyli skóra pełna zagłębień i grudek

z czasem Ćwiczysz, a on nadal jest? Oto 5 rad, jak skutecznie wygrać z cellulitem dochodzi jeszcze do miejscowych zapaleń, które kończą się zwłóknieniami tkanki łącznej. zmiany nabierają szybszego tempa, gdy z jakichś powodów zaburzone okazuje się przepływ krwi i limfy (np. siedzący tryb życia, kuracja dietetyczna sprzyjająca tyciu i zaparciom). Efekt to skóra przypominająca powierzchnię pomarańczy, a w bardziej zaawansowanym stadium cellulitu porównywana do materaca – pełna zagłębień i grudek. Nie wygląda ładnie, więc spróbuj to zmodyfikować. Ale nie licz na łatwy i szybki sukces. Żeby przywrócić skórze gładkość, nie należy smarować się antycellulitowym balsamem i czekać na cud. Musisz działać w pełni i uzbroić się w cierpliwość.

Zabieg w gabinecie: Body Healt

Zabieg umożliwia kurację zaawansowanego stadium cellulitu. masaż konkretnym aparatem rozbudza tkanki cery i stymuluje mikrokrążenie. Dzięki drenażowi limfatycznemu z organizmu prościej usuwane są płyny. Najpierw trzeba włożyć wyjątkowy kombinezon, który okrywa ciało od stóp do... szyi. Nie okazuje się to łatwe, ponieważ okazuje się alt2 szczególnie obcisły. następnie głowicą wyposażoną w dwie ruchome rolki kosmetyczka wykonuje masaż całego ciała, w dokładnie określonej kolejności. Siłę ssania reguluje zależnie od indywidualnych doznań i potrzeb. bardziej doświadcza się ją w miejscach dotkniętych cellulitem i na wewnętrznych partiach ramion i ud. Po zabiegu kosmetyczka aplikuje na całe ciało odżywczy balsam – pobudzona skóra świetnie go wchłonie. Należy więcej pić, by uzupełnić płyny. Po serii 10 zabiegów (najrozsądniej co drugi dzień) cellulit maleje o jeden stopień! polepsza się też elastyczność cery. Ale już jeden zabieg to świetny drenaż limfatyczny, przynosi ulgę przy „ciężkich nogach”. Zabieg ciągnie się ok. 40 minut i kosztuje 1600 zł za serię.

Zabieg w gabinecie: Liposukcja kawitacyjna 

Zabieg oparty okazuje się na bazie kosmetyków zawierających substancje, które przyśpieszają redukcję cellulitu i blokują rozrastanie się komórek tłuszczowych. Na skórę oczyszczoną pilingiem kosmetyczka nakłada ampułkę z preparatem antycellulitowym i żel ułatwiający alt3 przewodzenie ultradźwięków. następnie wodzi po skórze głowicą emitującą podczerwień – komórki tłuszczowe są podgrzewane, a ich zawartość upłynniana. później głowica zamieniana okazuje się na emitującą ultradźwięki, które wpływają na usuwanie tłuszczu. Zabieg okazuje się szczególnie przyjemny, wygładza i ujędrnia skórę, a seria 6–10 widocznie zmniejsza nawet zaawansowany cellulit i modeluje sylwetkę. Zabieg ciągnie się 60 minut i kosztuje 350 zł.

Wieczorny masaż pomoże na cellulit

Jego celem okazuje się ożywienie mikrokrążenia i usuwanie toksyn z tkanki podskórnej. Jeśli ma świetnie spełnić to zadanie, powinien przebiegać ok. 20 minut. najrozsądniej rób go po kąpieli lub prysznicu, gdy skóra okazuje się rozgrzana i żyły i tętnice rozszerzone. pocieraj ciało rękawicą lub szorstką myjką kolistymi ruchami – od kostek nóg do pachwin, potem talia, biodra i pośladki. Pięścią ugniataj miejsca objęte cellulitem, ale nie rób tego nadto mocno, ponieważ nabawisz się siniaków. Szczyp albo chwytaj alt4 fałd cery obiema dłońmi i obracaj je w przeciwnych kierunkach. Doskonale sprawdzają się także specjalne szczotki do masażu z gumowymi wypustkami. Taki wieczorny zabieg przygotuje ciało na kosmetyki antycellulitowe, które dodatkowo podniosą temperaturę cery, pobudzą metabolizm w jej dolnych warstwach i ułatwią rozbijanie komórek tłuszczowych. Takich kosmetyków świetnie okazuje się użyć już w trakcie masażu.

Dobre kosmetyki przydadzą się w bitwie z cellulitem

Wybór preparatów antycellulitowych okazuje się ogromny. Zawierają substancje przyśpieszające redukcję tłuszczu (np. teofilinę, kofeinę, karnitynę), umacniające i uszczelniające ściany naczyń (np. arnikę, rutynę, wąkrotę azjatycką), usprawniające krążenie (np. miłorząb japoński, bluszcz, nostrzyk). Niektóre firmy oferują całe serie składające się z kilku preparatów (np. sól do kąpieli, peeling, intensywnie działające serum w ampułkach), których składniki wzajemnie się uzupełniają i zwiększają skuteczność kuracji. są także kosmetyki przeznaczone specjalnie do aplikowania na dzień i na noc, działające zgodnie z dobowym rytmem cery.

 

Zobacz też

Trener Jogi

Escape the Game


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness