Cheat meal - małe odstępstwo od diety, które ma wiele pozytywnych efektów!

Cheat meal - małe odstępstwo od diety, które ma wiele pozytywnych efektów!

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

kuracja  dietetycznacheat  mealefektyzdrowieodpoczynekorganizm

Z pokusami mamy do czynienia oraz podczas kuracji odchudzającej, oraz podczas zmagania się o lepszą kondycję oraz o zdrowie. W tym przypadku są to pokusy żywieniowe. Mamy czasem ochotę na małe odstępstwo od kuracji odchudzającej oraz zjedzenie czegoś innego, słodszego oraz bardziej kalorycznego. wtedy możemy mówić o tzw. cheat meal, czyli posiłku oszukanym.

1. ; cheat meal (posiłek oszukany)?

Podczas kuracji odchudzającej chyba każdy ma ochotę na niewielkie odstępstwo. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi cheat meal, czyli oszukany posiłek. Cheat meal to posiłek, na jaki aktualnie mamy ochotę. Może to być coś słodkiego oraz/albo wysoce kalorycznego.

Główną funkcją cheat meal jest odciążenie psychiczne. Dzięki niemu możemy zrelaksować się oraz na chwilę zapomnieć o kuracji. Cheat meal, o ile jest dobrze wprowadzany do menu, daje wymierne korzyści.

2. Wpływ cheat Czy czekoladki, frytki i pizza mogą iść w parze z dietą? Tak. Dowiedz się, jak to zrobić! meal na organizm

Cheat meal ma ogromny wpływ na nasz organizm, a precyzyjniej na naszą gospodarkę hormonalną, która uaktywnia organizm do wprowadzenia odpowiednich zmian. Wśród tychże hormonów należy wskazać: insulinę, leptynę, hormony tarczycy i grelinę. Mimo że każdy z nich pełni odmienną funkcję, łączy je przemiana materii oraz transport substancji odżywczych.

Pojedynczy cheat meal nie wpływa na ilość leptyny (hormonu tkanki tłuszczowej odpowiadającego za regulację metabolizmu). samoczynnie dotyczy greliny, która jest odpowiedzialny za ilość zużytej i magazynowej energii.

Stosowanie kuracji odchudzającej sprawia, że ilość tych hormonów jest na pułapie stabilnym oraz umożliwiającym redukcję tkanki tłuszczowej. Wtedy właśnie trzeba sobie pozwolić na cheat meal bez obawy, że zaburzy pracę naszych hormonów.

Cheat meal powinien zawierać maksymalnie do 1000 kalorii. Należy mieć na uwadze, że aby wprowadzić taki posiłek do swojej kuracji odchudzającej, należy jej przestrzegać przynajmniej przez okres 2 tygodni. W ten sposób ilość hormonów ustabilizuje się, a cheat meal nie zaburzy pracy alt2 naszej gospodarki hormonalnej.

3. Wpływ cheat meal a psychika

Moim zdaniem, cheat meal ma zbawienny wpływ na psychikę. przede wszystkim z tego względu jest wprowadzany do naszego menu. Poprawia nasz nastrój. Sprawia, że wydzielają się endorfiny, czyli hormony farta i zmniejsza napięcie emocjonalne, m.in. poprzez wpływ na neuroprzekaźniki. stan ten określa się euforią oraz w przypadku radykalnej kuracji odchudzającej, cheat meal ma niesamowicie kluczowe znaczenie.

4. Jak to wygląda w praktyce

Cheat meal powinien być stosowany raz na tydzień (w przypadku ludzi o wysokim pułapie przemiany materii) albo raz na 2 tyg. przez osoby, które przemianę materii mają nieco spowolnioną. Nie powinien być daniem, który zaczyna dzień i go kończy. Najlepszym rozwiązaniem jest wdrożenie go w środku dnia (po pierwszym, a przed ostatnim daniem). Wdrażając posiłek oszukany do naszego menu, nie zmieniamy planu kuracji odchudzającej odliczając kalorie z innych pokarmów.

Po zjedzeniu posiłku oszukanego, kolejny posiłek należy zjeść dopiero wtedy, kiedy pojawi się alt3 nieposkromiony apetyt. Jeżeli po kilku godzinach nadal jesteśmy syci, należy poczekać aż posiłek się strawi. dobrym rozwiązaniem jest wykonanie ćwiczeń HIIT, który zwiększy termogenezę oraz pozwoli spalić część kalorii z pokarmów, które zjemy później.

Następnego dnia po spożyciu cheat meal należy liczyć się ze skokiem wagi. Nie ma mimo wszystko powodów do strachu. zwiększy się liczba płynu w naszym organizmie wskutek spożywanych węglowodanów prostych i soli, która, jak dobrze wiemy, magazynuje wodę. Na terenie kilku kolejnych dni wszystko wróci do normy, z tą różnicą, że my będziemy bardziej zadowoleni.

Cheat meal sprawdzi się idealnie wtedy, kiedy dostaniemy od znajomych zaproszenie na posiłek, a nie chcemy przekreślać naszych trudów związanych z utrzymaniem prawidłowej oraz prawidłowej kuracji odchudzającej.

5. Clean cheat meal

Clean cheat meal, czyli czysty oszukany posiłek, to jedna z odmian cheat meal. Polega na podwyższeniu poziomu kalorii spożywanych w ramach standardowego posiłku naszej kuracji odchudzającej. oznacza to, że clean cheat alt4 meal to nic innego, jak większy objętościowo posiłek, zawierający wyłącznie substancje obecne w naszej kuracji. Może to być większa porcja ryżu, kaszy albo mięsa, np. dodatkowa pierś z kurczaka.

6. Podsumowanie

Cheat meal jest bardzo powszechny, mimo wzrastającej fali krytyki. Posiłek oszukany to świetny sposób na jednoczesny relaks połączony z pobudzeniem hormonów do lepszej pracy, co w rezultacie przekłada się na korzystniejsze wyniki. Dzięki cheat meal, kuracja dietetyczna nie trzeba być torturą, a może zostać miłym sposobem na zadbanie jedynie o sylwetkę, także o zdrowie.

Posiłek oszukany nie spowoduje rezygnacji z kuracji odchudzającej... chyba że nie poprzestaniemy na jednym cheat mealu albo przesadzimy z jego kalorycznością.

Należy znać powściągliwość we wszystkim, co się robi. Osoby cechujące się słabą preferują mogą doprowadzić do całkowitego zaburzenia swojej kuracji odchudzającej oraz sprawić, że w miejsce pozytywnych skutków tego posiłku, będą same negatywne. Te drugie jest bardzo ciężko odkręcić. Zwykle należy zacząć wszystko od nowa.

 

Zobacz też

Gry Logiczne Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness