Co jeść, żeby mieć zdrowe serce? Oto 10 produktów!

Co jeść, żeby mieć zdrowe serce? Oto 10 produktów!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Zdrowe serce to niewątpliwie najistotniejsze ogniwo naszego układu krążenia. Kurczy się i rozkurcza prawie 80 razy na minutę. Każdego dnia pompuje ponad sześć ton krwi, która tętnicami i żyłami przemierza nawet 100 1000 kilometrów. Jak mu udzielić pomocy w jego ciężkiej obowiązków?
 

oto kilka wskazówek, które podpowiedzą ci co robić, by mieć zdrowe serce: 

IM MNIEJ SOLI - TYM skuteczniej! Sól wyłącznie zatrzymuje wodę w organizmie ale, co zła podwyższa ciśnienie. Chcesz mieć zdrowe serce? Jedz tych 7 produktów! Jeśli nie potrafisz obyć się bez owej przyprawy, spróbuj wymienić ją na sól o obniżonej zawartości sodu - to w szczególności szkodliwy jej składnik. Zaprzyjaźnij się z ziołami - one pomogą ci ograniczyć sól.

 

JEDZ TŁUSTE RYBKI! Zawierają kwasy omega - 3, które mają dość korzystny wpływ na kondycję twojego serca. Czerwone mięso zamień na białe i chude. Masło i smalec spróbuj zastąpić olejem rzepakowym albo sojowym. Ogranicz żółte sery i produkty na zdrowe serce produkty pełnomleczne.

ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ produktami PEŁNOZIARNISTYMI! Zawierają one dużo błonnika, pomocnego w obniżaniu cholesterolu i glukozy we krwi. znaczy to, że zmniejszysz niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę i cukrzycę. Polecam ryż brązowy, kaszę jaglaną i gryczaną, makaron z pełnego przemiału i chleb owsiany pełnoziarnisty.

DO KAŻDEGO posiłku DOŁĄCZ WARZYWO albo OWOC! Zawierają one mnóstwo witamin i mikroelementów posiadających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Na przykład pomidory i ich przetwory (przecier, dieta na zdrowe serce sok, keczup) zawierają dużo potasu, regulującego ciśnienie krwi. Potas zawierają także banany, kartofle i owoce cytrusowe.

JEDZ ORZECHY! okazują się one idealnym źródłem magnezu, wzmacniającego serce i ;. Magnez znajdziesz też w pestkach słonecznika, nasionach dyni i migdałach. Zachowaj jednak umiar w jedzeniu tych smakołyków, bo z wyjątkiem witamin zawierają sporo kalorii!

ZAMIEŃ COLĘ NA ARONIĘ! Wzmacnia ;, reguluje ilość cholesterolu, spowalnia procesy starzenia, redukuje niebezpieczeństwo występowania dolegliwości nowotworowych, poprawia koncentrację i pamięć, również służy zdrowe serce przy przemęczeniu oczu. Aronia dobra na wszystko, dzięki niej będziesz miała też zdrowe serce!

PIJ CZERWONE WINO! Oczywiście - z umiarem:) Lampka trunku do drugi dzień nie może zaszkodzić. Wino posiada flawonoidy chroniące układ krążenia.

taka dieta połączona z codziennym ruchem na świeżym powietrzu pozwoli nam długie lata cieszyć się zdrowym sercem.

Polecam produkty, które znajdziesz w sklepach:

- Magdi sol - sól o obniżonej zawartości sodu,
- oskroba - chleb razowy owsiany (dość smaczny)


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness