Co jeść zimą w mroźne dni? Przekonaj się!

Co jeść zimą w mroźne dni? Przekonaj się!

Redakcja

2017-08-31

brak komentarzy

Co zrobić, by się rozgrzać, gdy za oknem strzela mróz? zimowa  dieta

trzeba poznać kilka prostych przepisów oraz sztuczek kulinarnych. Przede wszystkim, przyrządzane poprzez ciebie posiłki powinny być ciepłe oraz mocno przyprawione. Podobnie jak w ciepłe pory roku, również zimą powinniśmy jeść często, ale niezbyt obficie. Zapomnijmy mimo wszystko o zimnych zakąskach: jogurtach czy chłodnych nektarach z cytrusów. – podstawowe, by posiłki były pożywne, ciepłe oraz dawały nam sytość na co najmniej 3-4 60 minut. Jeżeli postawimy na chude posiłki czy sałatki, to cały moment będziemy głodni oraz zmarznięci – wyjaśnia dietetyk Karina Piwowarczyk.   Pogoda poprzez kilka ostatnich miesięcy była trochę „leniwa”. Mieliśmy trochę deszczu, jest też kilka wietrznych dni ale poza tym w zasadzie zima niezbyt dawała o sobie znać. Wszystko zmieniło się tydzień Co jeść, gdy na dworze mróz? temu gdy nagle okazało się że to co pada z nieba bywa marznącym deszczem oraz nie dość że jest nieprzyjemnie to dodatkowo na ulicach mieliśmy lodowisko. Kłopotów jest też co nie miara z ruszeniem zaparkowanego auta, bo skorupa lodowa na czasem kilka cm w zasadzie nie dawała się zadnym skrobaczkom oraz trzeba jest sięgać po chemię albo cierpliwie poczekać aż samochód się rozgrzeje.

Tymczasem zima jakby się obudziła oraz dla odmiany spadły temp..   dieta  w  mroźne  dni

W nocy mamy gdzieniegdzie grubo poniżej -20 oraz coś mi się zdaję ze w takiej kwestii pogoda nie powiedział dodatkowo ostatniego wyrażenia. Jak więc się przeciwstawić mrozom? Co zrobić gdy już powinniśmy wyjść oraz przebywać na dworze w taką pogodę? Zebrałem na taki temat trochę przydatnych informacji. óre okazują alt2 się robione dla ludzi z Syberii więc powinny prawidłowo zdać egzamin w naszych warunkach  Latem wszystko jest o dużo łatwiejsze. da się nałożyć dziecko w spodenki oraz bawełniany T-shirt, wysadzić za krzaczkiem, przymknąć oko, kiedy biega po mieszkania bez kapci. Ale gdy temperatura spada poniżej zera, rośnie nasza   dieta  na  mroźne  dniczujność oraz... mnożą się pytania. Moja Gabrysia lubi jeść lody. wchłania je dosłownie litrami. Czy może jadać je również zimą? Jeśli jest zdrowa oraz odporna, a lody jej dotąd nie szkodziły, może jeść je nadal – oczywiście nie codziennie oraz nie w takich dawkach, ze względu na to że nie okazują się tak cenne, jak owoce czy orzechy, a mają wiele kalorii. Mieszkamy dość daleko od placu zabaw, więc nie zawsze jesteśmy w alt3 stanie powrócić do mieszkania „na siusiu”. Czy w okresie zimowym, kiedy jest mróz, mogę wysadzić dziecko na dworze? Nie, ze względu na to że w taki sposób łatwo się

przeziębić. Radzę poszukać jakiejkolwiek ubikacji – w kawiarni, na zapleczu sklepu, na stacji benzynowej itd.

Z drugiej strony dobrze oczywiście, by dziecko szybko się załatwiło na dworze, niż wracało do mieszkania w mokrych spodniach. Jeśli nie ma innego wycieczki, wyszukaj jakiegoś w miarę cichego miejsca (przy murze, za drzewem, w krzakach) oraz osłoń malca płaszczem, kocem albo po prostu sobą, by nie wiał na niego zimny wiatr. Przed spacerem nie dawaj mu nadto dużo napojów oraz koniecznie przypomnij o wizycie w toalecie. Mam mieszkaniu wielkiego czyściocha. Czy pozwalać kilkulatkowi na poranny prysznic, gdy na dworze panuje trzaskający mróz? Tak, mimo alt4 wszystko dziecko ; się kąpać wprost przed wyjściem. Ciepła woda poszerza żyły oraz tętnice, co sprawia, że potem organizm błyskawicznie się wychładza. Zapisałam Natalkę na basen. Co zrobić, by nie przeziębiła się podczas powrotu do mieszkania? Przede wszystkim przypilnuj, by dokładnie się wytarła. To niby oczywiste, ale niejednokrotnie jest tak, że najmłodszych się śpieszą oraz zakładają ciuszki na dodatkowo wilgotne ciało. Kolejna kwestia: włosy muszą być dobrze wysuszone. Jeśli będą choć troszeczkę wilgotne, głowa natychmiast się wychłodzi (a z nią reszta ciała) oraz przeziębienie murowane. Natalka musi mieć ciepłą czapkę, dokładnie osłaniającą uszy, ze względu na to że niemal zawsze w pewnym zakamarku zostaje odrobina wody mineralnej. Przed wyjściem z pływalni dziewczynka musi trochę ochłonąć, a więc np. spędzić kwadrans czy 2 w barku.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness