Cukier - nie może z niego zupełnie rezygnować!

Cukier - nie może z niego zupełnie rezygnować!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

cukierdietarezygnacja

Zdrowa oraz lekka kuracja dietetyczna nie oznacza wcale, że mamy zupełnie z diety wykreślić tłuszcz oraz cukier.

Tłuszcz bywa nam potrzebny, jednak bywa na samej górze piramidy żywieniowej czyli z wszystkich elementów diety należy go spożywać jak najmniej. Należy też oczywiście spożywać głównie tłuszcze roślinne Nie rezygnuj z cukru! (dobrze nierafinowane, z pierwszego tłoczenia), a tłuszcze zwierzęce ograniczyć. Zresztą, tłuszcz tłuszczowi nierówny, każdy zawiera inne proporcje kwasów tłuszczowych, nie bywa to miejsce na roztrząsanie tego. Grunt to pamiętać, że tłuszczu będzie mało, jadłospis nie może nim ociekać ani być nasączone (np. paniera).

Zwróć uwagę na to, które tłuszcze da się podgrzewać czyli używać do obsmażania czy alt2 do zup, a które mogą być spożywane wyłącznie na chłód czyli w sałatkach. To ma obfite wartość dla wartości odżywczych danego oleju.

Tłuszcze okazują się istotnym nośnikiem witamin A, D, E oraz K. Bez tłuszczu nie ma szans, by te wit. znalazły się w jedzeniu, ponieważ okazują się to wit. rozpuszczalne w tłuszczach. Dlatego nie alt3 dobrze kupować mleka czy twarogu o zerowej zawartości tłuszczu, ponieważ nie powinno w nim także tych cennych witamin, ale będzie wystarczające kupować nabiał niskotłuszczowy oraz problem z głowy.

Tymczasem cukry to węglowodany, podstawa diety, okazują się występujące w owocach, jarzynach, ziarnach, kaszach, mąkach. Cukrem bywa błonnik, ale również „biała śmierć” z cukiernicy. Trochę alt4 to konfundujące, nieprawdaż? analizuję, że możemy sprawę uprościć oraz założyć, że unikamy białego cukru, da się go zastąpić miodem oraz użyć w mniejszej ilości. dania da się też słodzić owocami (np. dodać do ciasta rozgniecionego banana czy zmiksowane suszone owoce np. daktyle). Natomiast jeśli chodzi o cukry pochodzące z kasz oraz ziaren to one powinny zagościć na stałe w naszym normalnym menu.

 

 

 

Zobacz też 

Escape the Game


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness