Czy jesteś gotowa na odchudzanie? Odpowiedz sobie na 10 pytań

Czy jesteś gotowa na odchudzanie? Odpowiedz sobie na 10 pytań

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Błąd nr.1: oddziaływanie bez danego planu działania. Syndrom tzw. “słomianego zapału”
jest to jeden z najchętniej popełnianych błędów, poprzez osoby odchudzające się. Schemat działania okazuje się zawsze bardzo podobny: dowiadujemy się o cudownej diecie przeczytanej w gazecie albo otrzymujemy rewelacyjny sposób na zrzucenie kilku kilogramów zasłyszany od sąsiadki. Na początku pozornie towarzyszy nam duża dawka motywacji, jednak po kilku dniach etap ten opada, kończąc się zazwyczaj niepowodzeniem. Mamy tutaj do czynienia z klasycznym syndromem tzw. “słomianego zapału”, który towarzyszy niemalże każdemu, kto nie opracuje danego planu działania krok po kroku.
Rada 1: Na podstawie wiedzy zgromadzonej w serwisie 10 pytań, na które musisz szczerze odpowiedzieć zanim zaczniesz się odchudzać Vitalia.pl ustal konkretny plan działania. musisz odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

 

  • Ile chcę zredukować wagę? - to pytanie okazuje się podstawowe jakie należy sobie zadać przed rozpoczęciem procesu odchudzania. Czy ma być to 3kg ,5kg czy 7 kg?
  • Jak chcę wyglądać?
  • Ile centymetrów w pasie chcę mieć mniej?
  • Jakie posiłki będę spożywać?
  • W które dokładnie dni będę robić zakupy?

 

 

Z pozoru zapisywanie takich informacji wydaje się nieistotne, jednak z czasem uświadomisz sobie, że podążając według ściśle danego harmonogramu osiągniesz każdy cel. Im bardziej sprecyzujesz własny plan działania tym posiadasz większe szanse na powodzenie!
Błąd 2: brak przekonania co do tego, czy chcemy pytania na które warto sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem odchudznaia się odchudzać.
Bardzo dużo osób chce się odchudzać, ale nie okazuje się co do tego w 100% przekonana. Motywacja nie rozpali się osobiście, jeżeli my sami nie będziemy pożądać zgrabnej sylwetki ze wszystkich sił. Często dwudniowy słomiany zapał kończy się wymówkami w stylu “W regule to nie muszę smukło wyglądać” czy “Nie mam na to okresu”. Jeżeli chcesz na prawdę zredukować wagę, takie wymówki oznaczają żółte światło ostrzegawcze.
Rada 2: Wzbudź w sobie potrzebę bycia szczupłą.
Musisz naprawdę pragnąć tego, aby zredukować wagę. ustaw się przed lustrem, obserwuj swoje ciało oraz powiedz: “Za miesiąc tych 5 kilogramów tłuszczu odpowiedz sobie na te pytania przed odchudzaniem nie będzie” Jeżeli chcesz być całkowita energii oraz zmotywowana, musisz wzbudzić w sobie ogromną potrzebę schudnięcia. Wyobrażaj sobie siebie jak będziesz wyglądać kiedy już zrzucisz kilka kilogramów, wyjmij stare odzież z szafy oraz powiedz sobie: “Za kilka tygodni się w nie zmieszczę”.
Błąd 3: Zakładanie z góry, że nasi znajomi będą przeciwko nam
wielokrotnie zdarza się tak, że nie informujemy swoich znajomych o tym, że przeszliśmy na dietę. Znajomi nie wiedząc o tym, że drastycznie zmieniliśmy swoje nawyki żywieniowe czasem poprzez przypadek będą częstować posiłkami, których jeść nie powinnaś. Zakomunikowanie bliskim, okazuje się ważne żeby nie ulec pokusie zjedzenia przysłowiowego zapytaj się siebie o to przed rozpoczęciem odchudzania porcji ciasta.
Rada 3: Powiedz najbliższym o Twoich planach.
Twój mąż, najmłodszych, przyjaciółki czy koleżanki nie są w stanie Cię ograniczać. Wręcz przeciwnie! Mówiąc im w odpowiedni sposób o Twoich zamiarach wzbudzisz sobie wielką energię do działania. Poproś męża, aby nie kupował Ci poprzez ten moment żadnych słodyczy oraz promował Cię emocjonalnie podczas całego procesu. Twoje koleżanki także powinny Cię wspierać oraz wierzyć w Twoje siły. Mówiąc w szczególności zaufanym osobom o Twoich planach wzbudzisz w sobie potrzebę bycia konsekwentną – zrobi Ci się źle, jeśli Twoje plany odchudzania zakończą się na samym mówieniu.

 

Zobacz też 

EcoSlim


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness