Czy warto jeść drugie śniadanie? 5 zaskakujących faktów!

Czy warto jeść drugie śniadanie? 5 zaskakujących faktów!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Butelka wody, a w zimie herbata w kubku termicznym. Zawsze jabłko oraz nektarynka. Kanapka z twarogiem albo żółtym oraz ogórkiem oraz sałatą lodową. dwa razy w tyg. słodki baton - tak wygląda drugie śniadanie 9-letniej Magdy z III klasy szkoły muzycznej. Dziewczynka zawsze zjada owoce. Na kanapkę zwykle nie starcza ochoty, chociaż to nie reguła - jest zależne od dnia.

Koleżanka Magdy, olga, wraca do mieszkania z nietkniętym 5 powodów, dla których warto jeść drugie śniadanie drugim śniadaniem. Kanapka z wędliną, jabłko oraz banan z powrotem przynosi do mieszkania. Znika za to słodki napój, woda już niekoniecznie. Butelka poprzez kilka dni zajmuje miejsce w plecaku.

  • Córka zawsze mi jest odpowiedzialny, że nie ma momentu, albo nie była głodna, albo że coś jej nie smakowało. Zdaję sobie sprawę, że drugie śniadanie okazuje się istotne, ale nie potrafię jej przekonać, by zjadła - mówi Daria, powody dla którrych warto jeść drugie śniadanie rodzicielka Anny.

mama Wiktorii, by zachęcić córkę do zjadania drugich śniadań, kupiła jej modną wśród rówieśników śniadaniówkę, czyli pudełko na lunch. Z bohaterami populanego filmu. Efekt? - Żaden, śniadaniówka zajmuje miejsce w plecaku oraz zazwyczaj wraca z zawartością - opowiada.

Magda Golm, rodzicielka 9-letniego Rafała, mówi: - Zawsze pytam syna, co by chciał zjeść na drugie śniadanie. jest odpowiedzialna mi: ser żółty, oliwki, wędlinę. Przyrządzam mu kanapkę z ciemnego co jeść na drugie śniadanie chleba z ziarnami, daję winogrona oraz orzechy. Zdrowe oraz pożywne. Ja także jem drugie śniadanie - zwykle otręby z jogurtem oraz owocami.

2. 5 minut, by złapać kanapkę

Regularne spożywanie wartościowego oraz zdrowego drugiego śniadania sprzyja dobremu zdrowiu oraz przeciwdziała chorobom. przekonują o tym specjaliści ds. żywienia, informują lekarze, a eksperci na dowód przedstawiają ilości dotyczące organizmu oraz negatywnych skutków unikania regularnych posiłków.

 

Co się dzieje, gdy nie zjadamy drugiego co na drugie śniadanie w pracy śniadania? - Spada nam zakres glukozy, jesteśmy ospali, rozdrażnieni, nie potrafimy się skoncentrować ani skupić uwagi, tracimy kondycję oraz sprawność motoryczną. Organizm czerpie energię z pokarmu, ze produktów, które w nim okazują się obecne, to budulec dla naszego mózgu - tłumaczy portalowi Parenting.pl olga Kuczkin, psychodietetyk.

Zdaniem specjalistów od żywienia, ten posiłek powinien zaspokajać ok 15 procentach dziennego zapotrzebowania na energię. Co zatem powinniśmy zjeść?

 

 

Zobacz też 

Trenerzy i szkoły jazdy konnej


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness