Czy warto tańczyć sambę? Porady dla początkujących

Czy warto tańczyć sambę? Porady dla początkujących

Redakcja

2017-09-06

brak komentarzy

Początek roku to idealny okres by zacząć coś nowoczesnego, by skosztować czegoś,samba  dla  początkujących

co zawsze chcieliśmy wybudować albo o czym nigdy nie myśleliśmy. Postanowienia noworoczne i chęć modyfikacje mobilizują nas do oddziaływania, a pora karnawału sprzyja tylko szalonym imprezom, i zajęciom ruchowo-fizycznym     Idealnym środkiem na wypełnienie postanowienia ‘od jutra będę się odchudzać!’ i na zabłyszczenie na karnawałowych balach i zabawach bywa taniec. Rozpoczęcie zajęć tanecznych to tylko metoda na piękną sylwetkę i spalanie zbędnych kalorii, to również doskonały środek by zapomnieć o szarej, zimnej aurze na dworze i swoich problemach. Tańcząc Samba – najbardziej karnawałowy taniec zyskujemy mnóstwo energii do oddziaływania, poprawiamy swoje samopoczucie i produkujemy mnóstwo endorfin, które zapewniają nam świetny humor. Dlatego zaleca się wybrać taneczny styl dla siebie. Samba brazylijska to idealny sposób by chociaż na minutę przenieść się na karnawał do gorącej Brazylii. Szalony ruch bioder, kolorowe pióra, cekiny i gorąca muzyka to idealny środek na oderwanie się od zwyczajnych choroby. Samba rozluźnia, zwiększa poziom energii i wysmukla sylwetkę. Dla więcej odważnych polecamy jamajski taniec – Dancehall. Wymyślne kroki, izolacje w ciele, shake’i i różne ewolucje sprawią, że gracze na pewno nie będą się nudzić. 

z całego serca zapraszamy alt2 do Akademii ruchu na kurs SAMBY!jak  tańczyć  sambę

Rozgrzej się przed Andrzejkami, Sylwestrem i Karnawałem! SAMBA BRASIL to zmysłowy taniec połączony z lekkością ruchów przywiezionych poprzez niewolników z Afryki. bywa pochwałą radości, uaktywnia stuprocentową gwarancję siebie, otwiera na świat, na nowych ludzi i wspiera chodzić z nosem w chmurach, kołysząc biodrami. Technika wykonywana okazuje się zarówno poprzez panów, ; kobiety. Zajęcia niezwykle integrują grupę, zaznajmiają wspólnego rytmu i otwierają uśpione w nas moce pierwiastka żeńskiego i męskiego.  Samba budzi do tańca biodra i klatkę piersiową, rozluźnia zestresowany kręgosłup i nadaje skrzydeł, kiedy alt3 za oknem szaruga. Zapraszamy na wyjątkowy kurs JEDYNY WE

WROCŁAWIU! zalety  tańczenia  samby

Spotykamy się w piątki o godz. 20:30 - 21:35 / zajęcia przeprowadza olga Tarka   Nowy kurs dla początkujących: 9.11-14.12.2012 (piątki)   Prosimy o zapisy poprzez naszą stronę interową: Taniec, który początek własny ma w XVI, wywodzi się z afrykańskich tańców religijnych. W małych wioskach zbierano się po grze capoeira, ustawiano w koło i tam tańczono samba de roda.  obecnie samba kojarzona bywa przede wszystkim z karnawałem w Rio De Janeiro, skąpymi strojami tancerek...Ale sambę tańczą więc faceci. bezsprzeczną gwiazdą samby bywa alt4 Carlinhos de Jesus, choreograf najpopularniejszych szkół samby w Brazylii. Tak więc watro zaznaczyć, że samba bywa ; dla kobiet. Samba to żywioł, energia, radość, sensualność i indywidualizm.  Najważniejszą częścią ciała w sambie okazują się biodra, dlatego przede wszystkim panie upodobały sobie taki styl. Krok podstawowy to dosłownie trzy ruchy, po których opanowaniu przechodzimy w nieskończona dawka brazylijskich "smaczków", przejść, kompilacji. Na zajęciach w Salsa Libre wprowadzana bywa samba w licznych odsłonach. Od axe ( owej  "plażowej" ) po tę z Sambodromu. Znakomita postać relaksu, dużej porcji słońca w tanecznym tego zwroty znaczeniu :-)

 

Zobacz też 

Trenerzy w Krakowie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness