Czy żurawina jest zdrowa? Poznaj jej niesamowite właściwości

Czy żurawina jest zdrowa? Poznaj jej niesamowite właściwości

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Owoce żurawiny mają oddziaływanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego powinno się je spożywać przy różnych infekcjach jako wspomaganie leczenia oraz jako efektywną prewencję. Flawonoidy tymczasem mają właściwości przeciwutleniające, dlatego żurawina stosowana jest w profilaktyce chorób serca, układu krążenia i miażdżycy. Te zdrowe owoce pomagają też utrzymać odpowiedni ilość cholesterolu HDL („dobry” cholesterol). Owoce żurawiny dobrze czyszczą organizm z toksyn – Przekonaj się, w czym tkwi magiczna moc żurawiny! okazują się zatem idealnym składnikiem każdej kuracji odchudzającej. To także dobre owoce na spalenie tkanki tłuszczowej.

Owoce tego niepozornego krzewu okazują się przyrządzane w różnej formie, np. jako wyciąg z żurawiny, suszona żurawina, sos do polania mięsa, syrop żurawinowy czy herbata z żurawiny. Trzeba wiedzieć, że aby żurawina zachowała swoje zdrowotne właściwości, musi być rzeczywiście zawarta w powyższych produktach. Aromat najlepsze właściwości żurawiny żurawinowy, choćby i identyczny z bezpiecznym, nie ma żadnych prozdrowotnych właściwości.

Istnieje cała lista zaburzeń i chorób, na które panaceum może być żurawina.

  • Infekcje dróg moczowych. Żurawina maleje dawka bakterii E. coli, która powoduje zapalenia tych miejsc, a przy tym osłania kosztowny moczowe, by E. cola nie osadzała się na nich. Owoc pomaga także osobom, które mają problemy ze nazbyt częstym żurawina a jej wpływ na zdrowie oddawaniem moczu i niewypróżnianiem pęcherza do zakończenia. Żurawina jest zalecana osobom szczególnie narażonym na infekcje dróg moczowych, np. po udarze albo cierpiącym na zaburzenia natury neurologicznej.
  • przypadłości dziąseł. Owoce żurawiny w znaczącym nasileniu zapobiegają rozwojowi bakterii zazwyczaj występujących w jamie ustnej. Dzięki temu rzadziej są przypadłości dziąseł, przyzębia i śluzówki.
  • Wrzody żołądka. Podobnie jak w przypadku dróg moczowych, substancje obecne w wpływ żurawiny na organizm żurawinie stanowią barierę przed osiadaniem na ścianach narządów wewnętrznych bakterii.
  • przypadłości serca. Żurawina tylko maleje ryzyko chorób serca, również dzięki blokowaniu utleniania się cholesterolu, nie umożliwia na zatykanie się naczyń oraz powstanie zakrzepów. działanie żurawiny poszerza także żyły i tętnice, co sprawia, że zdrowa dietę dla ludzi zagrożonych ryzykiem miażdżycy i zakrzepów musi zawierać ich jak najwięcej.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness