Dania z kaszą. Wybraliśmy najzdrowsze

Dania z kaszą. Wybraliśmy najzdrowsze

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Kasza to zdecydowanie najzdrowszy zamiennik pieczywa, ziemniaków, białego ryżu oraz makaronu. bywa dużo rodzajów kaszy oraz można ją jeść na dużo sposobów. Jak ją jeść oraz która okazuje się najzdrowsza? Kasza jaglana, gryczana, a może jęczmienna?

Kasza okazuje się polecana dla ludzi będących na kuracji. Jak to, przecież okazuje się kaloryczna? Zgadza się, ale nie tuczy. Co prawda kasze zawierają dużą zawartość skrobi, ale także posiadają cenny błonnik, Sprawdź! 5 najzdrowszych przepisów na dania z kaszą wspomagający pracę jelit. To właśnie za sprawą błonnika, który pęcznieje w żołądku, pojawia się uczucie sytości. Do zalet kasz należy wyłącznie dietetyczność, lecz także właściwości lecznicze. Kasze pomagają osobom z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, niedoborem żelaza. są także dobre na stany depresyjne, czy w przypadku dolegliwości z układem trawiennym.

Kaszę można jeść na dużo sposobów oraz dzięki temu uniknąć monotonii w swojej kuracji. Polecana okazuje się do zup, zdrowe dania z kaszą drugich potraw, ; na śniadanie razem z owocami. da się ją podawać do mięs, warzyw oraz grzybów, a sypkie kasze można potraktować jako samodzielne danie. Ponadto z kaszy można wykonać kotlety, krokiety, zapiekanki i desery. poniżej nasz TOP 5!

Kasza gryczana

 

bywa jedną z najzdrowszych kasz. Góruje nad nimi zawartością magnezu, kwasu foliowego oraz witaminy E. posiada w składzie także więcej pełnowartościowego białka niż zboża. bywa także obfita w lekkie dania z kaszą rutynę, dzięki czemu uszczelnia żyły i tętnice. Dlaczego okazuje się ta najzdrowsza? Kasza gryczana posiada cenne aminokwasy, których organizm sam nie wytwarza: tryptofan oraz lizynę. Bogactwo składników skutkuje szerokim zakresem jeśli chodzi o właściwości lecznicze. Chwalą ja sobie osoby cierpiące na hemoroidy, krwotoki oraz mające żylaki. Poza tym kasza gryczana ma właściwości oczyszczające organizm oraz pozwala wzmacniać jelita.

Przepis na wykorzystanie kaszy gryczanej znajdziesz tutaj>>>

class="adVideoInRead" id="adVideoInRead"> 

Kasza jaglana

doskonała na włosy, skórę, paznokcie oraz zęby dzięki zawartości soli mineralnych. Ma także duże ilości żelaza, miedzi i witamin: B1, B2, B3. Dzięki zawartości witaminy E oraz lecytyny tymczasem świetnie wpływa na naszą pamięć.
bywa to dość pozytywny składnik diety alergików ze względu na niską zawartość skrobi oraz glutenu. Przeciwdziała osteoporozie oraz dba o układ sercowo-naczyniowy. Neutralizuje także nadkwasotę żołądka oraz oczyszcza z toksyn układ trawienny.

 

Zobacz też 

Event Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness