Detoks organizmu - dieta, która pomaga!

Detoks organizmu - dieta, która pomaga!

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

dietadetoksneutralizację  organizmupoprawa  metabolizmuusuwanie  toksynmenudieta

w miejsce stosować specjalne diety oczyszczające, komponując codzienny menu, uwzględnij artykuły, które poprawiają przemianę materii i czyszczą organizm z toksyn. Dzięki nim odzyskasz wigor, poczujesz się lekko i wypiękniejesz. oto nasi mistrzowie - artykuły przyspieszające neutralizację organizmu.

neutralizację organizmu stało się modne i to jedynie na wiosnę. Ale czy detoks raz do roku na pewno ma sens? Może lepszym rozwiązaniem bywa wprowadzenie do codziennego menu czynników, które przez cały rok będą korzystnie wpływały na przemianę materii i oczyszczały organizm z toksyn.

Mistrzowie detoksu: woda

Filtruje nerki, usuwa uboczne artykuły przemiany metabolicznej i toksyny. Wszystkie narządy potrzebują wody do prawidłowego funkcjonowania, dlatego jeśli pijesz jej za mało, mogą się pojawić migreny, uczucie zmęczenia, suchość naskórka, zaparcia.
Organizm gubi wodę wskutek oddychania, pocenia się i oddawania moczu, dlatego trzeba stale uzupełniać jej poziom. Codziennie Jak oczyścić organizm? Oto najważniejsze wskazówki! pij ok. 2 litrów wody, również w postaci herbaty owocowych i z ziół. Picie wody przed jedzeniem maleje apetyt.

Mistrzowie detoksu: cytryna

Cytryna wspomaga pracę wątroby i jej neutralizację ze szkodliwych substancji i ułatwia rozpuszczanie kamieni żółciowych. Choć ma kwaśny odczucie smakowe, oddziałuje na organizm zasadowo, dzięki czemu usprawnia przebieg jego oczyszczeniu. Aby odkwasić organizm, pij codziennie wodę z wyciśniętym sokiem z cytryny. Taki napój trzeba też wypijać rano na pusty żołądek, by pobudzić jelita do pracy.

Zielona herbata

Zielona herbata reguluje trawienie i wspomaga przemianę materii wątrobowy, a obecne w niej katechiny potęgują redukcję tłuszczów. Zawiera polifenole wymiatające toksyczne wolne rodniki tlenowe, chroniąc przed nowotworami i chorobami układu krążenia, skutecznie oczyszcza też organizm ze szkodliwych czynników przemiany metabolicznej. Aby wydobyć z herbaty jej drogocenne właściwości, zalej listki wodą o temperaturze ok. 80°C.

Żurawina

Świeże owoce i sok z żurawiny zawierają substancje o właściwościach antybakteryjnych – zapobiegają osiedlaniu się bakterii na ściankach dróg moczowych i pęcherza alt2 moczowego.
Żurawina ma też działanie diuretyczne i przyśpiesza detoksykację. Podobnie jak inne owoce czerwone (m.in. maliny, wiśnie, jagody), które również pomagają usuwać szkodliwe substancje z organizmu – zawiera sporo błonnika usprawniającego ruchy jelit i antocyjany z grupy przeciwutleniaczy niszczące wolne rodniki tlenowe, co sprawia, że chroni przed chorobom nowotworowym i chorobom układu krążenia.

Buraki

Buraki mają działanie odkwaszające i oczyszczające. Zawierają barwnik betaninę, która jedynie ma właściwości antyoksydacyjne, ale też usprawnia pracę wątroby i woreczka żółciowego, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z organizmu. obecny w burakach błonnik pobudza jelita do pracy, pomagając neutralizować je z resztek pokarmowych, reguluje też poziom glukozy i cholesterolu we krwi.

Kapusta

Kapusta - najdogodniej kiszona; z wyjątkiem licznych przeciwutleniaczy, witamin i minerałów zawiera siarkę (podobnie jak brokuły i czosnek), która usprawnia pracę wątroby i wspomaga neutralizację organizmu z substancji toksycznych. Dzięki obecności błonnika kapusta pobudza jelita do pracy, a bo zawiera probiotyki, wzbogaca mikroflorę układu pokarmowego w dobre bakterie, alt3 dzięki czemu poprawia trawienie i reguluje wypróżnienia. Przy zaparciach trzeba pić sok z kiszonej kapusty.

Kasza jaglana

Kasza jaglana, jako jedyna wśród kasz, oddziałuje zasadotwórczo, a więc odkwasza organizm, co istotnie przyśpiesza przebieg oczyszczania. Ma także właściwości antytoksyczne i przeciwgrzybicze. Pozytywnie wpływa na trawienie, może być pomocna w leczeniu dyspepsji. Dzięki obecności błonnika usuwa z jelit zalegające resztki pokarmowe i uboczne artykuły przemiany metabolicznej. Zawartość krzemionki korzystnie wpływa na prezencję naskórka, paznokci i włosów.

Zioła

Napary przygotowane z ziół skutecznie pomagają detoksykację organizmu. I tak np.: brzoza oddziałuje moczopędnie, podobnie jak skrzyp polny, który dodatkowo wywołuje ogólny efekt odtrucia, morszczyn „podkręca” przemianę materii, fiołek trójbarwny reguluje przemianę materii i oddziałuje moczopędnie, mięta pieprzowa poprawia trawienie, mniszek lekarski oddziałuje żółciopędnie, a tamaryszek – przeczyszczająco.

Seler

Seler, zarówno korzeniowy, oraz naciowy zawierają dużo błonnika i mają właściwości antyoksydacyjne, oczyszczające i odkwaszające organizm. Pobudzają przemianę materii i usuwają kwas moczowy, którego nadmierna poziom odkłada się w postaci kryształów w alt4 stawach, co doprowadza do ich niszczenia.

Natka pietruszki

Natka pietruszki zawiera dużo chlorofilu wspomagającego detoksykację. Likwiduje on nieprzyjemny zapach bezustannie towarzyszący zakłóceniom metabolicznym. Natka oddziałuje moczopędnie, chroni przed infekcjom dróg moczowych, pomaga usuwać metabolity leków z organizmu. Może też neutralizować substancje rakotwórcze występujące w dymie tytoniowym.

Jabłka

trwające w nich kwasy organiczne pomagają eliminować substancje toksyczne i biorą udział w utrzymywaniu równowagi kwasowo-zasadowej krwi. Owoce zawierają również kwercetynę – związek z grupy flawonoidów, który zwalcza wolne rodniki i wiąże część toksycznych metali. obecny w jabłkach potas chroni przed opuchliznami i pomaga usuwać z organizmu artykuły przemiany metabolicznej. Zawartość pektyn, czyli błonnika rozpuszczalnego, zwiększa uczucie sytości, reguluje gospodarkę węglowodanową i tłuszczową, przeciwdziała zaparciom.

Figi

Suszone owoce korzystnie wpływają na pracę wątroby, a dzięki dużej zawartości błonnika regulują pracę układu pokarmowego, również obniżają poziomu cholesterolu we krwi. są bogate w potas, który chroni przed obrzękom. Figi mają właściwości odtruwające, przeciwutleniające, również antybakteryjne i przeciwpasożytnicze.

 

Zobacz też 

Gra Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness