Dieta 80/20 - jedz co chcesz i chudnij!

Dieta 80/20 - jedz co chcesz i chudnij!

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

odchudzaniedietadieta  80/20wartość  kalorycznąstyl  życiazdrowa  żywność

Na samą myśl o ponownym przejściu na jadłospis czujesz dreszcze? Nic dziwnego, niektóre z nich okazują się naprawdę restrykcyjne. Pomimo że dają upragniony efekt, to wymagają od nas wręcz nieludzkiego wysiłku. A może zmienić nieco styl odchudzania? zamiast kuracji odchudzającej proponujemy wprowadzenie zasady 80/20.

 

80/20 – czym jest?

Zasada 80/20 to nie dieta, ale styl życia. Polega ona na Dieta 80/20 to hit ostatnich tygodni. Jest bardzo łatwa i pozwala jeść to, na co masz ochotę! wprowadzeniu podziału do swojego jadłospisu: 80 procent dań to zdrowa oraz niskokaloryczna żywność, a 20 procent to... cokolwiek zechcemy. jasne, prawda? A przy tym jakie przyjemne.

Jak to się przekłada na rzeczywistość? Jeśli jemy pięć niewielkich dań w ciągu dnia, znaczy to, że w ciągu tygodnia jest ich 35. Rachunek jest więc prosty, 20 procent z 35 to 7. W naszym tygodniowym menu musi znaleźć się 28 poprawnych dań, pozostałe 7 to dowolne dania, na które będziemy mieli energię.

Niektórzy z nas nie alt2 zwracają większej uwagi na liczbę dań, ale na wartość kaloryczną potraw. To żaden problem. W przypadku kalkulowania kalorii postępujemy dokładnie ;. Jeśli w ciągu dnia spożywamy 2000 kcal, wówczas zdrowa żywność może być źródłem 1600 kcal, a wybrany poprzez nas ukochany posiłek – 400 kcal.

Czy dobrze?

Zasada 80/20 przede wszystkim daje wolność. stosując ją, nie musimy ślepo podążać za trendami dietetycznymi. Nie musimy też rezygnować z wieczornego wypady z przyjaciółmi do restauracji. W efekcie odchudzanie przestaje kojarzyć się z karą, a zdrowe żywienie z przymusem.

Zasada 80/20 uczy umiaru, mądrego podejścia alt3 do zdrowego odżywania. umożliwia świadomie kontrolować planowanie dań, a nie jedynie realizować wskazówki dietetyczne.

Czy zasada 80/20 jest dla mnie dobra?

Na to pytanie dobrze odpowiedzieć sobie samemu. tylko my możemy słusznie ocenić, czy taki sposób odżywania służy naszemu organizmowi.

Jeśli mamy wątpliwości, czy ta zasada rzeczywiście pozwoli nam zrzucić wagę, to możliwe że decyzję pomogą podjąć... gwiazdy Hollywood. Regułę 80/20 wprowadziła m.in. Jessica Alba. Jej trener – Yumi Lee – twierdzi, że ta zasada umożliwia jej utrzymanie właściwej wagi. tymczasem Miranda Kerr – znana modelka alt4 – twierdzi, że dzięki 80/20 znów pokochała jedzenie. Nie czuje już winy, nie czuje się skrępowana regułami. jedzenie stało się jej przyjacielem. Podkreśla też, że w takiej regule konsekwencja jest kluczem.

nie wolno się nie zgodzić ze zdaniem modelki. Jeśli nie zachowamy konsekwencji, nie będziemy twardo obstawać przy własnym wyborze, zasada 80/20 może z czasem zostać zasadą 70/30, 50/50, a nawet 20/80. A przecież nie o to nam chodzi. Dlatego dobrze każdego dnia przypominać sobie, po co to robimy.

 

 

Zobacz też

Gry Escape Room


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness