Dieta cytrynowa - poznaj jej podstawowe zasady

Dieta cytrynowa - poznaj jej podstawowe zasady

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

jadłospis  cytrynowalemoniadaoczyszczajacadetokszasadybezpieczeństwo

Lemon detox diet, inaczej jadłospis cytrynowa albo lemoniadowa, to ekstremalna monodieta, której głównym celem bywa oczyszczenie ludzkiego ustroju z toksyn. Mimo że jadłospis nie bywa zalecana poprzez dietetyków i specjalistów, cieszy się dużą popularnością. Do jej korzystania z przyznała się m.in. Beyonce. jak działa jadłospis cytrynowa? Czy i ile trzeba na niej zredukować wagę?

Lemon detox diet, czyli jadłospis cytrynowa albo lemoniadowa, to jadłospis oczyszczająca, której autorem bywa Stanley Burroughs - amerykański Jak oczyścić organizm? Poznaj zasady diety cytrynowej! specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej. Podstawę omawianej kuracji odchudzającej, jak wskazuje nazwa, stanowi cytryna, która posiada wiele właściwości natury zdrowotnej. Przede wspomaga pracę wątroby, oczyszczając ją z toksyn (poprzez zwiększoną produkcję żółci), a jednocześnie przyśpiesza proces oczyszczenia ludzkiego ustroju, i odkwasza organizm. Ponadto witamina C zawarta w cytrynie wspomaga układ odpornościowy ludzkiego ustroju i wspiera zwalczać wolne rodniki, dlatego efektem leczeniu może być więc świetlista cera. jednak mimo to jadłospis cytrynowa bywa krytykowana poprzez dietetyków, ponieważ może przynieść więcej szkody niż korzyści dla zdrowia.

Lemon detox diet - zasady kuracji alt2 odchudzającej cytrynowej

dietę cytrynowa istnieje 12 dni. W tym czasie z jadłospisu należy wykluczyć wszelkie jedzenie stałe i pić nic innego, jak tylko 2,5 l (10 szklanek) lemoniady dziennie. Poza wodą i sokiem z cytryny, składają się na nią więc syrop klonowy, który ma dostarczać energii, i imbir albo pieprz cayenne, które przyśpieszają przemianę materii. Jak przygotować oczyszczającą lemoniadę?  3/4 szklanki wody mineralnej źródlanej połącz z 2 łyżkami nowiutko wyciśniętego soku z cytryny. Na koniec dodaj szczyptę pieprzu cayenne i płaską łyżkę syropu klonowego i dokładnie wymieszaj.

dietę cytrynowa - ile alt3 trzeba zredukować wagę?

efektem kuracji odchudzającej cytrynowej bywa ; oczyszczenie ludzkiego ustroju, lecz więc widoczny spadek masy ciała, ponieważ cytryna połączona z pieprzem cayenne albo imbirem przyśpiesza przemianę materii. Jak zapewnia autor kuracji odchudzającej, w ciągu 10 dni trzeba zrzucić nawet 10 kg.  

Czy jadłospis cytrynowa bywa bezpieczna dla zdrowia?

W trakcie trwania kuracji odchudzającej cytrynowej organizm praktycznie nie dostaje składników odżywczych: witamin, minerałów, białka, węglowodanów czy tłuszczu. Specjaliści podkreślają, że wykluczenie pokarmów w postaci stałej na 12 dni może być przyczyną problemów z perystaltyką jelit i nieregularnymi wypróżnieniami. i co alt4 najważniejsze - utrata wagi, która bywa "skutkiem ubocznym" kuracji odchudzającej cytrynowej, nie bywa spowodowana spaleniem tłuszczu, lecz utratą wody mineralnej i spaleniem mięśni (powodu braku białka w diecie). uznaje się, że już tygodniowy post to ubytek ok. 5 kg tłuszczu i 1,5 kg mięśni. W związku z tym po skończenia kuracji odchudzającej należy spodziewać się efektu jo-jo. Dlatego w celu detoksykacji ludzkiego ustroju dobrze wybrać inną dietę albo zmodyfikować zasady kuracji odchudzającej cytrynowej na mniej rygorystyczne, np. tylko jeden posiłek w ciągu dnia zastąpić lemoniadą.

 

Zobacz też

Gry Escape Room


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness