Dieta - jak jej przestrzegać i unikać pułapek

Dieta - jak jej przestrzegać i unikać pułapek

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

dietapułapkimotywacjadeterminacjaróżnorodność  posiłkówplanowanie

Jeśli podejmujesz się kuracji odchudzającej, miej świadomość czyhających na Ciebie pułapek. okazuje się wiele okazji, aby spożyć coś nieustalonego w jadłospisie. Naucz się temu zapobiegać.

1. Głównym źródłem dolegliwości z utrzymaniem kuracji odchudzającej mogą być znajomi, partner. wielokrotnie zdarza się, że nasi towarzysze wyciągają  nas na piwo, pizze, kebab, czy inne niezdrowe rzeczy. Niektórzy mają problem z powiedzeniem „Nie”. Jak sobie z tym radzić?

Pamiętaj, że to Twoje życie! Możesz wyjść z przyjaciółmi, ale powiedz, że rezygnujesz z piwa, czy posiłków. posiadasz wybór! Jeśli Twoi znajomi nie rozumieją powodów Twojej decyzji oraz mimo odmowy nadal nakłaniają Cię do rzeczy, na które 5 trików, dzięki którym zaczniesz przestrzegać diety! nie masz ochoty, w taki sposób, że odczuwasz dyskomfort, to po prostu ich zmień. W relacjach istotne jest zaufanie, a o nie bez całkowitej akceptacji ciężko. kupuj wartościowych znajomych, którzy będą Cię motywować do modyfikacje na lepsze, a nie ciągnąć w dół. Otaczający nas ludzie to szczególnie ważny, ale też nagminnie traktowany z przymrożeniem oka składnik życia. Pamiętaj, z kim przystajesz takim się stajesz!

Należy też o tym pamietać, gdy partner albo partnerka ciągle namawiają Cię do rezygnacji z ćwiczeń albo naginania kuracji odchudzającej. Jeśli Twoja druga 1/2 szantażuje Cię fochami, przemyśl czy tego oczekujesz od życia? Określi swoje zdanie jasno. Partner może odejść, a Twoja sylwetka powinno z Tobą do zakończenia życia. Dlatego warto zadbać o coś alt2 pewnego. Miej swoje zdanie oraz trzymaj się go. Ludzie lubią mięczaków. Owszem, można wyjść raz na jakiś okres na pizze, ale tylko, jeśli razem macie na nią energię. Wszytko w granicach zdrowego rozsądku.

2. wielokrotnie słyszę „mieszkam z rodzicami, a oni nie rozumieją, że mam dietę”

Jeśli ten problem Ciebie dotyczy, masz 2 rozwiązania. Przejdź przez poniższy schemat:

1) Powiedz rodzicom, że przechodzisz na zdrową dietę.
2) Wyjaśnij, że płyną z tego dla Ciebie takie korzyści jak: zdrowie, ładna sylwetka, więcej energii, pogoda ducha
3) Wyjaśnij, ze płyną z tego dla nich takie korzyści jak: niedobór dylematu co ugotować, niedobór wydatków na słodycze, cole, niepotrzebne produkty, które się wyrzuca.
4) Przedstaw rodzicom swoją dietę oraz listę produktów, które są alt3 potrzebne.
5) Chodź z rodzicami na zakupy oraz kupuj produkty do Twoich dań. (Jeśli rodzice na początku odmawiają Ci funduszy na te produkty, w co wątpię, zrezygnuj z kebabów oraz poświęć kieszonkowe, kiedy zobaczą, że Ci zależy, zmienią zdanie)
6) Zaproponuj pomoc przy przyrządzaniu posiłków albo wykonuj je sam.

Drugie rozwiązanie, trochę więcej radykalne, to przeprowadzić się do własnego mieszkania. potrzebuje to praktyki życiowego oraz źródła dochodu.

3. warto wieczorem zastanowić się nad posiłkami na następny dzień oraz wykonać zakupy. W schładzarce, szczególnie gdy korzysta z niej kilka osób, niemal zawsze da się znaleźć niezdrowe produkty. Czasami z braku wyboru zdarza się zjeść nieodpowiednie produkty. Ustrzeż się przed tym, wykonaj zakupy dzień wcześniej albo rano.

4. Z Tych samych powodów alt4 w miarę potrzeb warto rano przygotować posiłki na cały dzień. Ewentualnie wieczorem na kolejny dzień. Dodatkowo nie złapiesz się na jedzeniu nieprzewidzianych dan powodu braku momentu na przyrządzenie tych zaplanowanych diecie

5. istotne, aby zadbać o różnorodność posiłków, które dostarczą wszystkie potrzebne diecie substancje. Ułóż co najmniej trzy warianty posiłku, bo czasami bywa tak, że organizm już nie akceptuje danego posiłku oraz trzeba go wpychać zbyt mocno, a nie o to przecież chodzi.

6. Poświęć chwilę na znajomość przygotowywania oraz uatrakcyjnienia smaku potraw przyprawami. Zadbaj, aby każdy zjadany posiłek Ci smakował, unikniesz ochoty zamiany go na coś niezaplanowanego.

7. Gdy gdzieś wychodzisz, a masz w tym czasie zaplanowany posiłek, chwytaj ze sobą pojemnik z przygotowanym spożywaniem. Zjedź go w wolnej kilku chwilach. 

 

Zobacz też

Gry Logiczne Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness