Dieta - jak na niej wytrwać?

Dieta - jak na niej wytrwać?

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

Wszystko zostało dokładnie przemyślane, plany w myślach ułożone są już od dłuższego momentu. będzie wystarczające jedynie rozpocząć działania, zmierzające do redukcji wagi oraz wytrwać w swoich postanowieniach. Wydawałoby się, że nie okazuje się to nic trudnego… Czy rzeczywiście?

Nie opłaca się traktować kuracji odchudzającej w kategorii: być albo nie być. zbyt duża presja na początku drogi, może skutkować szybkim zmęczeniem oraz, co za tym idzie, poczuciem frustracji. A zły humor szybko może doprowadzić nas do rezygnacji z wcześniejszych założeń. Jak zrzucić wagę?

Jak wytrwać – podstawowe zasady

Jeśli naprawdę pragniemy zminimalizować masę ciała, potrzebujemy odpowiedniego nastawienia, także samozaparcia oraz siły, by konsekwentnie dążyć do wyznaczonych sobie celów. Podczas kuracji odchudzającej trzeba wiedzieć, że:

  • cele powinny być prawdziwe. nie można zakładać, że nasza waga spadnie w szybkim czasie. Powody takiego stanu rzeczy są przynajmniej 2: nie okazuje się to ani możliwe, ani zdrowe (zagraża skutkiem jo-jo!), dlatego zrzucanie nadwagi musi być rozłożone w czasie, podzielone na mniejsze etapy,
  • wybrana dieta nie może być za bardzo restrykcyjna. Maksymalnie obniżona wartość kaloryczną, monotonia na talerzu, nie sprzyjają odchudzanie. Poza tym przedłużająca się głodówka Jak wytrwać na diecie? okazuje się niebezpieczna dla naszego organizmu oraz zaburza funkcjonowanie organizmu,
  • od momentu do momentu (nie za wielokrotnie!) pozwól sobie na małe odstępstwo, jeśli naprawdę go potrzebujesz. Zastąp jednak ciasto z kremem zbożowym batonikiem,
  • dostosuj aktywność fizyczną do swoich upodobań. Nie każdy podczas kuracji odchudzającej musi np. biegać – jeśli tego nie lubisz, znajdź odmienną metodę spalania kalorii, np. taniec lub spacery,
  • nastaw się pozytywnie – nie rozpamiętuj poprzez cały dzień, że jesteś na kuracji. Ciesz się swoim wyobrażeniem o twojej wymarzonej sylwetce oraz uparcie dąż do zamiarze.

Zawrzyj nowe znajomości

świetnym sposobem na to, by wytrzymać na kuracji, okazuje się również zrzucanie nadwagi w grupie. Wzajemne wsparcie okazuje się dość istotne, szczególnie na samym początku, kiedy tylko czekamy na pierwsze efekty. Wczasy odchudzające Jastrzębia Góra to świetny pomysł, by znaleźć kompana do wspólnych czynności. ostatecznie wspierać można się na wiele sposobów – zarówno w relacji twarzą w twarz jak również korespondencyjnie. istotne, by posiadać komu wyżalić się w chwilach zwątpienia.

Diet coaching – żyj zdrowo, w zgodzie z samym sobą

Wszystkie „kuracji odchudzającej-cud” wypróbowane, głodówka nie pomaga na skuteczne zrzucanie nadwagi, a dieta każdego dnia pokusy wygrywają z twoim zdrowym rozsądkiem? czas zmodyfikować coś w sobie, by osiągnąć sukces w pełni świadomie, bez nieustannego, wewnętrznego zdenerwowania.

nadprogramowe to dość wielokrotnie bagaż, z którym zmagamy się poprzez całe życie. Nieustanne wprowadzanie diet, pojawianie się efektu jo-jo oraz na nowo zrzucanie nadwagi… Taki tryb może być nie tylko męczący, ale również przyczynić się do wystąpienia spadków nastroju, a nawet stanom depresyjnym. Co wykonać żeby zrzucić wagę już raz na zawsze? to banalne – zmodyfikować styl życia oraz wprowadzić stałe modyfikacje w naszej kuracji oraz sposobie spędzania wolnego momentu. Pytanie pozostaje jedno: jak?

Diet coaching

Dokonywania właściwych wyborów można się nauczyć, dokładnie analizując swoje dotychczasowe rozwój, przyzwyczajenia, aktywność fizyczną, humor oraz motywację. gdyż to właśnie te wszystkie, przytaczane wyżej, czynniki wpływają na nasze powodzenie w trakcie korzystania z kuracji odchudzającej odchudzającej. Diet coaching to nauka świadomych wyborów, życia w zgodzie z własnym organizmem oraz samym sobą. Zakłada powolne dokonywanie zmian w naszym wnętrzu, by podejmować znajomość zdrowego stylu życia. Zmiana nastawienia oraz nawyków odbywa się w trakcie indywidualnych rozmów z osobistym instruktorem, który uświadamia jak wytrwać nam jak wyglądało nasze dotychczasowe życie, jakie czynniki są źródłem naszych niepowodzeń, jak radzić sobie z problemami, jak odróżnić głód fizyczny od psychicznego oraz co wykonać, aby osiągać wyznaczane sobie cele. Diet coaching to sposób, by zmodyfikować swoje podejście do życia oraz pozyskać nowe, lepsze nawyki.

Porady psychologa dla odchudzających się

nie da się ukryć, że to, czy zrzucanie nadwagi zakończymy sukcesem, jest zależne od naszej kondycji psychofizycznej. Nasza motywacja oraz ochotę do podejmowania wyzwań, może zapewnić nam albo pełne powodzenie, albo całkowitą porażkę.

zrzucanie nadwagi nie okazuje się łatwym procesem. To pora, kiedy wielokrotnie przeżywamy wzloty oraz upadki. Dlatego część ludzi decyduje się, oraz słusznie, na konsultacje z psychologiem, potrafiącym skutecznie wspomóc nas w bitwie o dobre zdrowie. Jakie rady mogą okazać się kluczowe dla ludzi przebywających na kuracji?

primo: pokochaj siebie

dopiero wtedy, gdy w pełni zaakceptujemy siebie oraz swoje ciało, będziemy mogli przystąpić do wprowadzania zmian w naszym życiu. Szanuj siebie takim, jaki jesteś, w końcu jesteś cudowny!

po drugie: poukładaj swoje życie

Skłonność do spożywania nadmiernej ilości kalorii, wielokrotnie okazuje się powiązana z codziennymi problemami, nadmierną ekspozycją na odchudzanie stres itp. Dlatego najpierw trzeba poukładać swoje życie, a tylko później rozpoczynać walkę z kilogramami.

Po trzecie: poszukaj kogoś, kto okaże się cię promował

Zmniejszanie masy ciała w grupie częściej kończy się sukcesem. Można np. wybrać się na wczasy odchudzające pomorskie a potem kontynuować zmagania w lokalnym klubie dla odchudzających się.

Po czwarte: naucz się dostrzegać swoje atuty

Patrzenie na siebie jedynie w sposób krytyczny, nie przeprowadza do niczego dobrego. Zaniża to naszą samoocenę, wprowadza w zły humor, a stąd już krótka droga do szukania pocieszenia w jedzeniu.

Po piąte: dostosuj nowe życie do aktualnego

Wprowadzanie nagłych rewolucji nie uprości nam odchudzania. zmiany w trybu życia powinny być wprowadzane stopniowo, tak, abyśmy nie odczuwali, że coś tracimy.

Po szóste: nie karz się za niepowodzenia

Pamiętaj: każdemu zdarzają się potknięcia, ze względu na to że nikt z nas nie okazuje się doskonały! zamiast więc obwiniać się po zjedzeniu czekoladek, wykonuj ćwiczenia 15 minut dłużej oraz kontynuuj jadłospis. Ba! Jeśli jesteś wielkim łasuchem oraz uwielbiasz słodycze – pozwól sobie raz w tygodniu na małą przekąskę, wówczas łatwiej okaże się ci wytrwać na kuracji.

 

 

Zobacz też

Gry Escape Online


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness