Dieta zapożyczona - nie na każdego działa to samo!

Dieta zapożyczona - nie na każdego działa to samo!

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

jadłospiszapożyczonaprzemiana  materiimikrosładnikijadłospisspalenie  tkanki  tłuszczowej

spalenie tkanki tłuszczowej bywa procesem, który potrzebuje skoordynowania czynności dietetycznych, oraz w trakcie treningów. Podejście to powoduje, że zarówno jadłospis, oraz trening powinny być zindywidualizowane. pozycja, w której wykorzystujemy gotowe plany dietetyczne, nie zawsze się sprawdza.

Dlaczego tak się dzieje, że pomimo takiej samej masy ciała, używając jadłospisu koleżanki, nie możesz zmniejszyć wagę?

Kondycja metabolizmu

trwające trendy dietetyczne wskazują na to, że przemiana materii danego osobnika, bywa tak mocno zindywidualizowany, że wykazuje cechy osobnicze, charakterystyczne wyłącznie dla danej osoby. znaczy to, że pod kątem przemian energetycznych każdy z nas bywa inny. Dlatego wykorzystywanie identycznego jadłospisu, o określonej Stosujesz tę samą dietę co koleżanka, a nie chudniesz? Są 4 przyczyny podaży kalorycznej, którą dotyczyła innej osoby, niekoniecznie się sprawdzi.

Proporcje makroskładników

Mając na uwadze powyższe informacje, dochodzi do tego rozkład poszczególnych makroskładników ;. osobiście podaż kaloryczna to jedno, jednak proporcje białek, węglowodanów i tłuszczy, okazują się dość istotne w kontekście budowania sportowej kondycji. O ile podaż białka ma mniejsze znaczenie, co do indywidualizacji diety, o tyle proporcje węglowodanów i tłuszczy już będą wykazywać znaczący wpływ na efekt diety. Inny podział makroskładników proponujemy osobom z nadwagą brzuszną, a inny osobie, której tkanka tłuszczowa bywa rozłożona w ciele równomiernie. Powiązane to okaże się z gospodarką insulinową, która pracuje w sposób upośledzony albo też nie. Dlatego ta sama waga ciała niekoniecznie okaże się głównym kryterium, doboru strategii odżywiania.

Różny tryb życia

To alt2 czy masz pracę siedzącą, czy jesteś osoba działająca fizycznie, w ciągłym ruchu, okaże się miało znaczący wpływ na całkowitą liczba wydatkowanej energii na dobę. Pomimo że podstawowa przemiana metaboliczna, może oscylować w podobnych wartościach energetycznych, jak PPM koleżanki, to Wasze zapotrzebowanie dzienne, może być podyktowane tym, czym zajmujecie się zawodowo. pozycja skrajna przewiduje nawet taka możliwość, że aktywna koleżanka okaże się chudła, a Ty pracując w biurze – przytyjesz.

W tym akapicie opłaca się także wspomnieć o innych typach ćwiczeniach siłowego, jaki bywa zastosowany, oraz pozostałych aktywnościach rodzaju cardio albo interwały. Pomimo że liczba osób w trakcie treningów może być zbliżona, ich wykonanie może różnić się już znacząco, co okaże się powiązane z odmienną alt3 ilością wydatkowanej energii. Jedna z osób może silniej dokładać się do wysiłku, a druga trenując nieco mniej żywiołowo, okaże się wydatkowała mniej energii.

Hormony

ilość estrogenów, prolaktyny, greliny, czy też leptyny okaże się wpływała na tempo przemian metabolicznych ciała, uczucie sytości i możliwości redukcyjne ciała. Nie zapominajmy także o funkcji tarczycy, która w znajdujących się czasach dość ciągle wykazuje oddziaływanie upośledzone. Jeżeli wiesz, że zaproponowana jadłospis dla Twojej koleżanki, bywa także odpowiednia dla Ciebie, gdyż macie podobną wagę, oraz aktywność fizyczną w ciągu dnia, ale mimo to nie chudniesz, opłaca się sprawdzić pułap hormonów tarczycy, dodatkowo pozostałych wymienionych w akapicie. Wyniki badań dostarczą informacji o stanie Twojego układu dokrewnego, który możliwe że okaże się potrzebował pewnych zmian alt4 poprzez zmianę nawyków żywieniowych.

Gusta i guściki…

Odbiegając od uzasadnienia stricte związanego ze stylem życia, organizmem i jego uwarunkowaniom biologicznym, pozostaje kwestia Twoich preferencji smakowych, oraz gustów powiązanych z daniami. Nie zawsze to, co umieszczone bywa ; koleżanki, okaże się odpowiadało Twoim wymaganiom, przez co zaczniesz w końcu omijać mniej smaczne składniki albo próbować dojadać w inny sposób, co może wiązać się z zaburzeniem koncepcji całej diety i brakiem efektów.

Podsumowanie

Jeżeli jadłospis “pożyczona” od koleżanki nie oddziałuje, to znak, że istnieją w niej pewne założenia, które niekoniecznie spełniają oczekiwania Twojego ludzkiego ustroju. Zdecydowanie powinnaś wtedy przerwać jej stosowanie i poradzić się osoby kompetentnej, w zamiarze uzgodnienia jadłospisu zindywidualizowanego pod Twoje potrzeby, oraz wymogu wynikające z aktywności fizycznej.

 

 

Zobacz też 

Gra Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness