Dieta - znajdź odpowiednią dla siebie!

Dieta - znajdź odpowiednią dla siebie!

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

dietaskuteczna  dietadieta  odchudzającaodchudzaniegłódsłodyczeoczyszczanie

Gdy wrzucisz do wyszukiwarki internetowej słowo „dieta” – to tak jakbyś otworzyła butelkę Pandory. Rozwinie ci się gigantyczna lista diet. Którą wybrać? Która dieta odchudzająca powinno dla ciebie odpowiednia?

Skuteczna dietaszybka dieta, najlepsza dieta - byle dieta odchudzająca. okazują się diety mono, w których jesz np. tylko warzywa, diety polegające na niełączeniu ze sobą suplementów, diety, w których trzeba liczyć kalorie, diety owocowe, białkowe, warzywne, oczyszczające, błyskawiczne i długoterminowe, dodatkowo diety „cud”. Jakimi kryteriami się kierować, by znaleźć dietę, która okaże się najskuteczniejsza?

w pierwszej kolejności – zadaj sobie pytanie – dlaczego nie mogę zrzucić?

W wyborze odpowiedniej diety najważniejszym kryterium Czy istnieje dieta idealna? Tak! powinny być twoje nawyki żywieniowe. Co uwielbiasz jeść w szczególności? wolisz mięso, czy preferujesz warzywa? Co okazuje się twoją najsilniejszą słabością? Podjadanie między posiłkami? A może nieokiełznana miłość do słodyczy?
Jeśli jesteś mięsożerna, raczej wybierz dietę białkową (Dukana lub Kwaśniewskiego). Dużo mięsa, ryb i chudego nabiału nie zakłóci twoich przyzwyczajeń, a pomoże ci zrzucić szybko w niedługim czasie.
Jeśli twą słabością okazuje się podjadanie – skłaniaj się do diety bardziej urozmaiconej, polegającej na niełączeniu pokarmów (np. Montigniaca lub Antoine’a) i swój zestaw dań skonstruuj tak, by dzień zacząć od węglowodanów, a im bliżej wieczora jeść białka i warzywa.

najdogodniejsza dieta, gdy źle znosisz głód

Nie kupuj diet oczyszczających polegających na piciu soków, płynu, jedzeniu tylko warzyw lub owoców. Po jednym dniu zniechęcisz alt2 się do tej diety. Wybierz lepiej dietę, gdzie trzeba jeść do woli, ale określone składniki (np. dietę Sheltona).

najdogodniejsza dieta, jeśli uwielbiasz słodycze

Wybierz dietę, w której będziesz mogła jeść suszone owoce, orzechy i owocowe chipsy.
Co takiego jest w organizmie, że dieta okazuje się skuteczna? Po prostu zmieniasz swój sposób jedzenia tak, by tłuszcz zgromadzony w komórkach mógł zostać spalony i zamieniony na masę mięśniową, a woda, która powstaje po spaleniu tłuszczu musi zostać wydalona z organizmu. Dlatego przy niemal każdej kuracji niezbędne są – dostosowane do twoich potrzeb - ćwiczenia ruchowe.

najdogodniejsza dieta: za i przeciw dietom

Każda dieta ma swoich miłośników i wrogów. dietę Dukana stosowana na dłuższą metę powoduje powstawanie ciał ketonowych i zakwasza organizm. Może być niebezpieczna dla nerek alt3 i serca.
tymczasem inne monodiety poważnie ograniczają dostarczanie organizmowi całościowego zestawu substancji, nieodzownych do prawidłowego funkcjonowania całego ustroju. Najlepszym wyjściem okazuje się stosowanie monodiety tylko przez określony moment – np. jeden weekend w 30 dni.
kuracji odchudzającej polegające na liczeniu kalorii (np. dieta Strażników Wagi) mają tę przewagę, że odżywiasz się w czasie ich używania w sposób zbilansowany. Ale dużo ludzi zniechęca się do stałego kalkulowania kalorii. tymczasem, gdy prowadzi się życie towarzyskie lub dużo podróżuje taka dieta okazuje się łatwiejsza do utrzymania niż diety polegające na niełączeniu suplementów, gdzie musisz przemyśleć i zaplanować swój zestaw dań.

dietę cud? Cudów nie ma…

Decydując się na dietę raczej decydujesz się na oddziaływania długofalowe. czarodziejskie 3 kilogramy w sobotę/niedzielę… to niełatwe, ale możliwe, pod alt4 warunkiem, że spalisz dziennie… ok. 7 tys. kalorii! warto też mieć na uwadze o tym, że o dużo prościej chudnie młody organizm, w którym procesy metaboliczne przebiegają znacznie szybciej. Gdy skończyłaś 40 lat, przemiana materii spowalnia i wtenczas na zrzucenie 3 kilogramów potrzeba co najmniej 2-3 tygodni. 
Osoby starsze, które postanawiają przejść na dietę, powinny robić to pod okiem dietetyka lub lekarza, który najpierw zaleci odpowiednie eksperymenty, by zamiast pomóc, dieta nie zaszkodziła.

Czy zaleca się wspomagać się suplementami?

Tak. warto pomyśleć o suplemencie z chromem, który przyspiesza przemiana materii. można też pić herbaty z ziół wspomagające przemianę materii. kuracji odchudzającej-cud w proszku mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia w dalszej perspektywie, choć na początku efekty bywają spektakularne.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness