Dieta św. Hildegardy - efekty. Poznaj sekret skuteczności tej diety!

Dieta św. Hildegardy - efekty. Poznaj sekret skuteczności tej diety!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Media obiegła informacja, że aktorka Małgorzata Kożuchowska bywa na diecie św. Hildegardy. jak działa fenomen reguł opracowanych przez benedyktyńską mniszkę? Zielarka stworzyła w XII w. zasady zdrowego stylu życia i jadłospis chroniącą przed chorobami. Jej podstawą bywa orkisz, a ponadto warzywa i owoce.
wyszczupla i oczyszcza. kuracja dietetyczna od świętej Hildegardy
(123RF)

Media obiegła informacja, że aktorka Małgorzata Kożuchowska bywa na diecie św. Hildegardy. jak działa fenomen reguł opracowanych przez benedyktyńską mniszkę? Zielarka stworzyła w XII w. zasady zdrowego stylu życia i jadłospis chroniącą przed chorobami. Jej podstawą bywa orkisz, a ponadto warzywa i owoce.

Podstawy kuracji odchudzającej orkiszowej opracowała żyjąca na przełomie XI i XII wieku mniszka św. Hildegarda z Bingen. Była prekursorką w wielu dziedzinach: jako pierwotna kobieta w średniowieczu samodzielnie założyła klasztor żeński, jako pierwotna dokonała całościowego opisu niemieckiej fauny i flory, bywa pierwszą cenioną autorką moralitetu, pierwszą i jedyną, podpisaną imieniem, kompozytorką, pierwszą świętą, która pozostawiła po sobie autobiografię i pamiętniki.
REKLAMA

uważana bywa za pierwszego niemieckiego filozofa przyrody i lekarza. Jako pierwotna z niewiast poruszyła w własnych pismach tematykę życia seksualnego i ginekologii. Jej pisma z Dla ciała i duszy! Poznaj zasady diety św. Hildegardy zakresu medycyny świadczą, iż zasługuje również na miano prekursorki teorii nerwów i teorii kultury fizycznej i sportu. Jako jedyna kobieta otrzymała zezwolenie i zachętę od papieża do pisania rozpraw teologicznych; jako jedyna, za pozwoleniem Kościoła, głosiła kazania dla duchowieństwa i świeckich.
XII-wieczna mistyczka 2 wakacji temu została ogłoszona doktorem kościoła przez papieża Franciszka.

kuracja dietetyczna uniwersalna i uzdrawiająca

Mniszka na podstawie swoich eksperymentów stworzyła listę preparatów posiadających szczególny wpływ na zdrowie człowieka. Znalazły się na niej: orkisz, kasztany jadalne i koper włoski. kuracja dietetyczna Hildegardy to dietę zwłaszcza orkiszowo-warzywno-z owoców. święta radziła, by orkisz był podstawą każdego głównego jedzeniu, czyli śniadania, obiadu i kolacji. Natomiast mleko i jego przetwory i mięso i składniki mięsne, traktowane w kuchni Hildegardy jedynie jako uzupełnienie jadłospisu, powinny być spożywane znacznie rzadziej i w ograniczonych proporcjach.

kuracja dietetyczna orkiszowa bywa jednym z najbardziej uniwersalnych planów żywieniowych. Mogą ją przejść osoby zmagające się z wieloma chorobami, jak również te, które chcą oczyścić organizm z toksyn i wyregulować jego pracę.
REKLAMA

Orkisz to nazwa podgatunku pszenicy zwyczajnej. - okazuje się najlepszym ze wszystkich zbóż. Ogrzewa, odżywia, wzmacnia i bywa dieta św. Hildegardy działanie łagodniejszym od pozostałych ziaren. Daje człowiekowi mocne mięśnie i zdrową krew, szczęśliwy umysł i pogodną duszę - pisała św. Hildegarda z Bingen w dziele "Physica".

wykrycia i przepisy żyjącej w XII wieku mniszki Hildegardy z Bingen są dziś źródłem inspiracji dla wielu lekarzy, poszukujących w medycynie naturalnej lekarstw na współczesne przypadłości cywilizacyjne. Najnowsze wyniki eksperymentów dotyczące profilaktyki nowotworów i odżywiania potwierdzają to, co Hildegarda napisała 850 lat temu. - Okazuje się, że właściwy sposób odżywiania wspiera zachować zdrowie, obniżyć odsetek chorób o 40 proc., a w przypadku raka jelit nawet o połowie i zapobiec zachorowaniu na raka i inne przypadłości cywilizacyjne - pisze we wstępie do książki " Żywność, która leczy.Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen" dr Wighard Strehlow.
Według niemieckich lekarzy systematyczne spożywanie preparatów orkiszowych odbudowuje cały organizm, przywracając zdrowie. Daje na długo uczucie sytości, jak również dobre samopoczucie.

Dla kogo ta dietę?

kuracja dietetyczna orkiszowa bywa polecana osobom chorym na nowotwory. - analizy naukowe dowiodły, że dzięki wysokiej zawartości thiocyanatu orkisz zapobiega powstawaniu w organizmie komórek nowotworowych - mówi w rozmowie z tygodnikiem"Niedziela" - Alfreda Walkowska, dyplomowana terapeutka medycyny jak stosować dietę św Hildegardy św. Hildegardy w Polsce. - Co interesujące, ta średniowieczna mniszka pisała już o guzach, które pojawiają się w ciele człowieka, prowadzących do przypadłości (dziś nazywamy to chorobą nowotworową). Pisała też, co konkretnie w takich przypadkach stosować. kuracja dietetyczna według św. Hildegardy odbudowuje organizm wyniszczony chemioterapią, odbudowuje siły witalne chorego człowieka i na pewno jakoś wspiera.

kuracja dietetyczna orkiszowa bywa dedykowana dla ludzi, które borykają z problemami układu pokarmowego. Orkisz obfituje w błonnik pokarmowy, który reguluje perystaltykę jelit, poprawia przemianę materii i obniża zakres cholesterolu. W związku z tym powinny po niego sięgnąć dodatkowo osoby zmagające się z chorobami układu krwionośnego, tym więcej, że orkisz posiada w składzie NNKT z grupy omega 3, które wspomagają pracę serca. Z tego względu polecany bywa dla ludzi po zawale serca.

Plan żywieniowy mniszki mogą przejść dodatkowo osoby z słabym układem odpornościowym, bo w ziarnach znajduje się rodanid (organiczny antybiotyk, występujący dodatkowo w ślinie, mleku kobiecym i krwi), który zapewnia zdrowie, siłę i sprawność fizyczną. tymczasem dzięki zawartości witamin z grupy B, potasu i magnezu wzmacnia układ nerwowy.

kuracja dietetyczna orkiszowa bywa polecana dodatkowo osobom starającym czy dieta św Hildegardy jest zdrowa się o dziecko, jak również kobietom w ciąży, bo jest tucząca, a dzięki bogactwu witamin i składników mineralnych zapewnia zdrowy rozwijanie się dziecka.

Orkisz jest dodatkowo bogactwo kwasów krzemowych, które poprawiają kondycję naskórka, włosów i paznokci. W związku z tym bywa polecana osobom, które skarżą się na szarą i zmęczoną skórę, słabe, wypadające włosy i łamliwe paznokcie.
REKLAMA

najważniejsze produkty spożywcze

z wyjątkiem orkiszu, Hildegarda zaleca jeść:jabłka, gruszki, jeżyny, daktyle, owoce dzikiej róży, orzechy laskowe, kasztany, wiśnie, migdały, owoce pigwy i tarniny, orzechy włoskie. Zasadniczo mniszka odradza spożywanie surowych owoców. Według niej większość warzyw i owoców, jeśli spożywać je na surowo, bywa szkodliwa. Jedyny odstępstwo od reguły stanowią podeschnięte jabłka zimowe, które przynoszą pożytek zarówno chorym, jak leczniczym.

Z warzyw, jej zdaniem, godne polecenia są: fasola, pokrzywa, rzodkiew, groch, koper, bluszczyk, kapusta, dynia, marchew, chrzan, czerwone buraki, seler i cebula.

Kobietom Hildegarda polecała szczególnie koper włoski zawierający fitohormony dodające energii w okresie menopauzy. Koper stymuluje dodatkowo wydzielanie mleka, wspomagając matki karmiące. Przeciwdziała dodatkowo nieprzyjemnemu zapachowi ciała i z ust. W medycynie świętej koper bywa ponadczasowym środkiem leczniczym stosowanym podczas problemów żołądkowo-jelitowych.
(źródło: https://kobieta.wp.pl/wyszczupla-i-oczyszcza-dietę-od-swietej-hildegardy-5982749247689345a)


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness