Dieta strukturalna - skąd czerpać składniki mineralne?

Dieta strukturalna - skąd czerpać składniki mineralne?

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

dieta strukturalna nazywana okazuje się powszechnie dietą młodości. Twórcą okazuje się dr Marek Bardadyn – homeopata i irydolog zajmujący się medycyną anti-aging i opracowywaniem diet. Z jego porad korzystają osoby z całego świata: biznesmeni, politycy, sportowcy i gwiazdy show biznesu.


dieta jest oparty na przyjmowaniu naturalnych, w szczególności wartościowych elementów diety, zawierających maksymalne ilości witamin, składników mineralnych oraz przeciwutleniaczy, które okazują się jednocześnie niskokaloryczne. Dzięki takiemu odżywianiu przebieg przemiany Składniki mineralne w diecie strukturalnej materii zachodzi bez żadnych nieprawidłowości. Następuje zwiększenie struktury organizmu, eliminacja toksyn oraz normalizacja masy ciała gwarantująca poczucie lekkości. Do kuracji odchudzającej należy dołączyć odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej dostosowany do indywidualnych szans i upodobań, długi sen oraz umiejętność rozładowywania nerwów. Po wprowadzeniu tych zasad zagwarantowaną mamy, trwałą poprawę samopoczucia i obniżenie wieku biologicznego nawet o 10 lat.

dieta strukturalna zalecana okazuje się w profilaktyce i kuracji licznych powszechnych schorzeń cywilizacyjnych. bezpieczne koktajle efekty diety strukturalnej stosowane w diecie mają dużą zawartość antyoksydantów (przeciwutleniaczy), dzięki czemu wszechstronnie czyszczą organizm. Polecane okazują się osobom z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, podwyższonym poziomem cholesterolu, miażdżycą, alergią, osteoporozą czy depresją.

Co jeść na diecie strukturalnej

dieta strukturalna redukuje zawartość spożywanych kalorii na korzyść składników odżywczych. Posiłki powinny zawierać od 10 do 15 procent białka, 30 procent tłuszczu, 50-60 procent węglowodanów. opiera się na wykorzystaniu w posiłkach elementów diety umieszczonych na specjalnej dieta struktutalna jak działa liście, powinny one stanowić co najmniej 2/3 wszystkiego, co zjadamy. Istotny składnik kuracji odchudzającej stanowią specjalne koktajle przyrządzane na bazie mleka sojowego, soków czy płynu brzozowej. Dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Pożywienie można przygotowywać  używając gotowych jadłospisów dr Bardadyna albo na podstawie listy elementów diety. diecie spożywamy pięć dań w ciągu dnia: trzy podstawowe i dwie przekąski. Nie należy się przejadać. Kolację konsumujemy do 60 minut 18-owej. Do picia wybieramy: wodę mineralną, zieloną alt4 i czerwoną herbatę, kakao, napar ze skrzypu polnego, sok brzozowy i czerwone wino.
 

składniki zalecane:

  • pestki, orzechy;
  • warzywa, owoce;
  • zboża, składniki zbożowe;
  • tłuszcze roślinne;
  • pełnowartościowe białko (jaja, chude mięsa, drób, chudy nabiał).

Lista zalecanych elementów diety (gwiazdki znajdujące się przy poszczególnych produktach określają ich wartość dla procesów wzmocnienia i odnawiania organizmu. Pięciogwiazdkowa ocena wskazuje składniki najcenniejsze).


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness