Dieta w śwęta - jak przetrwać? Oto 5 skutecznych porad!

Dieta w śwęta - jak przetrwać? Oto 5 skutecznych porad!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Zrezygnować z tradycyjnych przysmaków, czy na kilka dni zapomnieć o diecie? Jak przetrwać święta i nie przytyć?

 

Przestrzeganie kuracji odchudzającej bywa trudne na co dzień, a co dopiero podczas Świąt, kiedy na stole pojawiają się nasze ulubione potrawy. Do tego w wielkich ilościach i bardzo często przyrządzone według tradycyjnych staropolskich przepisów. Kilkudniowe ucztowanie może mimo wszystko negatywnie odbić się na naszym zdrowiu oraz sylwetce. Czy zatem jednym sposobem na uniknięcie dodatkowych centymetrów w pasie okazuje się rezygnacja z tradycyjnych przysmaków? – dieta nie musi wykluczać kosztowania świątecznych specjałów. Jeśli podczas przygotowywania i spożywania potraw będziemy pamiętali o najważniejszych zasadach zdrowego odżywania, nie musimy obawiać się Jak wytrwać w czasie świąt na diecie? niechcianych kilogramów. Świąteczne menu należy odpowiednio wcześniej zaplanować – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk Natruhouse. Jeśli mamy obawy, czy świąteczne menu nie pokrzyżuje naszych planów związanych ze szczupłą sylwetką lub nie zaprzepaści osiągniętych już rezultatów, zawsze warto poprosić o pomoc dietetyka. Specjalista doradzi nam, jak zaplanować jadłospis, poleci przepisy na lekkostrawne potrawy i udzieli praktycznych wskazówek, dzięki którym będziemy wiedzieć na co możemy sobie pozwolić, a co skuteczniej ograniczyć.

 

pełne kalorii pułapki na świątecznym stole

w miejsce rezygnować z ulubionych dań, jak na przykład bigos, pierogi czy barszcz, będzie wystarczająca przygotować je w mniej kaloryczny sposób. Unikajmy przede wszystkim smażenia potraw (mięs, pierogów, ryby), zwłaszcza na głębokim tłuszczu, jak przetrwać święta na diecie wybierając zdrowsze metody obróbki – pieczenie lub gotowanie. Odstawmy również niezdrowe dodatki w postaci boczku lub skwarków. Przyrządzając tradycyjny bigos możemy wymienić proporcje i dodać więcej  chudego białego mięsa. – Osoby będące na diecie powinny uważać na dodatkowe węglowodany – ziemniaki czy kluski, które skuteczniej wymienić na większą porcję surówki. Do jej wykonania w miejsce śmietany czy majonezu wybierzmy np. jogurt naturalny. Kaloryczną pułapka okazują się także alkohole i słodkie napoje, głównie te gazowane. Zastąpmy je szklanką wody mineralnej z cytryną lub filiżanką czerwonej herbaty – zwiększa poziom dietetyk. Pamiętajmy też, że nie wszystkie świąteczne potrawy okazują się bombą kaloryczną. Bez większych strachu możemy sięgać np. po pierogi dieta w święta z kapustą i grzybami, czysty barszcz czerwony przygotowany na wywarze z samych warzyw oraz odpowiednio przyrządzone ryby (ugotowane, pieczone lub z grilla). Do tych najzdrowszych zalicza się m.in. karpia, dorsza, śledzia lub łososia.

 

Zobacz jak "odchudzić" tradycyjne wigilijne potrawy>>

 

Nie rezygnuj z prawidłowych nawyków żywieniowych

Podczas świątecznych dni warto szczególnie wiedzieć o właściwych nawykach żywieniowych. Chcąc skosztować mnóstwo potraw, nakładajmy na talerz mniejsze porcje, a pomiędzy następującymi po sobie posiłkami róbmy sobie przerwy. – Zdecydowanie złym pomysłem okazuje się głodzenie się poprzez cały dzień, aby później zjeść więcej. Nawet jeśli uroczystość ciągnie się do późnych godzin wieczornych, ostatni posiłek powinniśmy zjeść 3-4 60 minut przed jak wytrzymać na diecie snem, żeby nadmiar spożytych kalorii nie zamienił się w tkankę tłuszczową. obfite wartość ma także odpowiednie łączenie dań – mając energię na coś słodkiego, nie decydujemy się na deser zaraz po sycącym obiedzie – przekonuje dietetyk Naturhouse. Po rodzinnej uczcie warto udać się na dłuższy specer.

 

Jeżeli szukasz danych przepisów na potrawy świąteczne, które nie tuczą lub chcesz zaskoczyć swoich bliskich pełnym zdrowia i smacznym daniem, wstąp do najbliższego Centrum Naturhouse i odbierz przepisy przygotowane poprzez dietetyczkę.

umyślnie dla Ciebie przygotowaliśmy cenne porady i wskazówki "Jak przetrwać święta na diecie?" oraz liczne przepisy na niskokaloryczne i smaczne dania świąteczne. Sprawdź!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness