Dieta z DNA - jej efekty są spektakularne!

Dieta z DNA - jej efekty są spektakularne!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Genodieta, czyli dietę genetyczna lub dietę DNA, to sposób odżywiania, który jest dopasowany indywidualnie do potrzeb osoby na podstawie zestawu jej genów. Punkt wypady do sporządzenia jadłospisu to wynik badania DNA (test jest bezbolesny, nieinwazyjny i prosty — pobierany jest wymaz z wewnętrznej strony policzka). trzeba go przeprowadzić bez względu na wiek.

Wynik umożliwia określenie zapotrzebowania człowieka na substancje — białka, tłuszcze i węglowodany, a ponadto poznanie predyspozycji do zachorowania na niektóre schorzenia, metabolizmu Genodieta – jakie efekty daje dieta DNA? składniku odżywczych, nietolerancji pokarmowych (na gluten, kofeinę lub laktozę). Daje to perspektywy na wprowadzenie zmian w jadłospisie, które mogą skutkować złagodzeniem przebiegu choroby już istniejącej lub zmniejszeniem ryzyka jej wystąpienia.

Zdrowe zmiany zacznij w kuchni

 

kuracja dietetyczna genetyczna jest zatem wynikiem spostrzeżenia, że wiele schorzeń i samopoczucie człowieka są zależne od sposobu żywienia. Genodieta może pomóc w przypadku takich problemów jak otyłość, choroby układu krążenia, cukrzyca takich jak 2. Ponadto poprawia jakość życia, zmniejszając towarzyszące schorzeniom genodieta dolegliwości.

Genodieta to wyraz naukowego podejścia do kontroli masy ciała — badanie daje wiadomości o produktach, które sprzyjają osiągnięciu optymalnej masy ciała bez efektu jo-jo, też tych, których należy wystrzegać się, gdyż stanowią przyczynę otyłości. powiadamia również o skłonnościach do nadwagi. Test, a w jego następstwie indywidualnie opracowany zestaw dań daje możliwość zapobiegania niedoborom produktów odżywczych.

 

oprócz sposobu żywienia analiza DNA podpowiada, jaki sport powinniśmy uprawiać. powiadamia o tym, która aktywność fizyczna ma idealny na czym poega dieta z DNA wpływ na etap organizmu i do uprawiania której z nich posiadamy predyspozycje.

 

Genodieta — badania

 

Skuteczności genodiety w walce ze zbędnymi kilogramami udowodniły liczne badania naukowe. Jedno z nich przeprowadziła grupa badaczy z Uniwersytetu Stanford w usa. Wzięło w nim udział 101 niewiast.

 

Zobacz również: Zapomnij o nudzie na fitnessie - ćwicz bokwę

Część z nich stosowała genodietę, część żywiła się niezgodnie z potrzebami wynikającymi z profilu genetycznego. co to jest genodieta Okazało się, że kobiety na kuracji genetycznej straciły średnio około 6% masy ciała — to aż 2,5 razu więcej niż panie, które nie przestrzegały tego sposobu żywienia.
Genodieta — efekty
Jakie rezultaty możemy osiągnąć, zastosując jadłospis genetyczną?

Rezultaty diety genetycznej

Zaletą genodiety jest fakt, że zestaw dań jest ułożony indywidualnie dla każdego człowieka, a podstawę do jego sformułowania to nie jedynie wiek, płeć i BMI, ale choroby i nietolerancje pokarmowe.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness