Diety niebezpieczne dla zdrowia - nie stosuj ich!

Diety niebezpieczne dla zdrowia - nie stosuj ich!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Preparaty nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. okazują się środkami spożywczymi. Mogą one posiadać korzystny wpływ na zdrowie, ale też negatywnie mieć wpływ na organizm, dlatego wypróbuj ich na chybił-trafił. Po raz pierwszy 12 instytucji we wspólnej działania przypomina o właściwościach diety „Na wzrok”, „na wątrobę”, „umacniające odporność”, „oczyszczające z toksyn” – wybór diety przyprawia mnóstwo konsumenta o zawrót głowy.

Nie zawsze jednak zaleca się wierzyć reklamie obiecującej poprawę samopoczucia czy spadek wagi po przyjęciu leków. Pamiętaj: preparaty nie leczą ani nie zapobiegają chorobom - okazują się środkami spożywczymi, czyli pożywieniem. Nie okazują się lekami. Dziś po raz pierwszy 12 instytucji wspólnie informuje o właściwościach diety. osoby znajdą podstawowe wiadomości w specjalnie przyrządzonym przewodniku. W działania informacyjnej w ramach sieci na rzecz ochrony konsumentów biorą udział: podstawowy Inspektorat Farmaceutyczny, podstawowy Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo kondycji, Instytut Żywności i Żywienia, Narodowy Instytut Leków, Narodowy Instytut kondycji Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Rada Reklamy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Rejestracji suplementów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i suplementów Biobójczych, Federacja Konsumentów, stowarzyszenie Konsumentów Polskich. okazuje się to kontynuacja czynności podjętych w październiku poprzez UOKiK i GIS, w ramach których wysłano listy do 315 producentów i dystrybutorów diety. zamierzeniem okazuje się zwrócenie uwagi na reklamy, które nie zawsze rzetelnie i wyczerpująco informują o właściwościach tych elementów. Konsumencie, kupujesz preparaty?

Sprawdź czy dany produkt znajduje się w wykazie zgłoszonych diety i jaki okazuje się jego status. Znajdziesz go na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.niebezpieczne  diety Nie kupuj rzekomych suplementów, jeśli nie znajdziesz ich w powyższym wykazie; stosuj diety „na chybił trafił”. Ich posiadanie musi być skonsultowane z lekarzem, farmaceutą albo dietetykiem i poprzedzone właściwymi badaniami, gdyż każdy organizm okazuje się inny. tylko wówczas okaże się możliwa właściwa i skuteczna suplementacja; Nie diagnozuj własnego stanu kondycji ani kondycji twojego potomka na podstawie reklam. Te same symptomy (m.in. zmęczenie, apatia, niedociągnięcie apetytu) mogą posiadać różne przyczyny, niekoniecznie związane z brakiem magnezu, witamin albo innej składniku sugerowanej poprzez reklamę; Suplementami diety nie zastąpisz jedzeniu czy właściwego, zrównoważonego sposobu odżywiania. Nie zastąpisz nimi również aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia; Nie „wyleczysz się” suplementami diety. preparaty nie leczą ani nie zapobiegają chorobom. Niektóre substancje znajdujące się w lekach są dodatkowo w preparatach diety. W tym przypadku ich zawartość okazuje się jednak niższa poprzez co nie wykazują oddziaływania leczniczego. przykładowo witamina D może występować w preparacie diety albo leku, lecz jedynie w tym drugim przypadku, przy odpowiedniej dawce, wykazuje właściwości lecznicze; Pamiętaj, że preparaty mogą zaszkodzić, a „więcej” nie znaczy „lepiej”. preparaty mogą negatywnie oddziaływać na organizm, dodatkowo te pochodzenia normalnego i źle mieć wpływ na efekty stosowanych leków albo pozostałych suplementów. W przypadku stosowania kilku diety i leków o zbliżonym zawartości może dojść do przedawkowania danej składniku.

Przekraczanie dziennych porcji i korzystanie z nadto mnóstwo diety jednocześnie zwiększa zagrożenie pogorszenia stanu kondycji. Należy mieć na uwadze, że w obrocie mogą znajdywać się również sfałszowane preparaty (ich rzeczywisty skład rozróżnia się od deklaracji wytwórcy). tyczy się to w centralnej mierze elementów sprzedawanych za niezdrowe  diety  pośrednictwem Internetu albo z nieznanego źródła; Zacznij odróżniać. preparaty okazują się zbliżone postacią do leków (np. tabletki, saszetki czy syropy), a dodatkowo być wydzielane poprzez tych samych producentów. Mogą posiadać również podobne nazwy do leków (np. witamina C, witamina B2, mięta, melisa). Część diety okazuje się sprzedawana w aptekach. Nie zmienia to faktu, że pozostają środkami spożywczymi; Przed zakupem To musisz wiedzieć! Które diety są niebezpieczne dla zdrowia? upewnij się, czy dany preparat okazuje się lekiem czy z suplementem diety. pojemnik leków diety zawsze posiada określenie „preparat”. wiadomości o podejrzeniu pigułek niebezpiecznego, w tym sfałszowanego czy nielegalnego leków diety, zamelduj do Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej albo Powiatowych bądź Głównego Inspektora Sanitarnego albo Wojewódzkich Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych. O środkach diety mówi się dużo. Szczególnie w reklamach. A czym one tak naprawdę okazują się, czy każdy powinien je przyjmować, czy okazują się bezpieczne? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w dalszej partiach treści. Czym okazują się leczeniu odchudzającej preparatem diety określamy środek spożywczy, którego zamierzeniem okazuje się wyrównanie zwyczajowej diety, opartej na tradycyjnych produktach spożywczych, stanowią skoncentrowane kopalnia witamin, minerałów i pozostałych suplementów odżywczych o działaniu fizjologicznym. odpowiednia i zróżnicowana dietę, musi pokryć zapotrzebowanie na wszystkie ;, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ustroju, mimo wszystko w mnóstwo przypadkach, zasady prawidłowego żywienia nie okazują się ogólnie stosowane, co w konsekwencji przeprowadza do powstania niedoborów pokarmowych. korzystanie z suplementów ma w zamiarze zwiększenie stanu sprawności fizycznej i wyrównanie braków, aby utrzymać w organizmie homeostazę (etap równowagi). Należy pamietać, że suplementy nie okazują się produktami posiadającymi właściwości lecznicze, w związku z czym ; im przypisywać zdolności zapobiegania chorobom lub ich leczenia. substancje te, mogą co najbardziej obniżyć zagrożenie pojawienia się niektórych dolegliwości. Suplementy dostępne okazują się w formie: kapsułek, pigułek, drażetek, saszetek z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z kroplomierzem, w pozostałych podobnych postaciach substancji i proszków stosowanych do spożywania w niewielkich, odmierzonych proporcjach jednostkowych, z wyłączeniem suplementów posiadających właściwości suplementu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego (Dz. U. 2010r. Nr 136, poz. 914 z późn. zm.).

Fakty dotyczące suplementów w świetle teraźniejszych danych Obecnie w Polsce, najdogodniej sprzedającymi się suplementami okazują się preparaty z magnezem, probiotyki, preparaty umacniające kości, mięśnie i stawy, preparaty pomocnicze spalenie warstwy tłuszczu i suplementy poprawiające naskórka, włosów i paznokci. leczeniu odchudzającej nie okazują się przeznaczone dla wszystkich. Powinny być stosowane poprzez osoby, u których zapotrzebowanie na dane elementy okazuje się zwiększone ( np. kobiety przy nadziei, niektórzy seniorzy), lub u których pojawiają się poświadczone badaniami diagnostycznymi niedobory, i jedynie po wskazówek z lekarzem lub dietetykiem, bądź farmaceutą zwłaszcza, gdy jednocześnie stosowane okazują się leki. Wg Prof. Zbigniewa Fijałka – dyrektora Narodowego Instytutu Leków (NIL), jedną z zwłaszcza niebezpiecznych grup suplementów, stanowią preparaty pomocnicze spalenie warstwy tłuszczu. Zawarty w nich korelację – sibutramina, to substancja psychoaktywna, która ze względu na udowodnioną szkodliwość została wycofana z użycia w lecznictwie. Związki występujące w środkach pomocnicze spalenie warstwy tłuszczu, posiadają silne właściwości przeczyszczające, co może powodować odwodnienie ludzkiego ustroju. tymczasem, w niejednokrotnie reklamowanych środkach na potencję używa się substancji, takich samych jak w viagrze. okazuje się to niezgodne z prawem, gdyż zadaniem suplementów okazuje się ewentualne uzupełnianie niedoborów a nie efekt terapeutyczny. leczeniu odchudzającej w liczbach Szacunkowa wartość sprzedanych diety w 2014 r. w Polsce to 3,5 mld zł centralny Inspektorat Sanitarny przeprowadził kontrolę, na której zlecenie Narodowy Instytut Leków zbada 140 próbek dostępnych w sprzedaży diety. Inspekcja Sanitarna dysponowała zastrzeżenia do 6% sprawdzonych suplementów. Głównym z nich, była obecność aktywnych substancji farmaceutycznych. Niestety ta rzeczywistość może realnie zagrażać zdrowiu i życiu ludzi je kupujących. W drugim półroczu 2014 r. Polacy wydali łączną kwotę 1,4 alt2 mld zł na zakup suplementów Powyższa kwota była wyższa aż o 236 mln zł w aktu do identycznego okresu 2 letnich miesięcy temu. leczeniu odchudzającej zażywa 20-75% dorosłych Polaków. Wzrost liczby suplementów na rynku wynika z faktu łatwiejszej ich rejestracji poprzez koncerny farmaceutyczne niż suplementów leczniczych. Suplementy traktowane okazują się jako środki spożywcze, zatem dopuszczenie ich do sprzedaży nie okazuje się obwarowane tak restrykcyjnymi przepisami jak np. leków czy szczepionek. Na przełomie 2013–2014 przebadano 570 próbek specyfików na potencje na trenie krajów UE. Suplementy te były dostępne w sprzedaży w 20 krajach. W 49% próbek wykryto związki, których obecność w produkcie nie była w żaden sposób deklarowana poprzez wytwórcę Innym przykładem świadczącym o nieuczciwości firm zajmujących się produkcją suplementów okazuje się kontrola sprzed 2 lat doustnych specyfików na spalenie warstwy tłuszczu.

Przebadano tabletki dostępne w sprzedaży zarówno w sklepie ; Internecie w 23 krajach UE. W 48% próbek z 370 przebadanych wykryto związki, o których zwartości w produkcie nie było informacji. Jak wynika z analiz Ogólnopolskiego Systemu Ochrony kondycji 30% pociech do 3 roku życia dawano wit. i minerały w postaci diety. Jak podaje Instytut mamy i dziecka suplementacja musi dotyczyć jedynie wit. D i wapnia. W uzasadnionych przypadkach dodatkowo podaje się wit. i minerały na zlecenie lekarza. duński badacz Goran Bjelakovic poddał analizie etap sprawności fizycznej 230 tys. ludzi które używały związków eliminujących wolne rodniki jak na przykład: wit. A, E, C, selen, beta-karoten. Wykrył iż związki te zużywając zdrowe mechanizmy obronne wpływają na 16 % wzrost niebezpieczeństwa przedwczesnej śmierci. Co na temat suplementów mówi Instytut Żywności i Żywienia? Dyrektor Instytut Żywności i Żywienia ostrzega: „Osoby zażywające leczeniu odchudzającej na własną rękę, zwłaszcza te, które łykają ich mnóstwo, będą narażone na wzrost niebezpieczeństwa wystąpienia zawału, udaru lub nowotworów złośliwych. Poza tym, osoby przyjmujące jednocześnie suplementy i leki narażają się na niebezpieczne interakcje, mogące prowadzić do spadku ciśnienia krwi, arytmii serca albo zaburzeń wchłaniania leków, np. antybiotyków. w miejsce sobie udzielić pomocy, poprzez niewłaściwe używanie suplementów można więc sobie zaszkodzić i istotnie powiększyć zagrożenie mnóstwo dolegliwości Jak bezpiecznie przyjmować suplementy – poradnik leczeniu odchudzającej nie zastąpią prawidłowej, zbilansowanej diety, stanowią jedynie jej wyrównanie. Jednoczesne korzystanie z diety i leków przepisanych poprzez lekarza, bądź zakupionych bez recepty, może skutkować pojawieniem się mnóstwo czynności ubocznych (nawet zagrażających życiu). Równoległe korzystanie z leków i diety, może zmieniać oddziaływanie leków. Decyzja o stosowaniu suplementów musi być podjęta po ówczesnej wskazówek z lekarzem, również po zrobieniu analiz diagnostycznych, na podstawie których można uznać rzeczywiście występujące niedobory, wymagające suplementacji. Należy pamietać, że zarówno niedobór ; nazbyt wielka dawka witamin czy też pozostałych suplementów odżywczych może być szkodliwy dla ludzkiego ustroju, dlatego należy zachować rozwagę i świadomie podjąć decyzję o konsumowaniu diety. Należy pamietać, że kupując suplementy w pozostałych miejscach niż apteka, nie mamy możliwości zasięgnięcia opinii/rady aptekarza. Podsumowanie zagrożenie zdrowotne związane z nieodpowiedzialnym spożywaniem diety musi wstawać naszą czujność zawsze wtedy, gdy sięgamy po jak na przykład środki żywnościowe. Decyzję o stosowaniu leku diety, należy skonsultować z lekarzem, który zdecyduje czy okazują się nam one niezbędne, na podstawie osiągnięć analiz. warto pamietać, że leczeniu odchudzającej mogą wchodzić w reakcje z lekami, i jednocześnie stanowić zagrożenie dla naszego sprawności fizycznej. alt3 Naukowcy zalecają zachowanie bezpieczeństwa stosowania diety. Istnieją eksperymenty, które potwierdzają, że spożywanie różnych suplementów nie przynosi np. spadku niebezpieczeństwa zachorowania na przypadłości nowotworowe. Jak podaje profesor Mirosław Jarosz efekt suplementacji okazuje się uzależniony od wielkości porcji.

Profesor zaznacza iż niedobór i nazbyt wielka dawka mikro i makroelementów może być niebezpieczny dla ludzkiego ustroju. warto zatem pamietać o potencjalnym ryzyku wynikającym ze spożywania diety. porcji witamin i suplementów mineralnych dostępne w środkach diety mogą przekraczać zalecane lub nawet lecznicze. aktualne dane naukowe nie otwierają perspektywy na określenie wysokich bezpiecznych dla sprawności fizycznej i, dopuszczalnych ilości (UL – Upper Level) dla wszystkich witamin i suplementów. Jeśli do owej pory uważałaś, że każda menu która umożliwia zgubić otyłość bywa dobra, gdy umożliwia osiągnąć cel, koniecznie musisz zweryfikować swoje poglądy. diety stosowane bez spotkaniu z dietetykiem czy lekarzem, mogą skutkować groźnymi konsekwencjami ze zdrowiem, a w punkcie ich zakończenia skutkiem jo-jo. Wtedy wszystkie wyrzeczenia którym się poddałyście, tracą sens, bo kilogramy wracają, nawet z nawiązką. być może trafiłyście w internecie na leczeniu odchudzającej których zasady okazują się niebezpieczne, nie próbujcie ich tym więcej, jeśli konkretny człowiek obiecuje wam podczas ich aplikowania utratę dużej ilości wagi w krótkim czasie. 

Wykaz diet, których zdecydowanie nikt nie powinien próbować

kuracja dietetyczna baletnicy Zakłada 10-dniowy zestaw dań odchudzająco-oczyszczający, w trakcie którego każdego dnia gubi się na masie 1 kg, więc po diecie – czy raczej pół głodówce – waga może pokazać aż 10 kg mniej. Niestety ze względu na niewielkie racje żywnościowe i szybie tempo chudnięcia, przeprowadza do spadku masy ciała kosztem wyczerpania ludzkiego ustroju, tym więcej że diety  które  szkodzą  zdrowiuwymagana bywa przy tym aktywność fizyczna! Pierwsze 2 dni to woda lub mała czarna, o ile dawka nie przewyższa l dziennie. Trzeci dzień to jedynie 2 serki lub jogurty, prawidłowo niskotłuszczowe. Do picia litr płynu dziennie – h2o i kawy. Piąty i szósty dzień leczeniu odchudzającej to menu warzyw (około 11 średnich ziemniaków dziennie). Należy pić do 3 litrów h2o lub kawy. Siódmy i ósmy dzień to włączenie mięsa drobiowego na parze, bez dodatków przypraw. W 2 ostatnie dni je się wyłącznie zielone warzywa. i poniżej całe menu na dziesięć dni.  Efekt? Jeśli konkretny człowiek wytrwa i po drodze nie zasłabnie, może liczyć na błyskawiczną utratę wagi a po niej żywotny efekt jojo w przypadku normalnego spożywania kalorii. Podczas leczeniu odchudzającej baletnicy nie następuje redukcja warstwy tłuszczu za to pracuje się na odwodnienie ludzkiego ustroju. taki rodzaj pomysłu na szczupłą figurę nie nadaje się do aplikowania ani dalszego polecania.    kuracja dietetyczna tasiemcowa Jak się okazuje taki niebezpieczny pomysł bywa w użytku zdesperowanych pań już od lat 30 XX wieku! Znów powróciła w orbitę zainteresowania, mimo niebezpiecznych konsekwencji, jaki pociąga za sobą hodowanie w organizmie pasożyta. kuracja dietetyczna tasiemcowa zakłada połknięcie jaj tasiemca w specjalnych i niemało kosztujących kapsułkach. tylko tyle można, by w jelitach rozwijał się tasiemiec, pobierając substancje pokarmowe. poprzez jego obecność dochodzi do bólu głowy, nudności, odbijania, zaburzeń trawiennych, braku apetytu a w konsekwencji do chudnięcia. niejednokrotnie następuje biegunka, spadek odporności, awitaminoza i wycieńczenie ludzkiego ustroju doprowadzające w skrajnych sytuacjach do zgonu. Zagrożeń dla człowieka – żywiciela bywa dodatkowo więcej – larwy tasiemca mogą przeniknąć poprzez alt4 błonę śluzową jelita, dostać się do krwi, a z nią do wątroby, mięśni, oczu, więc mózgu, powodując symptomy podobne do schizofrenii i padaczki. Mimo że tabletki z tasiemcami sprzedawane okazują się wraz z odtrutką na pasożyta, wojna z jego obecnością więc usuwanie konsekwencji jakie okazują się wynikiem jego działalności okazują się szczególnie niełatwe. Nie warto ryzykować życiem dla utraty kilku niepotrzebnych kilogramów.  kuracja dietetyczna Prolinn  To kolejny ekstremalny pomysł, który znalazł chętnych do wypróbowania. Jej koncepcja została stworzona poprzez dr Linna,  przy założeniu niskiej podaży energii do 800kcal na dobę, poprzez jedynie spożywanie specjalnego białkowego koktajlu autorstwa doktora. Tu również ukrywa się zagrożenie, gdyż w koktajlu w miejsce pełnowartościowych białek i pozostałych składników, znalazły się niepełnowartościowe białka kolagenowe pochodzące z odpadów mięsnych typu kopyta, sierść, skóry. zastosując te rekomendacje, utrata masy w ciągu kilku tygodni sięgała nawet 30%. Niestety konsekwencje okazywały się być o mnóstwo więcej poważne. kuracja dietetyczna Linna przeprowadza do niedożywienia i wyniszczenia ludzkiego ustroju, zaburzenia obowiązkach serca. Zanotowana również przypadki śmiertelne, wynikające z długotrwałego aplikowania owej leczeniu odchudzającej.     kuracja dietetyczna Kimkins A raczej kolejny pomysł na wyniszczającą głodówkę, który znalazł zaciekawienie. kuracja dietetyczna zakłada spożywanie maksymalnie 800 kalorii dziennie i neutralizację ludzkiego ustroju z toksyn za pomocą sposobów przeczyszczających. Wpływa to na szybki spadek masy ciała, ale ; niebezpieczeństwem utraty ludzkiego ustroju. Przy stosowaniu owej leczeniu odchudzającej następuje odwodnienie, ogólne osłabienie zawroty głowy, obniżenie ciśnienia krwi. Zostaje zakłócona równowaga elektrolitowej objawiająca się bolesnymi skurczami mięśni, i zaburzeniami rytmu serca. Możliwe bywa krwawienie z jelit i ich schorzenie ; nadmiernego aplikowania sposobów przeczyszczających. Monodiety Czyli popularna menu kapuściana lub ryżowa, jabłkowa.

Jak wskazuje nazwa, menu polega na stosowaniu poprzez dłuższy pora zwłaszcza jednego rodzaju suplementu, który da się dowolnie przyrządzać. Skutkiem spożywania w kółko identycznego bywa prędkie znużenie smakami i obniżenie nastroju. Na jak na przykład dietach waga rzeczywiście schodzi w dół, ale też nie sprzyja zdrowiu. Człowiek by poprawnie działać, potrzebuje kilkudziesięciu różnych składników pokarmowych, a menu np. potraw zwłaszcza z kapustą poprzez trzy tyg. prędzej zbliży do anemii niż pełni wigoru i ludzkiego ustroju.    diety wysokobiałkowe (niskowęglowodanowe) Czyli osławione leczeniu odchudzającej Dukana, Atkinsa. Polegają na stosowaniu się do planu żywieniowego, opierającego się na produktach niskoenergetycznych i wysokobiałkowych. ta menu nie bywa najlepszym pomysłem na tracenie niepotrzebnych kilogramów, ze względu na dużą dawka białka przyjmowaną każdego dnia i zawartość tłuszczu odzwierzęcego. Np. diecie Dukana występuje wyższość nasyconych kwasów tłuszczowych o  działaniu miażdżycowym, i deficycie nienasyconych kwasów tłuszczowych, dobroczynnych dla układu krążenia. Zauważalny bywa niedobór błonnika pokarmowego, i przekroczona norma spożycia cholesterolu, ; bywa to menu ubogowęglowodanowa. Ponadto taki sposób żywienia przeprowadza do przyjmowania w nadmiarze fosforu i żelaza i niedobór wit. C, B1, E i potasu. Skutek? Między innymi zakwaszenie ludzkiego ustroju, zaparcia, zagrożenie osteoporozą, ryzyko rozwoju kamicy nerkowej, upośledzenie obowiązkach nerek, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca.

Pamiętajcie, że nie ma masowej leczeniu odchudzającej idealnej dla każdego Należy indywidualnie przy wsparciu specjalisty dietetyka dopasować i zbilansować posiłki. Jeśli nie marzycie o zrzuceniu dużej ilości niepotrzebnych kilogramów, po prostu przestawcie się na zdrowszy sposób żywienia w rodzaju leczeniu odchudzającej śródziemnomorskiej lub skandynawskiej, i włączcie codzienny ruch. Zapewne tracić na masie będziecie wolniej, ale nie zrujnujecie przy tym bezcennego ludzkiego ustroju.

 

Zobacz też 

Opaski tyvek


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness