Fakty i mity o sporcie

Fakty i mity o sporcie

Redakcja

2017-07-18

brak komentarzy

Mówi się, że sport to zdrowie - wzmacnia kondycję, zwiększa pułap energii. To wszystko fakt. Ale zazwyczaj słyszy się również, że efekty aktywności fizycznej nie zawsze okazują się dla nas opłacalne, że chcąc poprawić prezencję, możemy wcale tego rezultatu nie osiągnąć albo osiągnąć wręcz odwrotny efekt. Co bywa prawdą, a co mitem?     Po dość intensywnym ćwiczenia człowiek natychmiast chudnie nieprawda. Wprawdzie po ostrym ćwiczenia rzeczywiście natychmiast tracimy wagę, ale taki Zapewne spotkałaś się ze stwierdzeniem, że skuteczność ćwiczeń da się poznać po tym, że na ich koniec odczuwasz ból. Równie znany wszystkim bywa pogląd, że wypicie płynu przed treningiem wywołuje skurcze. Takich zł. uważa dotyczących ćwiczeń bywa więcej, ale większość z nich ma niewiele wspólnego z prawdą. Niektóre mity na temat ćwiczeń mogą być wręcz szkodliwe, dlatego trzeba je poznać, zanim naiwna wiara w prawdziwość niektórych stwierdzeń odbije się nam czkawką.  

Najpopularniejsze mity na temat ćwiczeń Specjaliści okazują się zgodni, że jedną z w szczególności szkodliwych rad, jakie może usłyszeć osoba zaczynająca swoją przygodę ze sportem, bywa ćwiczenie do granic swoich szansy, nawet po pojawieniu się bólu. O ile lekki ból mięśni bywa naturalny,co  musisz  wiedzieć  o  sporcie zwłaszcza dla początkujących zawodników, silny ból stawów, mięśni albo kości to znak, by natychmiast przerwać trening. Nie należy ignorować również naciągnięcia więzadeł. Jeśli w porę nie przestaniesz ćwiczyć, problemy nasilą się. W zamierzenia uniknięcia kontuzji w czasie ćwiczeń koniecznie zwracaj uwagę na sygnały rozsyłane poprzez twoje ciało. skuteczniej bywa trenować mniej intensywnie, ale bezpiecznie, niż szarżować w imię wyższych celów. Błędem bywa również ściskanie się jednego sposobu ćwiczeń. wbrew temu, co twierdzą niektórzy, nie istnieje jeden przepis na skuteczny trening. Ciężko byłoby opracować taki plan ćwiczeń 9 prawd i mitów o aktywności fizycznej nawet dla jednej osoby, o całej populacji nie wspominając. Kluczem do sukcesu w ćwiczeniach bywa różnorodność. trzeba wykonywać różne ćwiczenia i dopasowywać je do swoich szansy i celów. Nieprawdziwe bywa również stwierdzenie, że im więcej pocimy się podczas ćwiczeń, tym więcej tłuszczu spalamy. zawartość potu świadczy jedynie o zdolności ciała do utrzymania właściwej temp.. W jakie opinie na temat ćwiczeń nie trzeba wierzyć? Jeżeli przed ćwiczeniami nie spożywasz płynu, by uniknąć skurczów, okres zerwać z tym zwyczajem.

Skurcze okazują się jedną z oznak odwodnienia ludzkiego ustroju, a picie płynu pomoże ci do niego nie dopuścić. Nieprawdą bywa również stwierdzenie, że trening siłowy spowoduje, że będziesz dysponowała mięśnie jak kulturysta. Wielkość mięśni bywa zależna w dużym nasileniu od predyspozycji wrodzonych, a perspektywy przeciętnej kobiety na uzyskanie mięśni jak Arnold Schwarzenegger wynoszą mniej niż 1%. Dlatego też trzeba włączyć elementy ćwiczeń siłowego do własnego planu ćwiczeń. Nie spodziewaj się mimo wszystko, że dzięki ćwiczeniom na pewno stracisz wagę. Systematyczny trening może powiększyć twoją wagę, ponieważ ulega zmianiom zawartość mięśni, które okazują się cięższe od ;. Przygotuj się również na to, że ćwiczenia nie okazują się w stanie doprowadzić do utraty ; w danych partiach ciała. Co słabsza, tłuszcz z miejsc, w których najszybciej tyjemy bywa w szczególności oporny na menu i ćwiczenia. U niewiast w szczególności problematyczne częściach ciała to biodra, pośladki i uda. Dziś większość przyszłych mam wie, że ćwiczenia w czasie ciąży, tych niezwykłych dziewięciu miesięcy, okazują się bezpieczne.

Mimo to non stop pokutuje dużo mitów dotyczących aktywności fizycznej w ciąży,

a część szczegółowych pytań pozostaje bez odpowiedzi. Na przykład: czy nadal mogę brać udział w ćwiczenia ABS? Czy muszę porzucić ukochane trening? Czy wskazane byłoby utrzymanie małego tętna? opłaca się alt2 wytłumaczyć owe nieporozumienia i rozwiać chociaż niektóre wątpliwości po to, by ciężarna matka mogła w pełni cieszyć się ruchem, czerpiąc korzyści z różnych ćwiczeń fizycznych. nieprawda: Jeśli nie wykonywałaś ćwiczeń zanim zaszłaś w ciążę, nie musisz ich rozpoczynać w ciągu najbliższych 9 miesięcy. nieprawda. Ciąża to idealny pora, aby się poruszać. Żadne analizy, literatura medyczna nie wykazują, że umiarkowane ćwiczenia, takie jak na przykład poruszanie się, okazują się niebezpieczne, nawet dla niewiast, które wcześniej prowadziły siedzący tryb życia. naturalnym zagrożeniem bywa bezczynność, która przyczynia się do nadmiernego rozrostu masy ciała, najwyższego ciśnienia krwi, zwiększa problemy z kręgosłupem, ból z tym powiązany, więc fakty  o  sporcie  ryzyko cesarskiego cięcia i cukrzycy ciążowej. mniej więcej 70 do 80 % niewiast z cukrzycą ciążową, zapada w późniejszym okresie życia na cukrzycę typu II. Co więcej, ich najmłodszych również okazują się więcej narażone na nadwagę i cukrzycę.

Jeśli nie masz prenatalnych powikłań, lekarze zalecają poruszanie się 30 do 60 minut dziennie.

Oczywiście da się taki pora pogrupować na krótsze spacerki. Nie ma wymogi, abyś ; biła rekordy. Więcej korzyści osiągniesz ruszając się w przyjaznym, umiarkowanym czasie nieprawda: Trening wytrzymałościowy i siłowy w czasie ciąży może powodować mankamenty stawów. To fakt, że w czasie ciąży organizm wytwarza relaksynę, hormon,  który wywołuje  zwiotczenie więzadeł i poszerzenie terenie w stawach krzyżowo-biodrowych i w obrębie spojenia łonowego. W 28-32 7 dniach ciąży relaksyna rozluźnia więzadła kości spojenia łonowego i rozmiękcza tkanki miękkie kanału rodnego, dzięki czemu szyjka macicy też bywa rozluźniona, a kanał rodny lepiej przygotowany do tego, by potomek mogło wydostać się na dworze. badania przeprowadzone na Uniwersytecie w stanie Georgia, USA, wykazały, że program o niskiej do umiarkowanej intensywności bywa bezpieczny, nawet dla alt3 nowicjuszek. zagrożenie związane z relaksyną bywa w dużej mierze teoretyczne, co potwierdza współautor analizy Patrick O'Connor. Do analizy zaproszono kobiety w 21 do 25 tygodnia ciąży. Ćwiczyły 2 razy w 7 dniach, zwiększając zawartość podnoszonej masy średnio o 36%. Ani jedna nie doznała kontuzji. Zanotowano paręnaście sytuacji zawrotów głowy, migreny i bóle miednicy szczególnie w pierwszych tyg., zanim uczestniczki nauczyły się prawidłowej techniki oddychania. Ich ciśnienie tętnicze krwi nie wzrastało ani w trakcie ćwiczenia, ani następnie. Oczywiście trzeba pamietać, że żywotny trening siłowy może powiększyć ciśnienie tętnicze krwi, dlatego tak istotne bywa, by zachować czujność i przerwać ćwiczenia wraz z pierwszymi oznakami zawrotów głowy. Niektóre kobiety, przestrzegane poprzez „ekspertów od prenatalnych wypadków”  mają wątpliwości, czy ćwiczenia takie jak pompki i squat okazują się bezpieczne. Odpowiedź bywa prosta - tak, jeśli nie ma przeciwwskazań ze strony ginekologa. nieprawda: Jeśli jesteś dość wysportowana i do tej pory intensywnie zajmowałaś się aktywnością fizyczną, obecnie  musisz zwolnić. Rzeczywistość. 

Opaski winylowe

Możesz zachować własny program treningowy tak długo, jak długo twoje ciało na to pomaga

i lekarz nie widzi przeciwwskazań. Jeśli nie ma żadnych komplikacji, kobiety mogą nadal trenowaćmity  o  sporcie dość intensywnie, ale pod stałym i regularnym nadzorem medycznym. Na początku ciąży, podwyższona temperatura ciała może być niezdrowa dla płodu, dlatego troszcz się o odpowiednie nawodnienie, pij podczas ćwiczeń i nie trenuj na dworze w upale dni. Jeśli chodzi o bezpieczne dla niewiast w ciąży tętno, kilkadziesiąt lat temu zalecano, aby podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało ono 140 uderzeń serca na minutę (American College Położnictwa i Ginekologii). Później zweryfikowano owe wytyczne, gdyż bezpieczna wysokość tętna odróżnia się i może być inna dla każdej z ciężarnych. można słuchać własnego ciała i ćwiczyć wtedy, kiedy masz alt4 wystarczająco dobre samopoczucie, a zrezygnować z ćwiczenia w te dni, gdy czujesz wyraźny spadek energii. nieprawda: jogging w czasie ciąży bywa niebezpieczne. nieprawda. trzeba „wytrząsnąć potomka” biegając. Kołysząc się podczas joggingu w parku, otoczone płynem owodniowym, bywa ono bezpieczne i uszczęśliwione. Dopóki nie masz zmian w stawach i więzadłach, możesz spokojnie kontynuować biegi.

Niektóre sprinterki biegają poprzez dużo miesięcy,

ale nareszcie dyskomfort zmusza je do przejścia na niższe obroty i wyboru takich ćwiczeń, jak poruszanie się czy pływanie. nieprawda: Nie musisz pracować nad wzmacnianiem mięśni brzucha i w czasie ciąży musisz porzucić ukochane ćwiczenia ABS. To fakt, że po upływie pierwszego trymestru ciąży musisz stronić od brzuszków na plecach. Twoja rosnąca macica uciska żyłę główną (aortę), co potencjalnie może redukować przepływ utlenionej krwi do ciała (również do łożyska) i powodować zawroty głowy i nudności. jednak tylko 10% niewiast bywa podatnych na takich jak choroby, dlatego zobacz, czy jesteś jedną z nich. Istnieje dużo pozostałych sposobów, położenia, w których możesz pracować nad wzmacnianiem tych dość ważnych mięśni, na przykład stojąc albo klęcząc. Dla niektórych niewiast świetnym ćwiczeniem bywa deska, czyli plank. Skonsultuj się z lekarzem Wybierając odpowiednie ćwiczenia, najpierw skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o ewentualne przeciwwskazania. później weź pod uwagę: swoje wymogi i kondycję sprzed ciąży, trymestr ciąży, twoje samopoczucie i upodobania związane z aktywnością fizyczną. wyszukaj trenera, który ma doświadczenie eksperymentów z kobietami ciężarnymi i do dzieła! Pamiętaj, że ruch to zdrowie tylko fizjologiczne, i psychiczne, reguluje pracę serca, płuc, mięśni i stawów, eliminuje bezsenność, poprawia apetyt, korzystnie wpływa na trawienie. Ponadto, regularne ćwiczenia, kondycja fizyczna utrzymywana w czasie ciąży, po narodzinach potomka pomogą w pozbywaniu się nadprogramowych kilogramów i szybszym powrocie do poprzedniej sylwetki.

 

Zobacz też 

Brûleur de graisse 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness