Filtrowanie wody: wszystko co powinnaś wiedzieć

Filtrowanie wody: wszystko co powinnaś wiedzieć

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Wodę wykorzystujemy na co dzień do picia, przyrządzania posiłków czy celów sanitarnych. Przeciętny Polak w ciągu dnia zużywa ok. 110-150 l wody. Przede wszystkim potrzebujemy jej do ugaszenia pragnienia. ta woda musi być czysta oraz smaczna - dlatego sięgamy po wodę butelkowaną. Ale nie bywa to ani zwłaszcza ekonomiczne, ani ekologiczne. Najtańsza bywa kranówka - ale co zrobić, gdy nie jest odpowiedzialny nam jej smak?

 

Każdy z nas wie, że regularne picie odpowiedniej porcji wody to podstawa zbilansowanej kuracji odchudzającej oraz dobrego samopoczucia, a kupowanie wody butelkowanej niesie ze sobą kilka barier. po Dlaczego warto filtrować wodę? pierwsze to dosyć kosztowne metody – jeżeli założymy, że w ciągu dnia mamy wypić 1,5 l wody, to w ciągu trzydziestu dni na samą wodę zapłacimy ok. 45-60 zł na osobę! taki koszt wzrasta proporcjonalnie do ilości członków w rodzinie. po drugie musimy mieć na uwadze o jej zakupie, później trzeba ją przynieść ; lub nosić w torebce, co nie bywa wygodniejszym rozwiązaniem.

Tymczasem możemy dbać o swoje zdrowie, pić świeżą, smaczną oraz tanią wodę. metoda na to bywa prosty – należy odkręcić kran. dużo ludzi nie ma zaufania do wody kranowej, choć bywa bezpieczna, przebadana m.in. przez czy filtrowanie wody jest zdrowe Sanepid, składa się z drogocenne minerały oraz spokojnie możemy ją pić na zimno bez przegotowania. To co nam doskwiera, to jej smak oraz zapach, za który winę ponosi chlor. Chcąc zniwelować te mało przyjemne cechy wody kranowej, będzie wystarczające ją wcześniej przefiltrować.

Dlaczego opłaca się filtrować wodę?

Reklama siłowni

 

  • Filtrowanie wody kranowej to czysta oszczędność – na przykład jeden wkład filtrujący BRITA Maxtra wystarcza na ok. 150 l wody, a kosztuje tylko 20 zł za sztukę. Średnio trzeba go używać przez około miesiąc. Po tym czasie zaleca się jego wymianę ze względów higienicznych. W ciągu trzydziestu dni korzystając z filtrów sposoby na filtrowanie wody dzbankowych BRITA możemy zaoszczędzić ok. 25 zł na osobę, co w skali roku daje nam ok. 300 zł (koszt 1 l wody przefiltrowanej w dzbanku BRITA to ok. 20 groszy).

  • Filtrowanie kranówki oznacza też koniec zmagania się z kamieniem – brzydki osad w czajniku czy ekspresie do kawy to zasługa twardej wody. Filtr usuwa ok. 30% twardości tymczasowej oraz tym samym zapobiega osadzaniu się kamienia w tych urządzeniach. Dzięki temu mniej się niszczą oraz co równie ważne, zużywają mniej prądu.

  • Filtrowanie wody wpływa korzystnie na smak oraz wygląd napojów gorących jak na przykład mała czarna czy herbata, które w jak filtrować wodę ok.  90% składają się z wody. Gorące napoje lubią twardej wody, bo doskwiera ona w ich zaparzeniu – nie pozwala w pełni wydobyć ich smaku oraz aromatu, co objawia się np.
    w formie kożucha na powierzchni herbaty. Parząc ją na bazie wody filtrowanej nie zobaczymy więcej tego osadu.

  • Świadome oraz ekologiczne życie – filtrując wodę działamy na rzecz ograniczenia ilości plastikowych odpadów, które stanowią coraz większy problem ze względu na okres ich planu (ok. 800 lat)  oraz miejsce potrzebne na ich składowanie. Mniej plastikowych odpadów oznacza też mniej śmieci oraz niższe rachunki za odpady.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness