Flexitarianizm - między wegetarianizmem a zwykłą dietą

Flexitarianizm - między wegetarianizmem a zwykłą dietą

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

flexitarianizmwegetarianizmideakuracja  dietetycznajedzenie  mięsaposiłki  bezmięsne

Wegetarianizm to tryb funkcjonowania, który polega na całościowym wykluczeniu preparatów mięsnych z jadłospisu. Nie wszyscy okazują się jednak w stanie zupełnie zrezygnować ze spożywania składników mięsnych. Jak połączyć założenia wegetarianizmu z okazjonalnym spożywaniem mięsa? Odpowiedzią bywa flexitarianizm

Flexitarianizm - idea

Flexitarianizm trzeba potraktować jako optymalne rozstrzygnięcie dla ludzi, które - stosując klasyczny sposób odżywiania - świadomie pragną ograniczyć spożywanie mięsa, nie wykluczając go bez wyjątku ze swojego Flexitarianizm zdobywa coraz większą popularność. Zobaczcie, na czym polega ta dieta jadłospisu, jak to ma miejsce w przypadku kuracji odchudzającej wegetariańskiej Fleksitarianizm polega bowiem na zwiększeniu ilości spożywanych owoców oraz warzyw, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości składników mięsnych. Oczywiście, taki sposób odżywiania nie bywa niczym nowym, jednak ostatnio staje się coraz bardziej znany. Whole Food przewiduje nawet, że w roku 2017 flexitarianizm jest najważniejszym trendem żywieniowym.

Flexitarianizm - pochodzenie

Pojęcie flexitarianizmu wprowadziła w latach 90. XX wieku Linda Anthony, nie zyskał on jednak wtedy za bardzo licznych miłośników. Głośno zrobiło się o nim zaledwie w roku 2009, kiedy muzyk alt2 Paul McCartney oraz jego córki rozpoczęli akcję zachęcającą do rezygnacji z składników mięsnych w poniedziałki. Hasło Meat Free Monday stało się rozpoznawalne na całym świecie, a do inicjatywy przyłączyło się ponad milion ludzi. Nie bez nieistotne jest poparcie inicjatywy przez światowe sławy, takie jak Emma Thompson czy Jamie Oliver. Istnieją różne podejścia do flexitarianizmu. Jedno zakłada ustalenie sobie określonej liczby składników bezmięsnych lub wprowadzenie jednego a czasem kilku dni bezmięsnych w tygodniowym jadłospisie drugie, przy stosowaniu każdego dnia kuracji odchudzającej wegetariańskiej lub wegańskiej, okazjonalnie dopuszcza jedzenie dania alt3 mięsnego.

Flexitarianizm - najdogodniejszy wybór?

Flexitarianizm bywa idealną drogą dla tych, którzy pragną się używać do zasad kuracji odchudzającej wegetariańskiej lub wegańskiej, ale nie okazują się pewni do całkowitej rezygnacji z  preparatów mięsnych. taki trend żywieniowy daje mnóstwo szans, też dla producentów żywności  – Flexitarianie to ludzie, którzy lubią smak mięsa, ale ze względów etycznych lub natury zdrowotnej starają się ograniczyć jego liczbę w swojej diecie. Dla nich właśnie stworzyliśmy nowe produkty – plastry oraz parówki wegetariańskie. Smakiem nie odbiegają od preparatów mięsnych, ale opierają się głównie na alt4 białku jaja kurzego oraz okazują się świetną opcja dla ludzi, które zdecydują się na stosowanie owej kuracji odchudzającej – wyjaśnia ada Manys, ekspert marki VeggieDay.

zmniejszenie mięsa w jadłospisie wywiera pozytywny wpływ na różne obszary naszego życia: z jednej strony może przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, z drugiej do poprawy sprawności fizycznej fizycznej oraz stanu organizmu – obniża bowiem ryzyko zachorowania na cukrzycę, nowotwory oraz schorzenia serca. dietę flexitariańska daje możliwość pozytywnego oddziaływania na swój organizm, bez konieczności całkowitej rezygnacji z ulubionych smaków.

 

Zobacz też 

Gra Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness