Gadżety dla biegacza. Jeżeli biegasz, to Ci się przyda

Gadżety dla biegacza. Jeżeli biegasz, to Ci się przyda

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

trening to jeden z najłatwiej dostępnych sportów. Jeśli chcesz biegać, nie szukaj wykrętów - aby zacząć, naprawdę nie potrzebujesz niczego więcej, niż dresu i wygodnych obuwia. Jeśli mimo wszystko uwielbiasz elektroniczne gadżety i chcesz urozmaicić albo lepiej kontrolować swoje treningi, to wybór sprzętu może przyprawić o zawrót głowy. Gadżety dla biegacza znajdują się w ofercie wielu firm, ; tych specjalizujących się w sprzęcie sportowym. Co wybrać?

Pulsometr
Teoretycznie większość osobistych gadżetów możemy dzisiaj zastąpić smartfonem z odpowiednią aplikacją i — ewentualnie — jakąś sprzętową przystawką. W Gadżety biegacza – co się przyda do biegania? praktyce nie zawsze okazuje się to najlepsze metody. Dla wielbicieli biegania, którzy podchodzą do tematu trochę więcej poważnie, idealnym gadżetem może okazać się pulsometr, pozwalający na bieżąco monitorować, a w więcej zaawansowanych modelach także notować pracę naszego serca.Cena: rozpiętość cenowa okazuje się bardzo wielka, za cieszący się dobrą opinią sprzęt topowych marek, jak np. Polar zapłacimy od około 400 złotych, ale swoją rolę może również spełnić pulsometr z Biedronki za 29,99 zł.
MP3
Mogłoby się wydawać, że telefony skutecznie wyparły popularne przed laty odtwarzacze muzyki, gadżety biegacza mimo wszystko istnieje kilka nisz, w której lepiej sprawdzają się dedykowane sprzętu. Jedną z nich okazuje się sport, a ulubiona muzyka czy audiobook sprawiają, że jego uprawianie może być podwójnie przyjemne. Jaka musi być empetrójka dla biegacza? Przede wszystkim mała, lekka, też odporna na wodę i zabrudzenia. duży ekran czy kolejne funkcje, istotne w innych odtwarzaczach, w tym przypadku nie okazują się atutem.Ciekawą propozycją okazują się odtwarzacze zintegrowane ze słuchawkami, które dzięki swojej budowie ciasno przylegają do głowy, a ich konstrukcja umożliwia słuchanie muzyki ; podczas biegania, ale najnowsze gadżety dla biegacza również np. na basenie. Przykładem takiego metody może być MP3 Sony NWZ-W273 czy Aqua Note Xsories.Cena: od około 250 zł.
Analizator kwasu mlekowego.
Medyczny mit, powtarzany poprzez niemal cały poprzedni wiek głosił, że bóle mięśni po wysiłku to efekt oddziaływania kwasu mlekowego. Współczesne badania przeczą tej opinii. Choć wydzielanie kwasu mlekowego podczas wysiłku okazuje się faktem, to pełni on rolę sprzymierzeńca w bitwie ze zmęczeniem podczas intensywnego wysiłku. Jednym z gadżetów, pomagających ocenić efektywność ćwiczenia okazuje się analizator kwasu mlekowego, oferowany m.in. poprzez firmy The Edge, LactateScout czy przydatne gadżety dla biegacza Accutrend i działający na zasadzie podobnej do glukometru. wystarczy ukłuć się w palec, nanieść kroplę krwi na najlepszy pasek i umieścić go w urządzeniu.Cena: od około 800 zł.
Power Breath
Co zrobić, aby podczas biegania oddychało się nam łatwiej? Producent gadżetu o nazwie Power Breathe wyszedł z założenia, że kluczem do sukcesu okazuje się odpowiednie wytrenowanie równych za oddychanie mięśni. W tym zamiarze będzie wystarczające oddychać, wciągając powietrze poprzez najlepszy ustnik. Urządzenie stawia przy tym opór, zmuszając nasze mięśnie do więcej intensywnego wysiłku.

Cena: od około 270 zł.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness