Ile pić wody podczas karmienia piersią?

Ile pić wody podczas karmienia piersią?

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Woda jest niezbędna w dowolnym procesie zachodzącym w organizmie. W środowisku wodnym dochodzi do zapłodnienia, także transport komórki jajowej do jamy macicy nie powiódłby się bez płynu. okazuje się ona niezbędna do prawidłowego powstania pęcherzyka ciążowego oraz rozwoju i wzrostu dziecka. poprzez 9 miesięcy rośnie i doskonali ono swoje umiejętności przebywając w płynie owodniowym, którego dawkę także zależy od nawodnienia młodej matki. Dzięki odpowiedniej Ile wody powinna pić karmiąca mama? ilości płynu owodniowego dziecko ma szansę prawidłowo rozwinąć płuca, układ moczowy oraz mięśnie, jest on także zabezpieczenie przed wstrząsami czy innymi niekorzystnymi lub wręcz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
 

Prawidłowe nawodnienie ciężarnej jest bardzo ważne także dla samej kobiety. Picie odpowiedniej ilości substancji maleje lub wręcz niweluje przykre choroby towarzyszące ciąży w 1 trymestrze ciąży, takie jak nudności czy wymioty. W czasie całej ciąży wpływa na prawidłową pracę co pić podczas karmienia piersią jelit zmniejszając zaparcia – tak uciążliwe szczególnie przy suplementacji żelazem. Odpowiednia dawkę wypijanej płynu maleje też niebezpieczeństwo pojawienia się zakażeń dróg moczowych, wielokrotnie nękających przyszłe mamy.

Chociaż prawidłowo nasz organizm nie magazynuje płynu i dlatego musimy codziennie dostarczyć jej właściwą dawkę wraz z wypijanymi płynami, to podczas ciąży dochodzi do zatrzymania w organizmie około 5-6 litrów płynu. okazuje się ona magazynowana w terenie pozanaczyniowej. Stąd biorą się ile pić podczas kaarmienia piersią wielokrotnie pojawiające się pod koniec ciąży obrzęki nóg. Z zasady nie oznaczają one mimo wszystko, że pijemy za dużo i nawet wtedy nie należy ograniczać jej spożycia. Obrzęki nie zależą niejako od ilości wypijanej płynu, a od kuracji odchudzającej, hormonów, jak także podatność organizmu. Najczęstszą czynnikiem sprawczym jest nadmiar sodu, którego dawkę u niewiast w ciąży nawet 2,5-krotnie przekracza zapotrzebowanie. zaleca się więc zwrócić szczególną uwagę na swoją co pić po porodzie dietę w tym zakresie.

okres karmienia piersią to moment największego zapotrzebowania kobiety na płyny. okresie wytwarza ona średnio 750 ml mleka dziennie, stąd wzrost zapotrzebowania na płyny do ok. 2700-3000 ml na dobę. Prawidłowe nawodnienie zapewnia mimo wszystko ; właściwą produkcję pożywienia, ale - dodatkowo, poprzez ujemny bilans energetyczny - pozytywnie wpływa na obniżenie wagi ciała młodej mamy, a tym samym upraszcza powrót do formy sprzed porodu.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness