Jak ćwiczyć z hantlami? Oto najlepsze 3 ćwiczenia!

Jak ćwiczyć z hantlami? Oto najlepsze 3 ćwiczenia!

Redakcja

2017-08-01

brak komentarzy

fakt bywa ta, że ćwiczeń może być tyle ile fantazji ma każdy ćwiczący, mimo wszystko my wyselekcjonowaliśmy 10 ćwiczeń, które najefektywniej rozwijają mięśnie bicepsów. prawidłowo rozwinięte bicepsy to jedna z zwłaszcza estetycznych elementy naszego ciała. To mięsień, który od zawsze stanowił wyznacznik piękna i wysiłku. Przypomnijcie sobie jak wspaniale wyglądały bicepsy Arnolda. Choć ćwiczenia na biceps okazują się w teorii dość jasne technicznie to mimo wszystko niewielkie błędy mogą zadecydować nad efektywnością. Chcemy Wam przedstawić 10 najlepszych naszym zdaniem ćwiczeń, które nie dość że mocno pobudzą Wasze ramiona to więc nie będziecie się przy nich nudzić. 1. Unoszenie przedramion siedząc (kąt 45 stopni). To ćwiczenie niezwykle skutecznie angażuje całość bicepsa. Najmocniej pracuje skroń długa, która przy odpowiednim rozciągnięciu ma dość długo zakres ruchu. Kąt nachylania ławki ma znaczący wpływ na pracę bicepsów. Zwiększa on długość obowiązków jaką biceps musi wybudować poprzez co jego praca bywa cięższa oraz dość świetnie izoluje on pracę mięśnia. W owej pozycji nie mamy sobie jak udzielić pomocy (powtórzenia oszukane). To ćwiczenie da się wykonywać naprzemiennie jednorącz albo obiema rękoma. 2. Unoszenie przedramion siedząc (kąt 45 stopni). W tym przypadku ulega zmianiom jedynie sposób unoszenia wagi. W poprzednim ćwiczeniu wykonujemy to chwytem młotkowym natomiast w tym ćwiczeniu używa supinację czyli obracanie nadgarstka do wewnątrz. Wpływa to na zaangażowania wewnętrznej głowy bicepsa (buduje szczyt bicepsa).   5. Unoszenie sztangi prostej w szerokim chwycie. Takie ułożenie rąk podczas ćwiczenia wpływa na większe zaangażowanie głowy krótkiej bicepsa. Należy delikatnie pochylić się podczas wykonywania ćwiczenia. To zwiększa siłę 3 najlepsze ćwiczenia z hantlami ciążenia poprzez co bicepsy ciężej pracują. 6. Sposób Zottmana. trening  z  hantlami

  Dla licznych biceps bywa symbolem męskiej siły, dlatego licznych panów poświęca dużo okresu ćwiczeniom na taki mięsień.

prawdopodobnie dlatego, że bywa on bardzo widoczny. prawidłowo jednak pamiętać, że istnieją też inne mięśnie, które należy ćwiczyć, aby wyglądać efektownie oraz męsko. Szczególnie istotne bywa to, gdy zamierzamy uprawiać kulturystykę. Hantle Ze względu na kształt hantle da się rozpisać na: długie, krótkie, okrągłe Hantle wykonuje się z bardzo różnych tworzyw. da się napotkać hantle: winylowe, żeliwne, piaskowe oraz dużo pozostałych. także masa bywa bardzo zróżnicowana. Najlżejsze hantle mają 0,5 kg, a najcięższe nawet 50 kg. Jakie hantle do ćwiczeń domowych Trenerzy sugerują, że najlepszą opcją bywa kupno zestawu hantli 2 x 20 kg. okazują się one rozkręcane, co służy na dopasowanie obciążenia do wykonywanych ćwiczeń oraz doświadczenia treningowego. Rozpoczynamy trening Aby odnieść sukces oraz mieć ciało ukształtowane w upragniony sposób, do ćwiczeń należy podejść bardzo poważnie. Ważna bywa motywacja oraz silna wola, które pozwolą na systematyczne ćwiczenia. Treningi należy rozpocząć od określenia poziomu, na którym ćwiczący bywa.

Osoby początkujące powinny powoli dawkować obciążenie oraz zawartość powtórzeń.  jak  poprawnie  ćwiczyć  z  hantlami

Po określeniu poziomu, należy wybrać ćwiczenia, które będziemy wykonywać. Jeśli zamierzamy ćwiczyć w mieszkaniu, to w szczególności polecane okazują się ćwiczenia z hantlami. Podczas ćwiczeń należy być czujni, aby konkretne ruchy wykonywać prawidłowo. Źle wykonywane ćwiczenie jedynie nie da pożądanych efektów, ale może doprowadzić do poważnej kontuzji albo urazu. Ćwiczenia na triceps Technika ćwiczeń z hantlami na triceps bywa alt2 dość prosta. Rozwijają one masę mięśniową ramion. Nie potrzeba dużo miejsca, aby je wykonywać. Podstawowe ćwiczenia możemy wykonywać siedząc albo leżąc. Ćwiczenie na siedząco: 1. Siad na krześle albo ławce, 2. Hantla trzymana bywa w reku. Wyprostowaną dłoń unosimy wzwyż nad głowę, 3. Zgięcie ręki w łokciu, ręka z hantlą kierowana bywa za kark, 4. Wyprost ręki, powrót do położenia wyjściowej, 5. Po wykonaniu serii następuje zmiana ręki Ćwiczenie w położenia leżącej: 1. Leżenie na plecach na twardym podłożu, 2. Hantle trzymane w obu dłoniach, 3. Unoszenie rąk wzwyż do wyprostu w stawie łokciowym nad klatkę piersiową, 4. Zgięcie rąk, przy czym łokieć pozostaje w niezmienionej położenia, chwila zatrzymania w owej położenia, 5. Powrót do położenia wyjściowej To podstawowe ćwiczenie, które rozwija masę mięśniową ramion Ze względu na to, że biceps bywa położony w przedniej częściach ramienia, okazał się symbolem męskiej siły. Dlatego zwykle marzeniem panów bywa posiadanie rozbudowanego oraz pięknie ukształtowanego tego mięśnia. prowadzą do tego ćwiczenia, a bardzo dobre okazują się te z wykorzystaniem hantli. W zależności od wykonywanych ruchów trenowany bywa cały mięsień, albo konkretne jego częściach. Najpopularniejsze ćwiczenia: Jednostronne uginanie ramienia stojąc. celem bywa rozwijanie się całego bicepsa. Wykonanie: 1. Hantel trzymany w wyciągniętym do zakończenia ręku. Nadgarstek ułożony jak do trzymania młotka. Stopy w odległości mniej więcej 25 cm, lekko ugięte kolana. 2. następnie nadgarstek odwrócić tak, żeby stawy palców były skierowane wzwyż. 3. Obciążenie powoli podnosić wzwyż, gdy hantel zbliża się do barku, mocno napiąć ćwiczony mięsień. 4. Powolny powrót do położenia alt3 wyjściowej. 5. Powtórzyć zaplanowaną zawartość razy oraz zmienić dłoń. 6. Najczęstszym błędem bywa pochylanie się do przodu, przez co wysiłek nie bywa skierowany wyłącznie na biceps. kolejne ćwiczenia, które da się wykonywać na biceps to: 1. Naprzemianstronne uginanie ramion stojąc - ćwiczenie na cały biceps, 2. zginanie ramienia w podporze siedząc – cel ćwiczenia: krótka skroń bicepsa,ćwiczenia  z  hantlami

3. zginanie ramienia w podporze siedząc (w tzw. chwycie

Kiedy porównasz trening w 4 ścianach i fitness klubie, możesz być zaskoczony liczbą zalet tego pierwszego: niedobór opłaty za karnet, sprzęty wyłącznie do Twojej dyspozycji, oszczędność okresu na dojazdach, własny prysznic. bywa oczywiście minus towarzyski, ale możesz przynajmniej bez wyjątku skupić się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. A jeśli ci się wydaje, że domowa siłownia to wielka inwestycja zarówno w sprzęt, oraz w powierzchnię, to jesteś w błędzie. będą wystarczające sztangielki, które możesz spokojnie schować w szafce na buty i które kosztują mniej niż jedna dobra ich para. co więcej okazują się bardzo odporne na zużycie i w odróżnieniu od obuwia nie znudzą Ci się po jednym sezonie. trenując z hantlami, posiadasz praktycznie nielimitowane możliwości wyboru ćwiczeń. Zmiana programu co konkretny czas, np. co dwa miesiące, da Ci co najmniej dwa bonusy. primo, przeciwdziałać nudzie i powinno Cię dodatkowo motywować, co ma duże znaczenie, kiedy 60 minut i czas ćwiczeń zależą wyłącznie od Ciebie. secundo, mięśnie poddawane coraz to nowym wyzwaniom będą szybciej się rozwijały. Zresztą, wyłącznie mięśnie. Jak wykazały badania amerykańskie, ciągłe wprowadzanie nowych bodźców i ruchów do programów alt4 w trakcie treningów uaktywnia rozwijanie się połączeń neuronowych w korze mózgowej, dzięki czemu lepiej pracuje więc nas umysł. trenując hantlami, możesz stawiać sobie coraz to nowe zadania.

Niezależnie od wykonywanych ćwiczeń,

zwracaj szczególną uwagę na cztery elementy: Nie blokuj kolan i łokciowych po wyproście Kiedy to robisz, dajesz mięśniom sekundowe przerwy odpoczynkowe. musisz ich stronić od, gdyż utrzymywanie mięśni w stałym napięciu pozwoli Ci na wykonanie większej pracy zawodowej mniejszymi ciężarkami. Przy ćwiczeń ze sztangielkami bywa to szczególnie ważne. jakiekolwiek podrzuty, zamachy itd. ułatwiają wykonywanie mięśniom pracy zawodowej, ale za to efekty takich ćwiczeń okazują się mniejsze. Każdą fazę ćwiczenia wykonuj wolnym, kontrolowanym ruchem. Spróbuj unosić ciężar, licząc do dwóch, a opuszczać, licząc do 4 stosuj płynne ruchy w czasie ćwiczeń Zatrzymuj ciężar na 1 sek. po fazie unoszenia albo przysiadu Ćwiczenie powinno trudniejsze, ale dzięki temu będziesz stosował mniejsze ciężary. Zmniejszy to zagrożenie kontuzji i sprawi, że trening powinno po prostu bezpieczniejszy, bez negatywnego wpływu na jego efekty. Obciążenia dopasuj do programu, który wybierzesz. Niezależnie od liczby powtórzeń w serii, ostatnie z nich zawsze powinno być wykonywane z trudnością. ćwiczeń nie zapomnij schować hantli do szafy albo pod łóżko. zagrożenie uderzenia paluchem w taki sprzęt z samego rana to jedyna ciemna strona domowej siłowni. Podczas ćwiczeń wydychaj powietrze na etapie unoszenia i łap oddech, kiedy opuszczasz ciężar1. Nogi: squat ustaw się w lekkim rozkroku ze sztangielkami trzymanymi przy głowie. Z owej pozycji obniż tułów, wykonując przysiad, do czasu aż uda będą równoległe do gruntu. Powoli wróć do pozycji startowej.

 

Zobacz też

Reklama klubu fitness

Prodotto dimagrante efficace


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness