Jak nie przytyć jesienią? Dzięki tym prostym trikom uda Ci się utrzymać szczupłą sylwetkę!

Jak nie przytyć jesienią? Dzięki tym prostym trikom uda Ci się utrzymać szczupłą sylwetkę!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

okres letniego szaleństwa już za nami. Przestajemy myśleć o dietach, odchudzaniu, jednak nadal zależy nam na pięknej sylwetce. Jesień bywa świetnym okresem, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie oraz samopoczucie. W tym celu opłaca się wzbogacić swoje dania o kilka smacznych sezonowych składników.

 

 

 

 

 

Owoce oraz warzywa cieszą się uznaniem. Coraz chętniej wzbogacamy nasze dania skarbami jesieni pochodzącymi z 8 rad, dzięki którym nie przytyjesz w czasie jesieni! sadu czy ogrodu. To właśnie o tej porze roku zbieramy ich najwięcej. Jesienna #dietę może być dzięki nim wyjątkowo smaczna oraz skuteczna.

Jesienne warzywa

O tej porze roku zaczynamy już tęsknić za młodymi ziemniaczkami oraz botwinką. mimo wszystko jesień bywa bogata w dużo warzyw, których nie dostaniemy w czasie wakacji.

Jednym z przysmaków może być cukinia. okazuje się smaczna, zdrowa, a co podstawowe, - mało kaloryczna.

Innym smakowitym, chociaż nie poprzez wszystkich tycie jesienią lubianym jesiennym warzywem, bywa brukselka. Jej zwolennicy cenią ją sobie przede wszystkim za bogactwo minerałów oraz witamin. Brukselka posiada w składzie m.in. wapń, magnez, potas oraz wit. z zespołu B.

Naszą jesienną jadłospis możemy wzbogacić o warzywa doskonale nam znane oraz łatwo dostępne. przynależą do nich te z zespołu kapustnych oraz korzennych, jak np. buraki albo marchewka.  Przy niewielkiej ilości myślach kulinarnej możemy z nich tworzyć niesamowite dania, a przy okazji wzbogacać naszą jadłospis w dieta jesienią dużo wartościowych składników.

Owocowy szał

Dużo owoców bywa w sezonie letnim, jednak również jesienną porą możemy się cieszyć ich smakiem. Najwięcej o tej porze roku pojawia się jabłek, gruszek czy śliwek.

Mogą one służyć za smaczną przekąskę, a po ususzeniu trzeba je spokojnie dodawać je do jogurtów albo musli.

Z tych owoców możemy również wykonać dużo smacznych przetworów na zimę. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich smakiem poprzez długi pora. A dzięki przetworom dodatkowe kilogramy jesienią zrobionym w mieszkania, nie będziemy musieli się martwić o nasze zdrowie, gdyż słoiczki z domowymi pysznościami powstaną bez użycia konserwantów, czyli będą dla nas zdrowsze.

Jeśli zatem chcemy się zdrowo odżywiać oraz przy okazji dbać o linię jesienną porą, opłaca się w jesiennej diecie spożywać dużą dawka owoców oraz warzyw sezonowych. A dzięki przetworom, które sami zrobimy, odczucie smakowe jesiennych owoców oraz warzyw powinno nam towarzyszył poprzez cały rok

 

 

 

Zobacz też 

Opaski tyvek


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness