Jak odkwasić organizm? 15 najlepszych produktów

Jak odkwasić organizm? 15 najlepszych produktów

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Możesz sobie wierzyć lub nie, ale zakwaszony organizm nie pracuje prawidłowo. Kiedy codziennie spożywasz jedzenie, które zakwasza Twoje ciało, organizm stara się zneutralizować działanie tych kwasów, ale ciągła neutralizacja nadmiaru kwasów prowadzi do stanów zapalnych, nad-aktywności systemu odpornościowego, przerostu candida. przez to mogą pokazać się obstrukcje, problemy metaboliczne, grzybica, uczucie sytości, wzdęcia.

także pojawiają się napady głodu, trudności w odchudzaniu, napady „głodu słodyczowego”. oprócz tego organizm bywa osłabiony, częściej zapada na infekcje, pojawiają się migreny, złe samopoczucie, ospałość, brak energii, trudno zwalczyć infekcje wirusowe oraz grzybicze. To pierwsze sygnały do zmian…

Nawet jeśli teraz nie posiadasz takich objawów, a spożywasz spore ilości cukru, mięsa, białego pieczywa, nabiału, kawy, herbaty, to w najbliższej przyszłości mogą się pojawić problemy ze zdrowiem.
interesujące bywa to, że aby osiągnąć właściwe pH oraz zdrowie, nie musisz się poświęcać, ani robić dziwnych rzeczy.

 

pułap pH możesz zbadać kupując w aptece zwykły Sprawdź! 15 produktów, które odkwaszą twój organizm papierek lakmusowy. Jeżeli pH moczu bywa niższe od 6.8, stan twojego organizmu wskazuje na ukryte zakwaszenie tkanek. To znaczy, posiadasz mało alkalicznego roztworu buforowego, tj. dwuwęglanu potasu, sodu, wapnia oraz magnezu, za to obfite ilości kwasów rodzaju białkowego jak na przykład kwas azotowy, fosforowy, siarkowy oraz moczowy (stąd np. mogą się pojawić więc bóle stawów czy dna moczanowa). idealne pH to 7,365. Możesz z łatwością to osiągnąć, stosując te jasne zasady.

5 kroków do odkwaszenia organizmu oraz przywrócenia dobrego pH

1. Jedz zielone

Najwięcej żywności zasadowej znajduje się w zielonych liściastych warzywach. Zawierają one najwięcej witamin, minerałów oraz produktów odżywczych, które mają właściwości alkalizujące.

Wszystko co ma kolor zielony oraz pochodzi z roślin. Jedz codziennie szpinak, rukolę, kapustę oraz inne odmiany sałaty (z wyjątkiem lodowej-ponieważ ta bywa noc nie warta), jarmuż, szczypiorek. Do tego inne zielone warzywa: avocado, paprykę, zielony groszek, bób, ogórki. Świetne są też algi jak spirulina, produkty które odkwaszą organizm chlorella, młody jęczmień, które świetnie sprawdzają się w koktajlach. Jedz każdą zieloną żywność, ponieważ tam znajduje się cenny chlorofil.

2. Pij zdrowo

Wiem, że mnóstwo osób, które maja problemy z wagą oraz problemy ze zdrowiem pije spore ilości kupnych słodkich napojów oraz soków oraz tych gazowanych słodkich rodzaju cola. Niestety, te artykuły mocno „odwadniają” organizm oraz szkodzą zdrowiu. Wszystkie toksyny, chemia z spożywania pozostaje w organizmie oraz krąży razem z krwią. Stąd np. migreny, spuchnięta twarz, opuchnięte nogi.

To naprawdę ważne, aby prawidłowo nawodnić swój organizm. Nie bywa to wcale niełatwe. będzie wystarczające pić około 8 szklanek dobrego picia w ciągu dnia. Pij wodę źródlaną, ekologiczne soki z owoców oraz warzywne świeżo przygotowane, z ziół oraz z owoców herbatki.

Dzień zacznij od kubka wody z cytryną, a nie od kawy czy mocnej herbaty. To będzie korzystny, „odkwaszający” początek dnia. Możesz też, codziennie przed kolejnymi jedzeniem wypić #3366ff;">wodę z octem jabłkowym, który oddziałuje alkalizująco, może nawet więcej niż woda z cytryną. To naprawdę nie bywa niełatwe do zrealizowania. Jeśli cały dzień nie ma Cię w mieszkania, przygotuj z ziół herbatki w termosie oraz zabierz ze sobą. To teraz więc szalenie modne!

EcoSlim

3. Jedz zdrowe tłuszcze

Unikaj tych rafinowanych margaryny oraz olejów. Znajdują się one więc w mnóstwo potrawach jak: gotowych słodyczach, gotowych potrawach, potrawach smażonych. Po co to jesz!

Używaj zdrowych tłuszczy, które mają spore ilości oraz właściwe proporcje kwasów omega 3. Czy wiesz, że omega 3 bywa znany jako „niezbędny” kwas tłuszczowy, ze względu na to że nasz organizm nie może go sam wyprodukować. To dlatego Ty musisz go dostarczyć razem z pożywieniem.

Zdrowy tłuszcz nie szkodzi. Powiedziałabym nawet, że leczy. Dostarcza dużo energii, przywraca dobre trawienie, skóra bywa gładka oraz zdrowa, mózg pracuje jaśniej.

Używaj nierafinowanych tłuszczy jak: oliwy extra virgine, oleju lnianego, odkwaszenie organizmu jak to zrobić oleju kokosowego. Czy wiesz, że olej z kokosów posiada mnóstwo, ponieważ nawet 90% nasyconych tłuszczy. Filipińczycy nazywali owoc kokosa „lekiem na wszystkie przypadłości”. posiada bardzo obfite ilości kwasu laurynowego, który bywa bardzo wartościowy dla organizmu. Kwas ten znajduje się więc w mleku matki, które uważa się za najzdrowsze jedzenie na świecie!

ZOBACZ TEŻ: Jak jeść więcej oleju kokosowego (przepisy na dania oraz jako kosmetyk)

4. Ogranicz nabiał, gluten oraz mięso.

Nie stawaj się mimo wszystko radykałem. Nie musisz od razu rezygnować z tych produktów. Po prostu je ogranicz. Żywność mająca białą mąkę, serwatki, mleko w proszku, mięso, mleko czy nabiał mają silne właściwości zakwaszające organizm. Dowiedziono nawet, że mleko krowie, zwiększa zachorowalność na nowotwory, szczególnie raka jajnika, raka gruczołów mlekowych oraz raka prostaty. sprawia anemię, osteoporozę oraz kamienie nerkowe. Czy mleko bywa naprawdę takie zdrowe?

 

Zobacz też 

Trenerzy i szkoły jazdy konnej


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness