Jak się skutecznie rozgrzać? Bardzo ciekawe i przyjemne sposoby!

Jak się skutecznie rozgrzać? Bardzo ciekawe i przyjemne sposoby!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Co fakt zima w tym roku nie jest wyjątkowo sroga, ale i tak zdarza się nam solidnie przemarznąć. Jak się wtenczas szybko rozgrzać?

Przemarznięcie grozi nam nawet przy niezbyt niskiej temperaturze, jeśli np. wyjdziemy z 3 sposoby na rozgrzanie się w zimny dzień! domu w nieodpowiednim, zbyt lekkim ubraniu, bez szalika i nakrycia głowy. zimno przenika nas też do szpiku kości, kiedy mamy na sobie przemoknięte obuwie albo zmoczoną deszczem odzież. 

 

 

Jak sobie szybko udzielić pomocy?

Przemoczone obuwie jak błyskawicznie zdjąć, sposoby na rozgrzanie stopy rozgrzać w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Gorąca grozi tym, że popękają naczynka krwionośne i na nogach pojawią się pajączki. 

A potem dokładnie je osuszyć, nałożyć ciepłe skarpetki i kapcie – dobrze poprzednio ogrzane np. na kaloryferze. Ale to nie wszystko. Nie zaszkodzi co robić żeby się rozgrzać też otulić się kocem i pić gorącą herbatę z sokiem malinowym. Rozgrzewająco oddziałuje też herbatka imbirowa. A jeśli mamy coś zjeść, niech to będzie gorąca zupa, a nie kanapka.

Dobroczynny skutek odnosi ciepła kąpiel. Rozgrzewa nawet ciało przemarznięte do szpiku kości.

zaleca jak się rozgrzać się też wiedzieć, że istnieją kosmetyki o działaniu rozgrzewającym, przede wszystkim sole do kąpieli stóp i masła do ciała. Mają one jeszcze tę korzyść, że pięknie pachną cynamonem, imbirem, pomarańczami, goździkami.

okazują się też rozgrzewające balsamy antycellulitowe. A więc używając je, łączymy przyjemne z pożytecznym. 

 

Zobacz też

Opaski na rękę


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness