Jak sprawdzić stopień celulitu? Najlepsze sposoby

Jak sprawdzić stopień celulitu? Najlepsze sposoby

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Pierwszy stopień cellulitu

Ciało na pozór bywa gładkie. Ale gdy ściśniesz palcami fałd naskórka, widać na niej nierówności.

Gdy pomarańczowa skórka dopiero zaczęła się pojawiać, prosto sobie z nią poradzisz. Zadbaj tylko o to, by pobudzić krążenie w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu przyspieszy się przemiana metaboliczna w tkankach tłuszczowych.

kuracja dietetyczna

Ogranicz ilość soli. Ona zatrzymuje wodę w organizmie, sprzyja obrzękom. Pij za to jak najwięcej niegazowanej płynu mineralnej.

Ruch

Możesz wybrać taki rodzaj aktywności fizycznej, który w szczególności lubisz. istotne bywa, by ćwiczyć systematycznie. Wzmocnisz wtedy mięśnie i pobudzisz redukowanie tłuszczu.

Masaże

Kilka razy w 7 dniach podczas kąpieli czy pod prysznicem masuj ciało Zrób to koniecznie! Sprawdź swój stopień cellulitu szorstką rękawicą lub gąbką. Możesz taki zabieg połączyć z pilingiem.

Kosmetyki

wybieraj preparaty ujędrniające i redukujące tkankę tłuszczową, np. z serii Talia fitness, Barwa (11 zł) czy Dove, (26 zł). Do kąpieli trzeba stosować antycellulitowy płyn z algami, Rilastil (38 zł).

Zabiegi w gabinecie

idealne będą te, które świetnie ujędrniają ciało. należą do nich zabiegi z algami np. guam, ok. 80 zł. 6 jest serię.

 

 

Drugi stopień cellulitu

Nierówności naskórka coraz trudniej utrzymać w sekrecie. Widać je zwłaszcza na udach.

dziś musisz poświęcić nieco więcej czasu, by ciało stało się z powrotem gładkie. Skoncentruj się na oczyszczeniu ludzkiego jak zmierzyć stopień celulitu ustroju z toksyn, dotlenienieniu komórek i szybszym spalaniu tłuszczu.

kuracja dietetyczna

Jeśli odczuwasz się na siłach, poprzez trzy dni pij wodę, herbaty z ziół i jedz namoczoną i ugotowaną pszenicę. Głodówki świetnie bywa ponawiać co kilka miesięcy, ponieważ świetnie usuwają z ludzkiego ustroju toksyny. Wzbogać też swój jadłospis w produkty zasobne w błonnik, np. ciemne pieczywo, jabłka: zapobiegają odkładaniu się tłuszczu. Ogranicz picie piwa, mocnej kawy, ponieważ nie tylko utrudniają eliminację toksyn z ludzkiego ustroju, ale i dostarczają nowych.

Kosmetyki

Musisz poszukać takich o silniejszym działaniu antycellulitowym. Polecamy krem-żel Cellu end, Dermedic (58 zł), olejek do masażu z serii jak sprawdzić swój stan celulitu Cellulit Control, Mincer (12 zł), krem wyszczuplający z serii Fitness, Tanita (8 zł).

Zabiegi w gabinecie

Mezoterapia to ostrzykiwanie naskórka mieszanką, która ją ujędrnia i wygładza. W jej zawartości bywa kofeina i wyciag z karczocha. Zabieg kosztuje ok. 200 zł (w serii bywa ich 8).

Trzeci stopień cellulitu

Pomarańczowa skórka bywa już dość widoczna. Grudki okazują się twarde i często obolałe.

jeszcze nie wszystko stracone, ale na tym etapie wojna z pomarańczową skórką wymaga systematycznej badań. najrozsądniej połączyć działania, a wtedy efekty będą szybsze i bardziej widoczne.

kuracja dietetyczna

Unikaj fast foodów i tłustych potraw. zazwyczaj jedz soję, drób i surowe warzywa. Wypróbuj tabletki, które pomagają zobacz jak zmierzyć stopień celulitu redukowanie tłuszczu, np. Cellesne (170 zł/40 sztuk).

Ruch

Pływanie to właśnie coś dla ciebie, ponieważ wtedy pracują wszystkie mięśnie. ciśnienie, które wytwarza woda, oddziałuje na ciało prawie jak drenaż limfatyczny.

wymasowanie

Zainwestuj w urządzenie do masażu. masuj ciało codziennie wieczorem poprzez kwadrans.

Kosmetyki

Szukaj tych, które działają najskuteczniej, i używaj ich codziennie rano i wieczorem. Polecamy preparat drenująco-wyszczuplający Liposyne, Vichy (91 zł) i serum antycellulitowe z serii Body Aktiva, Lumene (39 zł).

Zabiegi w gabinecie

Endermologia, czyli masaż specjalną głowicą, która wytwarza podciśnienie, pobudza obieg krwi i limfy, oddziałuje na tkankę podskórną. Likwiduje też obrzęki. Cena ok. 140 zł (kuracja to od 4 do 10 zabiegów).

 

Zobacz też 

Impreza Integracyjna Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness