Jak uniknąć infekcji na basenie? Poznaj 3 podstawowe zasady

Jak uniknąć infekcji na basenie? Poznaj 3 podstawowe zasady

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

przeważnie cierpią te kobiety, które mają skłonność do częstych zakażeń pochwy. swędzenie, pieczenie, upławy dość szybko psują radość z pływania w basenie. Gdy coś niedobrego zaczyna się dziać, zaczynamy myśleć, że woda była niedostatecznie odkażona. przeważnie jednak, chlorowanie czy ozonowanie wody mineralnej wystarcza do detoksykacji jej z patogennych organizmów. Natomiast kąpiel sprawia, że ulega zmianiom pH wydzieliny pochwy, odwadnia się śluzówka i powstają Te zachowania ustrzegą cię przed infekcjami czyhającymi na basenie! warunki sprzyjające rozwojowi zakażeń. By temu zapobiec, należy przed pływaniem w basenie założyć tampon. Po kąpieli trzeba go usunąć i posmarować okolice intymne maścią o działaniu przeciwgrzybiczym.

osobiście woda w basenie może nie bywa zagrożeniem, ale już wszystkie miejsca „nieodkażone” (jako że używa z nich tłum) już tak. Dlatego skuteczniej nie siadać w kostiumie na przykład na krawędzi basenu czy wypożyczonym leżaku. własny ręcznik infekcje na basenie to środek prewencyjny, ale by zadziałał, nie należy się później nim wycierać.

Inny nasz czuły punkt to nogi, które w tak intensywnie odwiedzanym miejscu narażamy na zakażenie grzybicą stóp. Dlatego nawet zwłaszcza zagorzali zwolennicy chodzenia boso, powinni zawsze wkładać klapki.

Siedząc w mokrym kostiumie, wystawiając się na chłodny wiatr, można przechłodzić pęcherz, a to już prosta droga do osłabienia odporności i rozwoju zakażenia. Tym razem zasady których trzeba przestrzegać na basenie pęcherza, które daje się we znaki bólem w dole brzucha, pieczeniem przy oddawaniu moczu, częstymi wizytami w toalecie.

Uszy też nie cierpią pływania w basenie, ze względu na to że  długo utrzymująca się w nich wilgoć sprzyja rozmnażaniu się bakterii, które mogą spowodować infekcję. dodatkowo częstszą przypadłością bywa odczucie zatkanego ucha – dzieje się tak, gdyż znajdująca się w uchu woskowina pęcznieje pod oddziaływaniem Zasady korzystania z basenu wody mineralnej. Przewód słuchowy albo sam się odtyka, albo trzeba powinno mu w tym udzielić pomocy. Ale w żadnym wypadku nie próbujmy robić tego patyczkiem do czyszczenia uszu. można pociągnąć za zatkane ucho, poruszać nim na boki i poskakać na jednej nodze. Wiatr nie bywa sprzymierzeńcem – u wyjątkowo wrażliwych osób silnie drażni uszy, może spowodować ból głowy, a nawet stan zapalny zatok.

 

Zobacz też 

Kursy Pole Dance


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness