Jak wytrwać w odchudzaniu? 4 skuteczne sposoby

Jak wytrwać w odchudzaniu? 4 skuteczne sposoby

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Wszystko było dokładnie przemyślane, plany w głowie ułożone okazują się już od dłuższego czasu. można jedynie rozpocząć oddziaływania, zmierzające do redukcji wagi oraz wytrwać w swoich postanowieniach. Wydawałoby się, że nie okazuje się to nic trudnego… Czy rzeczywiście?

Nie dobrze traktować kuracji odchudzającej w kategorii: być albo nie być. za bardzo duża presja na początku kosztowny, może skutkować błyskawicznym wycieńczeniem oraz, co za tym idzie, poczuciem frustracji. A zły nastrój szybko może doprowadzić nas do rezygnacji z wcześniejszych założeń. Jak zmniejszyć wagę?

Jak wytrwać – najważniejsze zasady

Jeśli naprawdę pragniemy zredukować masę ciała, potrzebujemy odpowiedniego nastawienia, również samozaparcia oraz siły, by konsekwentnie dążyć do wyznaczonych sobie celów. Podczas kuracji odchudzającej trzeba pamiętać, że:

  • cele powinny być realne. można zakładać, że nasza waga spadnie w błyskawicznym czasie. Powody takiego stanu rzeczy okazują się przynajmniej dwa: nie okazuje się to ani możliwe, ani zdrowe (zagraża skutkiem jo-jo!), dlatego zrzucanie nadwagi musi być rozłożone w czasie, poszatkowane na mniejsze etapy,
  • wybrana dietę nie może być zbyt restrykcyjna. Maksymalnie obniżona wartość kaloryczną, monotonia na talerzu, nie sprzyjają odchudzaniu. Poza tym przedłużająca się głodówka okazuje 4 rady, jak wytrwać w noworocznym postanowieniu o odchudzaniu się niebezpieczna dla naszego kondycji oraz zaburza funkcjonowanie organizmu,
  • od czasu do czasu (nie za zazwyczaj!) pozwól sobie na małe odstępstwo, jeśli naprawdę go potrzebujesz. Zastąp mimo wszystko ciasto z kremem zbożowym batonikiem,
  • dostosuj aktywność fizyczną do swoich upodobań. Nie każdy podczas kuracji odchudzającej musi np. biegać – jeśli tego nie uwielbiasz, znajdź odmienną metodę spalania kalorii, np. taniec albo spacery,
  • nastaw się pozytywnie – nie rozpamiętuj przez cały dzień, że jesteś na diecie. Ciesz się własnym wyobrażeniem o twojej wymarzonej sylwetce oraz uparcie dąż do zamierzenia.

Zawrzyj nowe znajomości

dobrym sposobem na to, by wytrzymać na diecie, okazuje się także zrzucanie nadwagi w grupie. Wzajemne wsparcie okazuje się bardzo istotne, szczególnie na samym początku, kiedy tylko czekamy na pierwsze efekty. Wczasy odchudzające Jastrzębia Góra to świetny pomysł, by znaleźć kompana do wspólnych działań. ostatecznie wspierać można się na wiele sposobów – zarówno w relacji twarzą w twarz jak także korespondencyjnie. istotne, by posiadać komu wyżalić się w chwilach zwątpienia.

Diet coaching – żyj zdrowo, w zgodzie z samym sobą

Wszystkie „kuracji odchudzającej-cud” wypróbowane, głodówka nie pomaga na skuteczne zrzucanie nadwagi, a odchudzanie każdego dnia pokusy wygrywają z twoim zdrowym rozsądkiem? okres zmodyfikować coś w sobie, by osiągnąć sukces w pełni świadomie, bez nieustannego, wewnętrznego zdenerwowania.

nadprogramowe to dość zazwyczaj bagaż, z którym zmagamy się przez całe życie. Nieustanne wprowadzanie diet, pojawianie się efektu jo-jo oraz na nowo zrzucanie nadwagi… Taki tryb może być jedynie męczący, ale także przyczynić się do wystąpienia spadków nastroju, a nawet stanom depresyjnym. Co zrobić żeby zmniejszyć wagę już raz na zawsze? proste – zmodyfikować styl życia oraz wprowadzić stałe modyfikacje w naszej diecie oraz sposobie spędzania wolnego czasu. Pytanie pozostaje jedno: jak?

Diet coaching

Dokonywania właściwych wyborów można się nauczyć, dokładnie analizując swoje dotychczasowe rozwój, przyzwyczajenia, aktywność fizyczną, nastrój oraz motywację. gdyż to właśnie te wszystkie, wymienione powyżej, czynniki wpływają na nasze powodzenie w trakcie korzystania z kuracji odchudzającej odchudzającej. Diet coaching to nauka świadomych wyborów, życia w zgodzie z własnym organizmem oraz samym sobą. Zakłada powolne dokonywanie zmian w naszym wnętrzu, by podejmować naukę zdrowego stylu życia. Zmiana nastawienia oraz nawyków odbywa się w trakcie indywidualnych rozmów z osobistym instruktorem, który uświadamia nam jak jak wytrzymać na diecie wyglądało nasze dotychczasowe życie, jakie czynniki okazują się źródłem naszych niepowodzeń, jak radzić sobie z problemami, jak odróżnić głód fizyczny od psychicznego oraz co zrobić, aby osiągać wyznaczane sobie cele. Diet coaching to sposób, by zmodyfikować swoje podejście do życia oraz pozyskać nowe, korzystniejsze nawyki.

Porady psychologa dla odchudzających się

nie da się ukryć, że to, czy zrzucanie nadwagi zakończymy sukcesem, jest zależne od naszej sprawności fizycznej psychofizycznej. Nasza motywacja oraz ochotę do podejmowania wyzwań, może zagwarantować nam albo pełne powodzenie, albo całkowitą porażkę.

zrzucanie nadwagi nie okazuje się łatwym procesem. To okres, kiedy zazwyczaj przeżywamy wzloty oraz upadki. Dlatego część osób decyduje się, oraz słusznie, na konsultacje z psychologiem, potrafiącym skutecznie wspomóc nas w bitwie o dobre zdrowie. Jakie rady mogą okazać się ważne dla osób przebywających na diecie?

po pierwsze: pokochaj siebie

dopiero wtedy, gdy w pełni zaakceptujemy siebie oraz swoje ciało, będziemy mogli przystąpić do wprowadzania zmian w naszym życiu. Szanuj siebie takim, jaki jesteś, nareszcie jesteś cudowny!

po drugie: poukładaj swoje życie

Skłonność do spożywania nadmiernej ilości kalorii, zazwyczaj okazuje się związana z codziennymi problemami, nadmierną ekspozycją na jak schudnąć stres itp. Dlatego najpierw trzeba poukładać swoje życie, a tylko później rozpoczynać walkę z kilogramami.

Po trzecie: wyszukaj kogoś, kto będzie cię promował

Zmniejszanie masy ciała w grupie częściej kończy się sukcesem. Można np. wybrać się na wczasy odchudzające pomorskie a następnie kontynuować zmagania w lokalnym klubie dla odchudzających się.

Po czwarte: naucz się dostrzegać swoje atuty

Patrzenie na siebie jedynie w sposób krytyczny, nie prowadzi do niczego dobrego. Zaniża to naszą samoocenę, wprowadza w zły nastrój, a stąd już krótka droga do szukania pocieszenia w jedzeniu.

Po piąte: dostosuj nowe życie do aktualnego

Wprowadzanie niespodziebwanych rewolucji nie ułatwi nam odchudzania. zmiany w trybie życia powinny być wprowadzane stopniowo, tak, abyśmy nie odczuwali, że coś tracimy.

Po szóste: nie karz się za niepowodzenia

Pamiętaj: każdemu zdarzają się potknięcia, ze względu na to że nikt z nas nie okazuje się doskonały! zamiast więc obwiniać się po zjedzeniu batonika, zrób ćwiczenia 15 minut dłużej oraz kontynuuj jadłospis. Ba! Jeśli jesteś wielkim łasuchem oraz uwielbiasz słodycze – pozwól sobie raz w tygodniu na małą przekąskę, wtedy łatwiej będzie ci wytrwać na diecie.

 

Zobacz też

Opaski na rękę


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness