Jak wzmocnić mięśnie do jazdy na nartach? To musisz wiedzieć przed wyprawą na stok!

Jak wzmocnić mięśnie do jazdy na nartach? To musisz wiedzieć przed wyprawą na stok!

Redakcja

2017-08-09

brak komentarzy

Góry oraz śnieżne szaleństwo wzywają.

Czy jesteśmy przygotowane, by czuć się na stoku sprawnie oraz rozkoszować się przyjemnością jazdy? Dwie trzecie wypadków oraz urazów na nartach, to wynik słabej kondycji fizycznej fizycznej, braku odpowiedniej zaprawy oraz zazwyczaj nieodpowiednio dopasowanego sprzętu (zazwyczaj źle ułożone wiązania). da się temu zapobiec dzięki wcześniejszemu przygotowaniu, kondycyjnemu oraz siłowemu, ludzkiego ustroju Jeżeli nie ćwiczymy systematycznie, uczęszczając regularnie do klubu fitness lub na inne zajęcia usprawniające, przygotowanie kondycyjne oraz potęgujące należy zacząć najpóźniej sześć tygodni przed planowanym wyjazdem na narty. dodatkowo kilka lat temu szczególnie modna oraz zazwyczaj hodowana, szczególnie w krajach alpejskich, była tzw. gimnastyka narciarska, obejmująca ćwiczenia potęgujące przede wszystkim zwłaszcza obciążane podczas jazdy na nartach zespołu mięśniowe. W niektórych klubach fitness proponowane okazują się programy ćwiczeń przygotowujące do sezonu zimowego. Aby stawić czoła zimowemu szaleństwu, da się jogging lub jazda na rowerze - 2 do trzech razy w 7 dniach (zero 45 minut) w plenerze, a podczas deszczowych dni - we własnym domu lub klubie fitness na bieżni ruchomej, stepperze, maszynie eliptycznej lub rowerze stacjonarnym oraz przeprowadzanie zestawu ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągających mięśnie zwłaszcza zaangażowane podczas jazdy na nartach (zero trzy razy w 7 dniach po 30 minut). poprzednie przygotowanie sprawnościowe wzmocni nie tylko naszą wytrzymałość, siłę oraz elastyczność mięśni, ale Jazda na nartach – jak wzmocnić mięśnie? polepszy stabilizacje stawową, zwiększając nasze bezpieczeństwo na stoku. Wybrane ćwiczenia przygotowujące do nart Poniższy wybór ćwiczeń wzmacniających, rozciągających oraz równoważnych przygotuje nasze mięśnie, więzadła oraz polepszy tzw. stabilizację stawową. w konsekwencji szczególnie zmniejszy ryzyko urazu na stoku oraz sprawi, że będziemy czuć się pewniej w rozkoszowaniu śnieżnym szaleństwem. Jak zwykle, ćwiczenia rozpoczynamy krótką (mniej więcej 10-minutową) rozgrzewką. Może to być jogging, szczególnie szybki spacer lub np. we własnym domu - ukochany taniec.

Ćwiczenia potęgujące: Tzw. krzesełko ćwiczenia  narty

Instruktor Jazdy Konnej

- klasyczne ćwiczenie dla narciarzy, potęgujące mięśnie nóg. da się je wykonywać we własnym domu, opierając tułów o ścianę lub drzwi. ważne bywa utrzymanie kąta prostego między podudziami oraz udami oraz jasne trzymanie tułowia. W wypadzie jednonóż schodzimy w dół oraz powracamy do pozycji wyjściowej. ważne - rzut pionowy kolana nie powinien przekraczać połowy długości stopy, kręgosłup trzymamy prosto, utrzymujemy napięcie mięśni pośladków oraz brzucha. treningiem tym wzmacniamy szczególnie mięśnie ud oraz pośladków. Tzw. pompka, może być w wersji damskiej z oparciem na ugiętych kolanach. Wykonując to ćwiczenie, potęgujące mięśnie piersiowe oraz ramion, zwracamy uwagę na jasne utrzymanie kręgosłupa, napięcie mięśni pośladków oraz brzucha. Ćwiczenia rozciągające: opierając jedną nogę wyprostowaną w kolanie np. o kamień, pochylamy wyprostowany tułów (jasne plecy) oraz zadzieramy palce stopy. Utrzymujemy pozycję poprzez mniej alt2 więcej 10- 30 sekund oraz zmieniamy nogi. Proponowane ćwiczenie rozciąga mięśnie tylne uda oraz łydki. Jazda na nartach tylko raz w roku – w sezonie – czyni tę dyscyplinę sportową niezwykle niebezpieczną. Nieprzygotowany organizm, pozbawiony odpowiedniego wykonania fizycznego, bywa bardziej narażony na wszelkiego rodzaju kontuzje. Kiedy zacząć ćwiczyć? największą motywację do ćwiczeń przygotowujących do jazdy na nartach mamy zaraz przed wyjazdem. najrozsądniej zacząć je 3 miesiące przed, ale jeśli nie mamy na to okresu, zaleca się rozpocząć trening chociaż miesiąc przed planowanym wyjazdem. Oczywiście, najlepsze efekty uzyskamy, jeśli będziemy wzmacniać mięśnie poprzez cały rok. Minimalny pora, który powinniśmy poświęcić na ćwiczenia, to 2 razy w tygodniu po 45 minut. 1.Wzmocnij uda, staw skokowy i kolanowy W zamiarze wzmocnienia mięśni czworogłowego uda najlepszymi ćwiczeniami okazują się przysiady. Jeżeli jednak zależy nam, na całościowym podejściu do tematu, a jednakowym zaangażowanie dodatkowo stawu skokowego razem z kolanowym zaleca się przeprowadzić ruch wielostawowy na niestabilnym podłożu. świetnie wyćwiczony mięsień czworogłowy uda zapewnia nam właściwą pozycję podczas jazdy na nartach, a wzmocnione stawy skokowe i kolanowe, ochronią kolana i kostki przed urazami. W zamiarze wzmocnienia obu tych partii należy wykonywać szerokie przeskoki razem z głębokim przysiadem, poprzez piłkę bosu wybijając z nogi będącej aktualnie na piłce. Należy pamiętać o dynamicznym przejściu z alt3 lewej na prawą stronę - przy zachowaniu prawidłowego kąta między udem a podudziem podczas lądowania. Kąt taki powinien wynosić ok. 90 stopni 2.Wzmocnij mięśnie pośladkowe i ścięgna podkolanowe Jazda na nartach to stały zjazd w położenia pochylonej. Ścięgna podkolanowe i pośladki po tej eksperymentów okazują się dość odczuwalne. Technika poniższego ćwiczenia dość przypomina technikę tradycyjnych wykroków. Jedyna różnica bywa ta, że tylną nogę umieszczasz w strzemieniu TRX. Trzymaj ciało w linii prostej. Napnij talia oraz z wdechem ugnij kolana.

Pamiętaj, żeby przednie kolano nie przechodziło poza linię palców. ćwiczenia  przed  nartami

FormExplode

Z wydechem wróć do położenia startowej. W zamiarze utrudnienia, zakończ ruch lekkim wyskokiem 3.Wzmocnij mięśnie korpusu Pochylona sylwetka narciarza to także żywotny wysiłek dla mięśni naszego korpusu. Ćwiczenia stabilności ogólnej często zwane za granicą core stability exercise, mogą na zwiększenie gorsetu mięśniowego otaczającego tułów zarówno z przodu, i z tyłu. czyli nazywane okazują się także mięśniami rdzenia, ze względu na to że stanowią porządną podstawę oraz bazę poprzez którą kontrolowane okazują się wszystkie ruchy człowieka. Systematyczne wzmacnianie tych mięśni może zapobiec licznych urazom związanym z uprawianiem sportów zimowych i poprawić siłę oraz technikę w większości dyscyplin sportowych. Proponowanym treningiem umacniającym korpus bywa podpór na przedramionach w oparciu o piłkę gimnastyczną (swiss ball). Należy pamiętać, alt4 że ćwiczenia statyczne polegają na wytrzymaniu w danej położenia poprzez określony pora, sami musimy sprawdzić jak długo jesteśmy w stanie wytrzymać w danej położenia. Podstawą ćwiczenia bywa utrzymywanie prostej sylwetki poprzez napięcie mięśni pleców oraz brzucha. Pamiętaj o odpowiednim ćwiczenia, aby przygotować swoje ciało na zimowe szaleństwo. Jeśli posiadasz pytania skontaktuj się z naszym trenerem Personalnym. Poważnie podchodzący do sportowej pasji maniacy przygotowują się solidnie do każdego nowoczesnego sezonu. Wiosną rolkarze oraz rowerzyści przygotowują nogi do sezonu letniego, natomiast jesienią oraz wczesną zimą narciarze oraz snowboardziści przygotowują nogi do sezonu zimowego. Na wyrobienie kondycji potrzebne okazuje się conajmniej kilka tygodni, mimo wszystko najrozsądniej okazuje się poświęcać na to co roku nawet kilka miesięcy. Jazda na nartach potrzebuje silnych mięśni: czworogłowego uda oraz dwugłowego uda, także mięśni pośladków oraz łydek. Mocne nogi pozwolą Ci na uniknięcie kontuzji oraz pomogą cieszyć się wielogodzinną jazdą na nartach. Słabo przygotowane do sezonu mięśnie oraz stawy sprawiają, że po kilkudziesięciu minutach jazdy, narciarz bywa miał dość aktywności na następne kilka dni. A nie o to chodzi. Dni okazują się krótkie, a zima szybko przemija – opłacalne jest zadbać o dobre przygotowanie natury cielesnej, by móc pora solidnietrening  narciarski  na  siłowni przejeździć oraz dzielnie przetrwać nawet najcięższe stokowe poczynania.  


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness