Jak zachęcić dziecko do picia wody? 3 skuteczne rady

Jak zachęcić dziecko do picia wody? 3 skuteczne rady

Redakcja

2017-06-19

brak komentarzy

Jak zachęcić dziecko do picia wody mineralnej - najzdrowszego napoju? Prawidłowe nawodnienie jest kluczem do odpowiedniego rozwoju. Już półroczne dziecko powinno pić 4 kubka wody mineralnej dziennie. razem z rozwojem ilość wypijanej wody mineralnej musi się zwiększać, aż do 10 szklanek dziennie. Jak mimo wszystko zachęcić dziecko, żeby sięgał po wodę, a nie po soczki? Zobaczcie!

 

Każde dziecko powinno pić dużo wody mineralnej. Ciężko jest tego dopilnować w czasach, kiedy reklamy i Jak przekonać dziecko do picia wody? uginające się półki sklepowe kuszą kolorowymi sokami. dziecko zawsze dobierze słodki napój zamiast wody mineralnej, ponieważ ta jest dla niego zwyczajnie nieatrakcyjna. Możesz to mimo wszystko zmodyfikować i zachęcić je do picia wody mineralnej, tylko musisz działać skutecznie i według planu.

Zawsze dawaj dziecku wodę

Jeśli od najmłodszych lat zaszczepisz w dziecku nawyk sięgania po wodę w zamiarze ugaszenia pragnienia, nie będziesz miała powodu do zmartwienia. szczególnie istotne jest, aby za kolejnymi razem, kiedy dziecko chce jak przekonać dziecko do picia wody pić, podawać mu wodę. z upływem czasu się tego nauczy i picie jej okaże się dla niego naturalne.

>> Jaką wodę opłaca się pić?

Zadbaj, żeby woda dla dziecka wyglądała atrakcyjnie

Jeśli będziesz podawała dziecku samą wodę, szybko się nią znudzi i zacznie domagać soczków. Żeby je zachęcić do picia wody mineralnej, zadbaj, aby napój był atrakcyjny: dorzucaj do niego plasterki cytryny, pomarańczę, grejfruta, listki liści mięty.

podawaj dziecku wodę w kolorowych szklankach albo co zrobić żeby dzecko piło więcej wody kubkach

W szklankach z kolorowego szkła woda wyda się dziecku ciekawsza. Nie okaże się już marudziło, że chce soku, jeśli dostanie do rąk zieloną czy różową szklankę. Oczywiście, możesz także podawać dziecku wodę w jego ulubionym kubku - to także powinno je zachęcić do picia wody mineralnej.

>> Jaka woda butelkowana jest najdogodniejsza dla niemowląt?

Dawaj korzystny przykład: pij wodę!

Nie okłamuj się - jeśli sama będziesz piła colę albo słodkie napoje, a od dziecka co robić gdy dziecko pije za mało wody wymagała, żeby piło wodę, nie osiągniesz sukcesu. Żeby je zachęcić do picia wody mineralnej, daj mu korzystny przykład! Pamiętaj, że dla dziecka jesteś autorytetem.

Opowiadaj dziecku o wodzie

dzieci okazują się interesujące świata. Jeśli zaczniesz mu opowiadać, jak powstaje woda, które rzeki okazują się najdłuższe, które rejony świata okazują się ubogie w zasoby wody mineralnej, okaże się chłonęło każde Twoje słowo. wykonuj to, a z pewnością zachęcisz je do picia wody mineralnej!

 

Zobacz też 

Pływanie Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness