Jak zachować dobrą sylwetkę przy menopauzie? To nigdy nie było tak łatwe!

Jak zachować dobrą sylwetkę przy menopauzie? To nigdy nie było tak łatwe!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Niektóre kobiety uważają, że menopauzy ma to do siebie, że przybranie na wadze w jego czasie jest czymś, czego nie można uniknąć. Wierzą, że ich przemiana materii ulegnie na tym etapie ich życia pewnym zmianom, których zrozumienie stanie się trudne, jeśli nie wręcz niemożliwe.

Podczas stopniowego zanikania Twojego normalnego procesu menstruacyjnego (co potocznie, choć nie do zakończenia poprawnie określane jest jako menopauzy) organizm wytwarza mniejszą ilość estrogenów. Te zmiany hormonalne z kolei przekładają się zarówno na kondycję Twojego ciała, ; nastroju.

 

Ale będąc świadomą zmian, jakie proces ten może spowodować, powinnaś podjąć kilka prostych kroków, które pozwolą zapobiec negatywnym ich skutkom – pamiętaj Jak nie przytyć po menopauzie? Oto najlepsza dieta! mimo wszystko, że zawsze powinnaś poprzednio zasięgnąć opinii lekarza.

menopauzy to nowy etap Twojego życia, który rzecz jasna pozwoli Ci żyć pełnią życia, zdrowo i szczęśliwie, tak jak to miało miejsce wcześniej – będzie wystarczająca po prostu zadbać o siebie. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, jak to wykonać przy niewielkim stosunkowo wysiłku.

menopauzy, a przybieranie na wadze – jakie są tego przyczyny?

Według Europejskiego Instytutu Medycznego otyłości (ang. European Medical Institute of Obesity), w czasie menopauzy kobiety mogą przybrać na wadze od 5 do 10 niepotrzebnych kilogramów. Możesz w tym punkcie zapytać, czy rzeczywiście jest to nieuniknione?

Czy jest coś, co możesz wykonać, jak nie przytyć przy menopauzie aby opanować tę niechcianą fazę?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak. Jeśli podejmiesz odpowiednie kroki, to możesz w ten sposób zapobiec tej sytuacji w Twoim przypadku, a jednocześnie zapewnić sobie lepszą ogólną jakość życia. Ale żeby nieco dobrze zrozumieć zmiany zachodzące w Twoim organizmie, trzeba okaże się na początek omówić ich przyczyny:

Zaburzenia gospodarki hormonalnej

W czasie menopauzy Twoje ciało okaże się stopniowo obkurczać produkcję estrogenów. znaczy to, że będziesz zauważać u siebie określone niewielkie zmiany:

  • Twój przemiana materii zostanie spowolniony, a adipocyty w Twoim ciele (komórki tłuszczowe) zaczną powiększać swój rozmiar.
  • Będziesz potrzebowała mniej energii do wykonywania zwyczajnych czynności, a cała nadmiarowa żywność, menopauza dodatkowe kilogramy jaką zjesz, zostanie przekształcona w tłuszcz.
  • W mnóstwo przypadkach w czasie menopauzy kobiety doświadczają zmian emocjonalnych i wahań nastroju. Może to powodować problemy ze snem, niepokój, czy depresję.
  • menopauzy może prowadzić do zaburzeń odżywiania.
  • Niektóre kobiety dostrzegają u siebie zauważalną redukcję siły mięśni.
  • menopauzy okaże się stopniowo minimalizować ilość i objętość włókien mięśni. Będziesz dysponowała ogólnie rzecz biorąc więcej tłuszczu i mniej mięśni, tracąc zarazem tę siłę i zwinność, która cieszyła Cię dodatkowo zaledwie kilka lat temu.

 

Radzenie sobie z emocjami

Typowym zjawiskiem u pań przechodzących menopauzy jest mocno negatywne odczuwanie niektórych zachodzących w ich organizmie zmian. Kiedy spoglądają w lustro, to dostrzegają u siebie przejście menopauza a sylwetka o jeden lub dwa rozmiary w górę mimo normalnego stylu odżywiania się.

Zastanawiają się także, jak to jest, że mimo dbania o prawidłową dietę nagle zaczyna wyraźnie pojawiać się tłuszcz na brzuchu, udach, czy na buzi.

istotne jest w tym punkcie, aby zdawać sobie sprawę ze zmian zachodzących w ciele kobiety – zaledwie wtedy da się znaleźć odpowiednie, znacznie lepsze sposoby na poprawienie jakości życia. Czasami wyzwania natury emocjonalnej mogą doprowadzić do konieczności stosowania niektórych medykamentów, jak na przykład przeciwdepresyjne.

W dłuższej perspektywie one także mogą powodować wzrost masy ciała i zmiany w fizyczności kobiety. Pamiętaj, aby zawsze mieć to to uwadze.

 

 

Zobacz też 

Opaski Winylowe


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness