Jak się odżywiać, by dożyć 100 lat? Doskonały przepis na długowieczność!

Jak się odżywiać, by dożyć 100 lat? Doskonały przepis na długowieczność!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Na długość życia człowieka wpływa wyłącznie to, ile je oraz jak dużo się rusza. ważne, czy okazuje się towarzyski, nie chrapie, a także czy używa Internetu. kolejne eksperymenty naukowe odkrywają nowe tajemnice długowieczności. Niektóre okazują się zaskakujące, inne banalne. Na jedne mamy wpływ, inne okazują się poza naszym zasięgiem.

 

Jak pisze Rzeczpospolita według obecnej wiedzy tajemnica długowieczności leży między innymi w 12 regułach 5 trików z zagranicy, które sprawią, że dożyjesz 100 lat! dotyczących zdrowego stylu życia:

•15 uderzeń w 15 sekund, czyli świetnie zaprogramowane serce

Tętno świetne zapowiadające długie życie musi wynosić 60 uderzeń na minutę. U większości ludzi serce bije z prędkością od 60 do 100 uderzeń. Regułą okazuje się, że wolno bijące serca to te wytrenowane, przynależące do zawodników sportowych.

• Późne macierzyństwo to perspektywy na długie życie kobiety

Chodzi o kobiety, którym w wieku 44 oraz więcej lat udaje się jak dożyć stu lat naturalnie zajść w ciążę. Dowodów dostarczyli badacze z University of Utah. Jak tłumaczy ich kierownik Ken R. Smith, możliwość poczęcia w tym wieku oraz urodzenie zdrowego dziecka okazuje się poważnym świadectwem dobrej kondycji fizycznej fizycznej organizmu.

Potwierdzają to eksperymenty polskich 100-latków „PolStu2001”, które objęły ponad 300 ludzi. – Kobiety, które dożyły sędziwego wieku, bardzo rzadko rodziły jako nastolatki – diagnozuje w rozmowie z Rzeczpospolitą dr Małgorzata Mossakowska z co jeść by dożyć 100 lat Międzynarodowego Instytutu fizjologii Molekularnej oraz Komórkowej w Warszawie, koordynator projektu.

• Płaski brzuch

Fałdy tłuszczu na brzuchu, nawet przy właściwym wskaźniku masy ciała (BMI), sygnalizują problemy zdrowotne. Z otyłością brzuszną jest związane zwiększona liczba oraz aktywność metabolicznie aktywnych komórek tłuszczowych. To tymczasem przeprowadza do uwalniania większej ilości trójglicerydów, a w rezultacie do zaburzeń krążeniowych oraz metabolicznych.

• Korzystanie z nowinek techniki, to zdaniem badaczy w przypadku starszych ludzi dobra recepta jak żyć by dożyć 100 lat na zachowanie kondycji umysłu

– Osoby, które przez całe życie okazują się ciekawe świata, żyją dłużej – potwierdza dr Jarosław Król. Widać to wśród jego pacjentów korzystających w ramach telemedycyny z nowych technologii.

• Wolność od chrapania

Chrapanie w położenia siedzącej oraz w czasie krótkiej drzemki może sygnalizować chorobę – obturacyjny bezdech senny. ; zamykania się dróg oddechowych u ludzi chorych dochodzi w czasie snu do przerw w oddychaniu.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness