Jak wybrać mango w sklepie? 3 ważne porady

Jak wybrać mango w sklepie? 3 ważne porady

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

W Indiach, skąd pochodzi, symbolizuje boskich posłańców, nadnaturalne istoty żywiące się zapachem drzew oraz kwiatów, również piękną oraz świetną boginię Lakszmi, uosobienie wszelkiego powodzenia. U nas nadal nieco na uboczu, uważane okazują się za wyróżnik egzotyki oraz luksusu. Mango, prześliczny owoc-tęcza, nie jedynie fantastycznie wygląda. Do zaoferowania ma rozpocznie więcej.

 
 

Owoce mango pochodzą z Indii, a do Europy dotarły dzięki portugalskim żeglarzom, podróżującym na początku XVI w. na Daleki Wschód. Mango okazuje się owocem ciągle zielonego drzewa, osiągającego nawet 30 metrów wysokości. Niektóre owoce potrafią ważyć nawet 1 kg. Mango, w zależności od rodzaje, różnią się kolorem oraz wielkością, zazwyczaj mimo wszystko Jak kupić dobre mango? okazują się wydłużone, nieco spłaszczone oraz przypominają wielką śliwkę. Mają cienką, zielono-żółto-czerwoną skórkę, której odcienie za kolejnymi razem tworzą własny oraz niepowtarzalny wzór. Miąższ dojrzałego mango okazuje się pomarańczowo-żółty, bardzo soczysty, słodki, kremowy oraz gęsty - rozpływa się w ustach. Miesza się w nim aromat terpentyny ze skórką pomarańczy oraz zapachem rozgrzanego słońcem piasku. Mango najdogodniej smakuje z nutą orzeźwienia - lekko schłodzone w lodówce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mango stanowi kopalnia witamin oraz produktów mineralnych, jak kupować mango szczególnie tych o właściwościach przeciwutleniających, dlatego też nazywane okazuje się „owocem młodości”. posiada związki aktywnie biologicznie, uśmierzające zapalenia oraz zapobiegające rozwojowi nowotworów. posiada dużo beta-karotenu, związku chroniącego skórę przed działaniem promieni UV, również witaminy C, E oraz z zespoły B, miedź, żelazo, potas oraz magnez. Owoce mango wykorzystywane okazują się także w kosmetologii - wyciśnięty z nich olejek, ze względu na swoje właściwości nawilżające oraz do odbudowy, okazuje się zazwyczaj głównym składnikiem kremów, balsamów, szamponów oraz odżywek do włosów.

W naszej strefie klimatycznej nie możemy niestety cieszyć się owocami mango prosto z drzewa. często nawet kupno rześkiego owocu mango w sklepie okazuje się sporym kłopotami. Na powodzenie jak kupić dojrzałe mango na rynku znaleźć można także mango w pozostałych formach – np. kandyzowane, suszone albo puffingowane, czyli suszone próżniowo w podciśnieniu w bardzo niskiej temperaturze. To ostatnie okazuje się godne szczególnej uwagi, ponieważ powstaje w procesie, który pozwala zachować wszelkie składniki odżywcze, drogocenne składniki i wszystkie ekologiczne, najbardziej pożądane przez organizm witaminy znajdujące się w świeżym soczystym owocu. 

- Mango należy do najsmaczniejszych oraz najzdrowszych owoców świata, dlatego warto wprowadzić je do codziennej diety – mówi Katarzyna Barczyk z firmy Puffins. - Zjedzenie rześkiego mango potrzebuje nieco zaangażowania oraz uwagi, dlatego z myślą o wszystkich sympatykach tych egzotycznych w naszym klimacie owoców i osobach, które wybrały zdrowy href="http://jegostrona.pl/styl" title="styl">styl życia oraz świadome odżywianie - przygotowaliśmy puffingowany owoc mango - równie wartościowy jak świeży, mimo wszystko w nieco wygodniejszej, poręcznej formie. Mango Puffins, dzięki unikatowej technologii suszenia próżniowego, okazuje się lekkie oraz chrupkie, zachowuje naturalną słodycz dojrzałych owoców, ich składniki odżywcze, a także kształt oraz dużą objętość. Jako przekąska sprawdza się właściwie wszędzie – ;, w szkole, po treningu czy choćby na spacerze z potomkiem.
Świeże, dojrzałe mango musi być miękkie, posiadać jędrną skórkę oraz wyczuwalną pod naciskiem palca gęstość. dobrze, gdy przy końcu szypułki posiada wyczuwalny, przyjemny zapach. świetne mango nie może być ani za twarde, ani przejrzałe, lecz sprężyste, rumiane albo… puffingowane.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness